Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ser ut som de har krasjet med en trailer. En grim påminnelse om hvor galt det kan gå på vegene, forferdelig...

Skrevet

Russiske medier tar ikke så mange personvernhensyn kan man si Den ene artikkelen jeg leste så sto det at føreren av bilen med hundene har fått en haug av bøter for fartsoverskridelser de siste årene. Ett tosifret antall bøter. Og så stor det at han sovna bak rattet.

De viste også bilder av hunder på utsiden på bakken og av en mann som hang ut av styrehuset på lastebilen :(

Skrevet

Kom over ei liste der det ser ut til å ha vært dverg pinchere, basenjier, meksikansk nakenhund, toy terrier og pekingneser involvert. Men så ett bilde av noe som kunne se ut som en husky også.

Bare tragisk :(

Skrevet

Sånt gjør meg litt glad for at norske medier er litt bedre på personvern og sånn... Og kjekt med advarsel, jeg orker ikke se de bildene nå, kjenner jeg.

Uff, så fælt. :(

  • Like 2
Skrevet

Jeg er FB venn (men har ikke noe personlig kjennskap) til den omkomne basenjioppdretteren.
Jeg hadde gledet meg til å møte henne - og andre- i Milano :(

Tragisk, og de bildene får det til å krype kaldt nedover ryggen min. RIP :heart:

Skrevet

Leste denne statusen på fb nettopp:

"Vickie Clements

Such sad sad news on their way to the WDS

"On Monday morning, six people were killed in the ACCIDENT in Smolensk Oblast

A terrible accident occurred on Monday morning at the Minsk Highway near the town of Gagarin in the Smolensk region. At 5 a.m. clashed head-on minibus Mercedes and KAMAZ. The minibus drove breeders: Skoropupova Tatyana (1974 g. r, Kennel Shen de Lux, Vladivostok), Buchanan Maria (born 1975, Kennel wheatens "Mariol′", Vladivostok), Boldyrev Daria (1992 y.b., Hendler, Chinese crested dog kennel "little angels", Moscow), Julia Khokhlova (born 1963, Scotch Terriers kennel "pampering", Khabarovsk). Breeders carried on World Dog Show Exhibition-2015 in Milan three Huskies, one wheat Terrier, two Scottish Terriers, two cvergpinčerov, two Pinscher, Pekingese and Russian Toya. All the people and dogs were killed, including the drivers of both vehicles.

Breeders killed his entire life devoted to popularization of rocks in the regions, development of domestic cynology. Their dog-multiple winners of major international exhibitions, the owners of a huge number of league titles.

News of the tragedy flew to Italy. Dead Russian breeders observed a minute of silence at the moment the FCI General Assembly meeting.

Blessed memory ...
RKF expresses condolences to relatives and friends.

According to the latest data, which relatives of the victims, in the car had to be 19 dogs. Now the scene is organized search-and-rescue team of volunteers who came from Moscow, Smolensk, Minsk and other cities, to locate the missing animals: 2 basenjis, 4 cvergpinčera and 1 Mexican hairless dog." "

Eksakt hvor mye av dette som stemmer vet jeg ikke.

Guest Jonna
Skrevet

Tror vi hundefolk glemmer hvor mye vi faktisk er på veien og hvor fort ting kan skje :no:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...