Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 151
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Melken er påplass

To stk født!! Fawn jente 171 g sort hannhund 184 gram. Født med 10 min mellomrom

Hun har lagt seg til å sove. så tror nok hun er ferdig nå Tre gutter og tre jenter

Skrevet

jeg forventet egentlig at det skulle ha skjedd noe i nattens mulm og mørke, dvs i går :innocent:

Hadde igrunn håpet det jeg og siden hun er så stor og tung. Men hun kniper igjen ennå

Skrevet

Kom igjen tjukken! :D:cheer:

Kjipingen var nede i 36,5 i temp, så jeg tenkte "YES!" men selvom hun er oppe på 37.00 nå, så merker jeg ingenting på henne. Fjasebolledyr :aww: litt snurt på henne nå :lol:

  • Like 1
Skrevet

Heter det seg ikke at tempen skal være under 36 grader og da vil nok fødselen startet innen det neste døgnet, når tempen har kommet seg opp på normalen igjen?

Jeg aner ikke jeg sltså, så jeg spør ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Heter det seg ikke at tempen skal være under 36 grader og da vil nok fødselen startet innen det neste døgnet, når tempen har kommet seg opp på normalen igjen?

Jeg aner ikke jeg sltså, så jeg spør ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skal ned på 36 og "noe" så stige igjen så starter fødselen. :)

Slutt å mål, og les en bok :P

Hehe, jeg måler ikke manisk, har målt henne tre ganger idag, kontra to igår (som var når jeg startet tempmåling) for å se hvor mye hun stiger/synker. Men jeg stoler ikke på det og er ikke slavisk. Håper bare sånn at det skal sette igang snart siden hun ikke vil spise, ikke vil ut, ikke vil annet enn å bare ligge og kikke. Stakkars tuppen er stor og tung nå. Får nesten litt dårlig samvittighet :P

  • Like 1
Skrevet

Du får bruke tiden til å oppdatere hjemmesiden din frøken :innocent::innocent:

Har så dårlig nett at det er ett herk, så har ikke giddet, må ta en real "rengjøring" der inne ;) du får ta noen oppstillingsbilder av ludvig da ;) sånn i mellomtiden :D

Skjer det noe?

Slimproppen har gått, thats it.. ellers er hun sitt samme gamle jeg.. Er på dag 60/61 nå etter midnatt.. mtp antallet hadde jeg trodd de skulle vært her innen nå, men så feil kan man tydeligvis ta...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...