Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi bor nordpå, men skal kjøre til Oslo i sommer. Vil være kortest mulig tid borte fra hunden, så vi tar henne med på turen, men trenger likevel pass i åtte dager (lørdag til søndag).

Hun har vært på kennel en gang før og trivdes ikke veldig godt (eller det kan jo hende at hun gjorde det, men bare sultet seg litt på pudlers vis). Men det ser ut som om det er det eneste valget akkurat nå.

Er det noen som har noen hundepensjonat å anbefale? Hun er en snill, kosete, sosial og leken mellompuddel. Det eneste hun ikke er så glad i er hunder som bjeffer veldig mye. Pelsstell er ikke noe problem, for hun har bra pels som ikke trenger stelles i en så kort periode.

Skrevet

Min hund er alltid på Lunner katte og hundepensjonat, når jeg trenger det. Har selv jobbet der og kan anbefale stedet på det varmeste :):heart: Det er riktignok ikke i Oslo, men jeg synes uansett det er verdt å reise litt, for at hunden kan være på et godt hundepensjonat.

Skrevet

Jeg ville ikke hatt hunden på Standal hvis hun er var på bjeffing.

Hadeland hundesenter kan jeg anbefale ihvertfall, få hunder om gangen og mye tilsyn til hundene :)

Skrevet

Det er dyrt der etter hva jeg hørt. 500,- døgnet har jeg hørt, noe jeg synes er i overkant dyrt, når de fleste andre pensjonater tar ca 350,- døgnet i lavsesong. Hundene blir ofte satt sammen i samme bur, uavhengig om de kjenner hverandre. Stedet er jo stort, så det begrenser seg hvor mye individuell oppmerksomhet hver hund får. Tror ikke hundene på Standal får så mye tur, for å si det sånn. Og den biten er faktisk viktig for meg, når andre skal passe hunden min.

Derfor foretrekker jeg mindre hundepensjonat, hvor jeg vet at hunden min får masse oppmerksomhet, også alene. Og at han slipper å dele bur med en han kanskje ikke kommer overens med. Derfor bruker jeg kun Lunner katte og hundepensjonat, da jeg kjenner innehaveren godt og vet at hun har et stort hjerte for dyr.

  • Like 1
Skrevet

Og skal du ha plass i sommer, så må du nok bestille nå. Hundepensjonatene fylles fort opp og er man treig med å bestille,kan man regne med å ikke få plass i det hele tatt.

Skrevet

 

Dette hørtes fint ut :)

 

Jeg har unngått å ha hund på hundepsnjonat etter å ha hentet et par hunder for folk på andre hundepensjonat. Men, i fjor var jeg i beita for hundepass, og siden ei venninne av meg kjenner innehaverene , tok jeg sjansen på å plassere Mio der i 5 dager. Det var, etter min mening, et godt valg. Hunder jeg har hentet fra andre hundepensjonat har gjerne vært litt matte i pelsen, gått ned i vekt, virket stresse ol. Mio var seg selv, blank i pelsen, ikke gått ned et gram tror jeg og samme gamle seg. Blir jeg i beita for hundepass igjen nøler jeg ikke med å plassere han der.

Skrevet

Standal er stooort, altfor mange hunder synes jeg. Dessuten har jeg bodd et steinkast unna for noen år siden og det var mye gneldring!

Skrevet

Om du vil kjøre litt utenfor Oslo (et par-tre timer) så driver vi med hundepass privat, og har erfaring med puddel :)

Da passer vi hunden i normale omgivelser,inne med oss og blir en del av vår hverdag :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...