Gå til innhold
Hundesonen.no

Mirai og Fant, whippet og ulvehund.


Recommended Posts

  • Svar 411
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går hentet vi vårt lille knøtt i Älvdalen i Sverige, fra kennel Nemaz Problemaz . Egentlig skulle vi ha whippet neste sommer, men så plutselig var tidspunktet perfekt nå pga. en lengre sykemelding.

Bare fordi de er søte :

Kom til å tenke på at jeg skriver jo ikke så mye om de to raringene, jeg legger nesten bare ut bilder  .  For tiden holder jeg på med "prosjekt klippe klørne til Fant". Han har litt lange klør, men så

Posted Images

Skrevet

Seletips! Torshammarens ;) Kjøp med valpebånd så kan de brukes fra de er små til utvokst :D Slipper bytte så mye og utbrytersikre :ahappy: Vi er hvertfall storfornøyd!

  • Like 1
Skrevet

Seletips! Torshammarens ;) Kjøp med valpebånd så kan de brukes fra de er små til utvokst :D Slipper bytte så mye og utbrytersikre :ahappy: Vi er hvertfall storfornøyd!

Åå de ser jo kjempebra ut, det er jo bare snakk om å gå i bånd med den og ikke noe hardtrening :) . Hva vil valpebånd si, eller hvordan fungerer det? Jeg tror vi må ha en sånn!

Skrevet

Åå de ser jo kjempebra ut, det er jo bare snakk om å gå i bånd med den og ikke noe hardtrening :) . Hva vil valpebånd si, eller hvordan fungerer det? Jeg tror vi må ha en sånn!
Ja, de er kurant som vanlig tursele :) Valpebånd er vel bare en ekstra løkke for å feste nærmere nakken så den ikke blir altfor vid over skuldrene :) Billig er den óg, og går rett under tollgrensa. Har etterhvert begynt å synes at de er fine også! :D

Edit: legger ved bilde av frøkna mi

Edit2: Bildet vil ikke komme opp :(

Skrevet

Har den til våre. Kjempe fornøyde. Selen blir som en blanding av sele og halsbånd. Ikke trekksele, men fin til tur. Og så slipper valpen å snuble i båndet :)

Vår minste bruker valpebåndet på selen enda. Koster bare 10 kr for det valpebåndet.

Skrevet

I går var vi i Asker på besøk hos @Teserere og Aïda :) . Var også på en kort rallylydighetstrening, hun var stappmett og stuptrøtt så det ble vel mest kikking på henne. Prøvde litt kontakt men det var litt urettferdige forutsetninger jeg hadde gitt henne!

Hjemme hos Therese måtte hun være bundet fast for første gang i sitt liv, det var upopulært men sutringen gikk jo heldigvis over litt før vi var ferdig med maten.. Fikk også hilse på en diger puddel.

11073985_10155345026205128_1099702535_n.

Ellers har hun vært med i garasjen med samboeren min og mekket sykkel to dager denne uken, og lekt med BC´en Kaja som et vennepar av oss har (6 mnd). De har visstnok lekt kjempefint og de har jo vært der sammen løse i sånn fire timer hver gang, så hun sover gooodt etterpå.

Misfornøyd i den alt for lille genseren jeg strikket!

IMG_8545.jpg

Noen bilder av Therese og Aïda, samt puddelen Neo Troy :P.

IMG_8555.jpg

IMG_8549.jpgIMG_8552.jpg

Noen som er klar for den ballen eller? :lol:

IMG_8551.jpg

  • Like 5
Skrevet

Bli hun no søtere nå så må du passe på henne...herreminhatt så nydelig :heart:

Jeg tror det er risiko for det, jeg får følge med rundt her på ukjente kassebiler :fear: ..

Hun er kjempekul! Det er Troy du har bilde av ☺

Ops :lol: Rettet! Håper hun fortsetter å være kul :sorcerer: !

Skrevet

Jeg tror det er risiko for det, jeg får følge med rundt her på ukjente kassebiler :fear: ..

Ops :lol: Rettet! Håper hun fortsetter å være kul :sorcerer: !

...eller ukjente Toyotaer :innocent:

Skrevet

Den ene søstra hennes veier 4,7 kg nå og broren 6,6 kg! Mirai veier 4,1 kg :P .

Var hos barnevakten idag fordi vi var i bursdag :) . Det gikk fint! Hun var visstnok hyper og spratt rundt i to timer, så begynte hun å roe seg og da kom såklart sønnen til venninna mi hjem igjen :lol: . Hun digget ham og sovnet mens de så på film på senga.

11008513_10155353530005128_4693387967553

11081333_10155353529995128_5922206143867

  • Like 3
Skrevet

Hvor stor tror du hun kommer til å bli som voksen?

Moren er 43cm og 10,5-11kg, så jeg vil ikke tro at hun blir så mye større. Vet jo aldri da :lol: selv om hun var minst i kullet. Moren har ikke så mye muskelmasse da, så jeg håper jo at jeg får Mirai i littbedre kondisjon :) .

  • Like 2
Skrevet

Her er en ny liten samlevideo med klipp fra de siste ukene. Håper noen orker å se hele da :lol: . Ble kanskje litt overivrig! Noe av det er på instagram fra før av da.

Kan sees i HD :) .

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...