Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har kun 10 stp fag på vårt studie, men de har tidligere vært alt mulig rart, fra 15 stp til 2,5stp, eller 7,5 stp. Så fagene er like store eller små som de var før i mengde, ca, men de teller likt i studiepoeng. Man merker stor forskjell når man i et fag såvidt fyller ut 1 notatbok rett før eksamen, mens man i et annet fag er begynt på den 3 notatboken. Den siste eksamen jeg har (som er i morgen :D Kan ikke tro det) er jeg nå på tredje notatbok i! 

  • Svar 952
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fra nå av svarer jeg bare på navnet SandySosantCandy. Bare så dere veit det.  

Det er ikke hver dag jeg leverer masteroppgave etter å ha vært borte fra fagmiljøet i 6 år, er i full jobb, ikke får veileder før 3 mnd før innlevering og skriver mesteparten av oppgaven i løpet av de

Ja, jeg avsluttet like greit med en A på masteroppgaven jeg. 

Posted Images

Skrevet
16 timer siden, Benedicte skrev:

Syns det er imponerende, jeg! 

For en som er vant med A og B er det litt nedtur altså :lol: 

Ved NTNU er det enten 7.5, 15, 30, eller 45 stp pr emne. I fjor høst hadde jeg fire emner med 7.5 stp, og vi holdt på å jobbe oss ihjel, for det er ikke nevneverdig mye mer arbeid i et emne med 15 stp enn et på 7.5.

Eksamen onsdag og innlevering av hjemmeeksamen fredag - gjett om jeg gleder med til fredag! Det er også siste skoledag før jul, så da tar jeg ferie på orntli! Om man ser bort fra alle tentamensoppgaver som skal rettes da, og dataanalysen jeg skal gjøre i julen for masteroppgaven...

  • Like 2
Skrevet

Jeg smågruer meg allerede til å begynne på'n igjen, jeg. På den ene siden vil jeg ha gode karakterer nå som jeg for én gangs skyld skal studere noe jeg virkelig synes er både viktig og spennende, men på den andre siden så må jeg jo bare gjennom, og hvordan skal jeg balansere dette her med jobb og studier og leseprestasjoner og og og? :lol: Kanskje vente til semesteret faktisk starter før jeg begynner med dette stresset her!

Skrevet
8 timer siden, Wilhelmina skrev:

Kjeder meg allerede og er klar for å ta fatt på et nytt semester :P Første forelesning 29 januar, hva i alle dager skal jeg finne på frem til da...

Haha, jeg er heeelt motsatt :D Får ikke nok av ferier, så masse gøy å finne på joooo :D 

 

Bare 3 dager igjen nå, så har jeg ferie.. I dag har jeg enda ikke gjort noe, men skal komme i gang nå. Har et ganske stramt skjema om jeg skal rekke gjennom pensum frem til eksamen (skippertak ftw :P), så vet ikke hvar jeg driver med i dag egentlig :lol:

Skrevet

Jeg gleder meg så mye til ferie, men har ikke anelse om hvordan jeg skal klare å bli ferdig til fredag. Syk hund + skole er vanskelig å balansere syns jeg. Hjelper ikke at jeg er så lei av skole heller :P Men 5 dager, det klarer jeg.

Skrevet

Skulle fått første eksamenskarakter idag.. To medstudenter ringte og hørte med eksamenskontoret, og fikk bekreftelse på at de ble lagt ut innen 1530.

Den gang ei.. 

Jeg er ikke akkurat en tålmodig sjel..

Skrevet

Jeg har vært student i 12 semestre, men har fremdeles ikke lært meg at det er fryktelig optimistisk å sjekke Studentweb typ tre dager etter eksamen/innleveringsfrist. :P Jeg har hatt et tjuepoengsemne i høst som jeg er så utrolig usikker på hvordan vurderes. Føler vurderingskriteriene der er helt vilkårlige, og tror det kan straffe seg litt at jeg har laget et prosjekt som er ganske annerledes enn resten av klassen sine. Så den karakteren er jeg veldig spent på! Heldigvis trenger jeg ikke å ha det emnet på vitnemålet om det skulle bli alt for dårlig.

Jeg har hatt ferie noen dager allerede, men skal liksom jobbe med masteroppgaven nå. Det er et litt skummelt prosjekt å ta fatt på! Særlig siden jeg sliter med å finne et caseområde som passer kriteriene mine helt, så lurer på om jeg blir nødt til å endre litt på problemstilling og opplegg. Og det er litt vanskelig å forholde seg til, så da er det jo mye bedre å ignorere det og lese relevant faglitteratur i stedet...?

Skrevet

Stresser fælt med anatomien. Er så utrolig mye, og jeg har vært altfor flink til å utsette lesinga. Oppriktig redd for stryk på denne eksamen. Har morgendagen også å lese på da, så håper jeg lærer nok til å bestå!

Skrevet

Siste eksamen på ingeniørbachelorgraden fullført!!!! Det er ferie folkens :D!!

Har hatt første veiledningstime på bacheloroppgaven óg i dag. 

Neste semester blir kos :) 

  • Like 8
Skrevet
Stresser fælt med anatomien. Er så utrolig mye, og jeg har vært altfor flink til å utsette lesinga. Oppriktig redd for stryk på denne eksamen. Har morgendagen også å lese på da, så håper jeg lærer nok til å bestå!

Lærer dere de latinske navnene på ting?

Anatomi hadde jeg veldig delte følelser for det første året. Det var kjempe gøy i labbene hvor vi fikk se og kutte så mye vi ville, men det å lære seg navnene på alt gikk tregt. Heldigvis løsner det etterhvert som en skjønner systemet i rotet :)

Masse lykke til!

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet
26 minutter siden, Polfarer skrev:

Lærer dere de latinske navnene på ting?

Anatomi hadde jeg veldig delte følelser for det første året. Det var kjempe gøy i labbene hvor vi fikk se og kutte så mye vi ville, men det å lære seg navnene på alt gikk tregt. Heldigvis løsner det etterhvert som en skjønner systemet i rotet :)

Masse lykke til!

 

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

 

 

Jepp :) Men er egentlig fysiologien som er verst. Selve anatomien er grei nok, spesielt bein og knokler er jo interessant :)

 

Og takk!

 

Skrevet

Jeg er helt sjokkert! Ene professoren vår som vanligvis ikke gir ut presentasjonen har sendt oss alt fra forelesningene :o Det er tidenes julegave! :D Da kan vi fylle inn alle de hullete notatene og faktisk se en sammenheng i faget. Bøkene går ikke dypt nok i detaljer [emoji14]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 4
Skrevet

Jippi,  fikk en god mappekarakter av en foreleser som har gitt meg drittkarakter før (fikk D av han sist)! Da har jeg ihvertfall forstått hva han vil ha denne gangen :D. Det er jo en jobb bare det å tolke slikt...

  • Like 7
Skrevet

Og der var jeg ferdig med tre-dagers hjemmeeksamen. Gruppa har vært super og samarbeidet godt, jeg er fornøyd - men noe bedre enn C blir det ikke. Knapt med tid og til slutt ganske slitne jenter. Likevel gleder jeg meg til å ta fatt på videre studier etter dette… En skrue løs! 

 

Nå er det jul! :jump:

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...