Gå til innhold
Hundesonen.no

Avføring(?) ut bak når hunden strekker seg


Gjest
 Share

Recommended Posts

Vi har et litt ekkelt "problem" med staffen vår, jeg vet ikke helt hvordan jeg skal beskrive det, men vi prøver :P

Har de siste månedene/året sett noen merkelige flekker på veggene rundt omkring i leiligheten vår. Har tenkt at det er vi som har kommet til å søle litt kaffe eller kakao som har liksom spruta opp på veggen elller noe i den duren, men for litt siden fant vi ut hva det EGENTLIG er:

når Melvin strekker seg så rumpa er opp i været hender det at det spruter ut en brun væske (vil tro det er avføring? Hvordan ser analkjertelvæske ut?) ut av baken på han.

Hvordan fant vi ut at det kommer derfra? Joda, han strakk seg med rumpa mot oss mens vi satt og så film en kveld. Samboer gikk og kasta opp, jeg fikk latterkrampe :sleep:

Nå har jeg nettop vaska stueveggen og panelovnen (jupp) for enda et lite uhell. Forekommer med kanskje 14 dagers mellomrom.

MEN, er dette noe som er vanlig? Han har alltid vært fast og fin i avføringen, sjeldent noe magetrøbbel. Skal en tur til vetrinæren neste uke pga div. andre ting, så tenkte å spørre de da, men føler ikke det er noen hastesak jeg burde dra dit med før, det virker jo ikke som om han plages.

:kiss:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes analkjertelsekret høres mer sannsynlig ut enn avføring. En katt jeg hadde gjorde det samme .. mens han sto og strakk seg og fikk kos på pulten min :x Ubehandlet trevegg tok godt imot og holdt godt på både lukt og farge. Etter det begynte jeg å hjelpe han med å tømme analkjertlene litt mer kontrollert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okei, så analkjertevæske lukter.. Det lukter egentlig ikke noe særlig, hvertfall ikke som jeg har merket. Nå dro jeg ikke akkurat inn lukta den gangen det havna på meg da, men hvis det lukter helt crazy galematias tenker jeg at jeg kanskje hadde kjent NOE :lol:

Det drypper alltid ut noen dråper når han er ferdig med å bæsje på tur, har tenkt at det er analkjertlene som tømmer seg. Så tror ikke han har noe problem med det, men det kan vel vetrinæren finne ut av tenker jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det spruter ut væske, så tenker jeg definitivt analsekret, med mindre Melvin har konstant diaré, da. :P At han tømmer kjertlene på den måten er ganske naturlig, for alt strammer seg jo og stumpen er alt stilt kjekt i været. :teehe: Fargen pleier å være ganske brunaktig, og lukter i varierende grad råtten, metallisk fiskeslo og ekle rompeting. :P

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol:

Dette må du få filmet.

 

Men trodde analdritt var ganske gjennomsiktig jeg? Ikke brunt?

 

Hva er egentlig formålet med den kjertelen, er den der bare for å lage kvalm?

Formålet er å smøre når dritten kommer ut. Mennesker har tilsvarende såvidt meg bekjent. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol:

Dette må du få filmet.

Men trodde analdritt var ganske gjennomsiktig jeg? Ikke brunt?

Hvis du med analdritt mener analkjertelsekret (...) så kan jeg iallefall meddele at det kan komme i allverdens farger. Ish. De gangene kjertelen har vært tett og vi har vært hos veterinær har den vært alt fra seriøst-wtf-can-never-be-unseen grønnaktig, gulaktig, melkehvitt og ja. Avhengig av bakteriefloraen. U to the rk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol:

Dette må du få filmet.

 

Men trodde analdritt var ganske gjennomsiktig jeg? Ikke brunt?

 

Hva er egentlig formålet med den kjertelen, er den der bare for å lage kvalm?

Formålet er å smøre når dritten kommer ut. Mennesker har tilsvarende såvidt meg bekjent. :P

Ehm.. Nå er jeg ingen lege, men analkjertlene er vel der pga duftstoffer for markering.....?

Mennesker har ingen kjertler ved rektum, meg bekjent..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ehm.. Nå er jeg ingen lege, men analkjertlene er vel der pga duftstoffer for markering....?

Mennesker har ingen kjertler ved rektum, meg bekjent..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Haha. Vill gjetning fra min side altså. Føler bare det er veldig logisk.

Jeg tror du har helt rett, etter nærmere ettersyn. :P Er godt ikke alle har så vill fantasi her. Da går jeg for din forklaring.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uff, hørtes ut som en kjip måte (for dere) å tømme analkjrtlene på :lol:

Og sekretet kan både stinke forferdelig, eller lukte tilnærmet ingenting :)

:lol:

Dette må du få filmet.

Men trodde analdritt var ganske gjennomsiktig jeg? Ikke brunt?

Hva er egentlig formålet med den kjertelen, er den der bare for å lage kvalm?

Det kommer i varierende farger. Det er for å avgi duftstoffer. Mmmmm :lol:

Edit, så du hadde fått svar :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...