Gå til innhold
Hundesonen.no

Endring i intervallet for revaksinering av hund mot rabies


Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

OBS: den du har tatt "i fjor" er kun påført med gyldighetstid 1 år (I Norge) gyldighetstiden i passet er det som er gjeldene, så det er evt neste vaksine som vil ha en 3 års gyldighetstid!

Skrevet

På tide! Dette har tollerne kommentert flere ganger (ut fra Danmark) at vaksinen har en varighet på 3 år, og at det er merkelig at det har vært annerledes i Norge. Hvor mye er det vaksinen koster igjen? Bra for lommeboken til de som har flere hunder :) Og fint å slippe å sprøyte inn noe i hunden oftere enn det trengs.

Skrevet

På tide!

For denne vaksinen har hatt en variet på 2 eller 3 år (varierende fra land til land) i maaaaange år andre steder. Jeg har importert katter fra nesten hele verden føles det som og ikke ett eneste land har skrevet gyldigheten til 1 år. Nå var det riktignok ikke rabisin alle ble vaksinert med i stitt opprinnelsesland, men ganske mange av dem faktisk.

Skrevet

OBS: den du har tatt "i fjor" er kun påført med gyldighetstid 1 år (I Norge) gyldighetstiden i passet er det som er gjeldene, så det er evt neste vaksine som vil ha en 3 års gyldighetstid!

Takk skal dere ha liksom :P

Skrevet

Tre av mine har gyldig vaksine i 3 år da man følger reglene for der hunden er vaksinert. Veterinæren min fortalte at det var mange som vaksinerte hundene sine i Danmark for da holdt vaksinen i 3 år og ikke bare i 1 som her i landet.
Kjenner det er litt kjipt at jeg må revaksinere ene til neste år siden jeg tok ny rabiesvaksine nå i April så den gjelder bare 1 år. Men men, sånn er det å være hundeeier :)

Skrevet

Min fikk vaksinen for noen uker siden og står som gyldig i passet 1 år. Kan vi få endret det til tre år?

Nei, gjelder bare om hunden blir vaksinert etter 17. juni. Man kan ikke endre tidligere datoer.

Skrevet

Grunnvaksineringa er bare for ett år da. Så om det er første gangen hunden dår rabiesvaksine må den tilbake etter ett år for en ny en som da vil vare i tre år.

Guest Jonna
Skrevet

Når dyrlegen min i fjor ikke skrev noe som helst i feltet for "varer til" , så holder rabisin i tre år fra vaksinedato? Ja?

Nei, og når datoen ikke står der så regnes det ett år.

Den nye fristen kan føres ved nye revaksineringer på hund fra og med 17. juni. Det er ikke åpnet for å endre dokumentasjonen for allerede gjennomførte og dokumenterte revaksinasjoner i hundens pass.

Skrevet

Nei, og når datoen ikke står der så regnes det ett år.

Den nye fristen kan føres ved nye revaksineringer på hund fra og med 17. juni. Det er ikke åpnet for å endre dokumentasjonen for allerede gjennomførte og dokumenterte revaksinasjoner i hundens pass.

Søren... Men,den tid, den sorg :P Skal ikke over noen landegrenser å nevne med det første uansett...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...