Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi trenger en stående dorullholder. Vi har kikka på Jysk, Biltema, og flere steder på nett, men jeg klarer bare ikke å finne noe! Er det noen som veit hvor man får tak i sånt? Gjerne en som ikke koster over 1000,- (for den ene jeg fant på bad.no kosta nemlig det).

Skrevet

Søk på toalettpapirholder stående, da fikk eg flere treff. Bl annet en på ikea.

Men det er ikke sånn jeg vil ha, det er sånn.

Bare den må ikke ha dobørsteholder i tillegg, og den kan gjerne koste mindre enn 1.874,-, som denne koster. :lol:

Edit: Ser ut til at de har litt utvalg på Comfort, ihvertfall! Takk for hjelp! :D

Skrevet

Vi kjøpte vår på Megaflis

Wohoo, de hadde ålreite priser OG nettbutikk! Jeg slipper å dra noen steder! :D Takk!

Vi har x-antall varianter fra kr 179 til over 1000, - (jepp) på Bauhaus, men det blir kanskje litt langt?

Ja, spesielt siden jeg helst vil handle fra stua. :lol:

  • Like 3
Skrevet

Men det er ikke sånn jeg vil ha, det er sånn.

Bare den må ikke ha dobørsteholder i tillegg, og den kan gjerne koste mindre enn 1.874,-, som denne koster. :lol:

Edit: Ser ut til at de har litt utvalg på Comfort, ihvertfall! Takk for hjelp! :D

Jeg tror jeg har en slik fra Ikea. Men min er hvit da, ikke metall. Gidder ikke å se om jeg finner den på nett nå, men tipper de enda har noe slikt på ikea :)

Skrevet

Jeg lagde en i sjetteklasse til pappa. Bunnplaten er en mannsfigur, og stolpen til rullene er tissen som står rett i været. Regner med stemoren min ble imponert da hun flyttet inn :lol: .

  • Like 8
Skrevet

Jeg trenger det samme, men synes 90 kr i frakt er dyrt. Er jeg gnukk, eller bør jeg bare regne med sånt? :P

Jeg synes ikke det er dyrt. Mange steder må man over 100-lappen i frakt. Sjeldent jeg ser frakt som er noe særlig billigere.

  • Like 1
Skrevet

Jeg trenger det samme, men synes 90 kr i frakt er dyrt. Er jeg gnukk, eller bør jeg bare regne med sånt? :P

Ikke dyrt. Skal du sende tilsvarende må du ut med 155 kr.
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...