Gå til innhold
Hundesonen.no

Ekte mannfolk skyter ulv


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Det er ikke mye som gjør meg så sint som ulvedebatten. Det er jo til å rive seg i håret av at VG i det hele tatt lar disse premieidiotene uttale seg i media. Håper de skyldige blir dømt og får kose seg lenge bak murene. :aww:

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han bør umiddelbart få inndratt jaktlisensen siden han etter eget utsang ikke klarer å se forskjell på rev og ulv!

Utover det så håper jeg hele bøtteballetten med tullinger som driver med faunakriminalitet blir straffet så det svir.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men jeg er imponert over at en som har såpass store problemer med å bevege seg at han får utstedt HC-kort av kommunen kan drive med jakt da :D

Da skal det heller ikke ligge fremme i hans bil.

Jeg kan få HC-kort med mitt (mine) handicap. Jeg kan også få et løst som kan ligge i biler jeg sitter på i, altså må det ikke være i min egen bil. Jeg tror jeg kunne, om jeg var interessert, vært med på jakt på gode dager. At man er bevegelseshemmet betyr ikke at man er lenka til senga, heldigvis :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da skal det heller ikke ligge fremme i hans bil.

Jo, kortet kan ligge hvor som helst, det har ingen betydning, det er først når du parkerer at det skal være i henhold til blablabla

Kortet følger person og ikke bil så teoretisk kan han ha kjørt en kompis/faren sin som har HC-kort.

Ikke sikkert at han står parkert på en handicap-plass på bildet.

Nei, vi er ikke i slekt. Nei, heller ikke støttekontakten hans. :whistle::lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo, kortet kan ligge hvor som helst, det har ingen betydning, det er først når du parkerer at det skal være i henhold til blablabla

Kortet følger person og ikke bil så teoretisk kan han ha kjørt en kompis/faren sin som har HC-kort.

Ikke sikkert at han står parkert på en handicap-plass på bildet.

Nei, vi er ikke i slekt. Nei, heller ikke støttekontakten hans. :whistle::lol:

Sånn for å fortsette litt på OT: Nei, det kortet skal ikke ligge synlig i en bil hvor eieren av kortet ikke sitter på. Som du sier så følger kortet eieren av kortet, ikke bilen. Dersom kortet brukes uten at eieren er med kan faktisk eieren bli fratatt kortet.

OT slutt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn for å fortsette litt på OT: Nei, det kortet skal ikke ligge synlig i en bil hvor eieren av kortet ikke sitter på. Som du sier så følger kortet eieren av kortet, ikke bilen. Dersom kortet brukes uten at eieren er med kan faktisk eieren bli fratatt kortet.

OT slutt.

Du har helt rett i at HC-kortet ikke kan brukes dersom ikke eieren av HC-kortet er med. :)

Men dersom jeg f.eks. kjører muttern (som ikke har lappen selv) til lege eller på besøk til noen så parkerer jeg antakelig på en handicap-plass rett på utsiden og legger HC-kortet hennes synlig på dashbordet. Jeg og hun går ut av bilen, jeg følger henne inn. Bilen blir stående helt lovlig inntil hun skal reise fra stedet igjen. Har jeg lyst til å sitte i bilen og vente på henne så er det helt ok. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

White trash er da ikke bygdetullinger? Bygdetullinger er vel mer Hillbillies eller Rednecks...

Er ikke det mange mener når de sier at noen ser ut som sosialklienter mer "white trash"?

Kanskje man rett og slett bare skal kalle de for søplefolk :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

White trash er da ikke bygdetullinger? Bygdetullinger er vel mer Hillbillies eller Rednecks...Er ikke det mange mener når de sier at noen ser ut som sosialklienter mer "white trash"?

White trash, hvitt søppel, er nedsettende begrep om hvite innbyggere av søsrstatene i usa av lavere sosioøkonomiske klasser med tvilsom adferd og moral. Redneck/hillbilly indikerer mer at de er fattige, men ikke nødvendigvis at de oppfører seg søpplete.

Bygdetulling indikerer stort sett at det er noe "galt" med personen psykisk, evt at de har veldig eksentrisk adferd og oppfører seg på en måte folk flest ikke syns noe om.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hun får også en god sykkeltur hver morgen, noen ganger med trekk og andre ganger uten. I løpet av uken trener vi også lydighet, svømming, rallylydighet og spor. De siste månedene har vi fokusert mye på ro-trening i offentlige områder med mange folk og hunder. Hun er i god form og har en slank kroppsbygning, men sliter med å roe seg ned når vi er ute, selv om hun lett finner roen innendørs. Tidligere kastet vi dessverre en del pinner og ball på turer, men jeg innså i senere tid at det er med på å skape mye stress. Derfor har vi sluttet med dette for en god stund siden. Jeg forstår at dette har bidratt til å bygge opp stressnivået hennes utendørs. Men ellers har hun vært slik jeg beskriver henne, helt siden vi fikk henne.
    • Søk er fint, men ellers synes jeg det virker som det kan være litt mye løping og stress-jobbing, enn ro og fokus. Jeg ville droppet kasting av ball/leker/apport, og agility. La henne løpe litt fra seg, og så ta økter med roligere øvelser. Lengre søk, flere gjenstander, rolige øvelser som sitt, dekk, stå, veksling mellom posisjoner, gå fot, og andre roligere lydighetsøvelser. Bli-øvelser krever også fokus og selvbeherskelse. Det kan også være det hjelper å gi henne oppgaver på tur. Selv om jeg i prinsippet er motstander av at hunder skal gå fot på tur, så kan det være en idé å gjøre det for noen strekninger. Variere med å veksle hvilken side hun går på (etterhvert bytte side under gange, og veksle mellom å bytte side ved å gå foran eller bak deg), snurr mens dere går fot, osv. Ta korte stopp med gjennomgang av et par øvelser. Hopp opp på steiner og benker dere går forbi. Og stopp innimellom og kast en neve godbiter i grøftekanten så hun får søke opp. Dette høres ut som en hund som kjeder seg på tur, og trenger litt fokus og jobb. Gjør det lønnsomt å ha slakt bånd når dere ikke fokuserer aktivt på en oppgave. Bruk kontaktkommando litt før båndet blir helt stramt, og belønn kontakt og nærhet til deg. Og ja, det tar tid og tålmodighet!
    • Det er en border collie på 2 år. Før tur får ho løpe fra seg på et jorde en halvtimes tid. Da pleier vi også å leke litt søk med ulike gjenstander som ho skal finne. Eller så trener vi litt agility hvor hvor ho også får kjørt seg litt både mentalt og fysisk, men ho er likevel alt for gira og stresset på turen etterpå.. 
    • Gulvredsel er ikke uvanlig på en del raser. Hvilken rase er det? Selv om søsknene ikke har det ligger det også typisk i genene, det er jo arven bakover som er relevant her. Jeg ville jobbet med å gjøre det å gå gjennom dører en positiv ting. Finn en ukjent døråpning, la hunden stå nærmest døren. Stå på avstand, og belønn at hunden ser på døråpningen. Hvis hunden beveger seg nærmere på egenhånd, belønn igjen. Ikke gå for fort fram, og belønn gjerne med å ta noen skritt bort fra døråpningen igjen innimellom. Ta pauser, men la hunden selv også styre tempo mot og gjennom døren. Gjør dette med både kjente og ukjente dører en periode, og se om adferden endrer seg.
    • Jeg har en hund på 11 måneder som er litt merkelig. planen er at vi skal stille han ut etterhvert . Men vi har et problem han er ikke glad i «dør listene» inn til nye bygninger eller rom.. Vanskelig å få han inn i rom, da han nekter å gå inn.. vanskelig å motivere og det har skjedd at han har kommet ut av båndet når vi har vært på vei «inn» . Andre steder igjen kan dette gå helt fint.. Vi trenger tips å råd til at han mestrer å gå gjennom døråpninger over dørlistene, hvordan gjøre dette på en god måte slik at det ikke blir noe verre .. vi har også perioder der han kommer inn i det nye rommet / bygningen , blir han usikker på underlaget og snuser på «parkett skillene» akkurat som han reagerer på lister og planke skillene i gulvet . Han går på det, men er ikke akkurat komfortabel. (han går som regel bare rett fram akkurat som han har en sti) Andre steder igjen kan dette gå helt fint. Vi har valgt å bare overse det , til han løser det selv og skjønner at det ikke er noe skummelt med tanke på «spøkelsesalderen» . Det som jeg ønsker råd om er hvordan få hunden til å mestre å gå inn i nye rom? Vi skal stille han ut etterhvert , og blir det innendørs er jeg redd for at han ikke vil trives da han ikke er komfortabel med å gå inn i nye rom eller å gå på ukjente underlag.. Vi har han med jevnlig på nye ting i nye miljøer, men ikke vært rundt på utstillinger enda.  noen som har vært borti dette ? han er veldig sta og litt vanskelig å motivere da staheten er sterkest😅 ingen av søskene har redsel på gulv, men de kan reagere på lister eller streker. Men det har gått over når de har blitt voksne på de andre kullene .. De har blitt godt sosialisert hos oppdretter og gått på ulike underlag og vært i forskjellige rom. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...