Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dobberen som vant skal være sort. Ellers er jeg utrolig skuffet...7 dobermann...7..! 6 hannhunder og 1 tispe. Det er jo som om man skulle vært på en NKK...

Da har noen lagt ut feil bilde i ett kull, eller det fins to med samme navn :lol:

Trodde faktisk dobberen var stor i US jeg!

Noen som har bilder av golden? Gikk glipp av alt, lå syk. Må inn og se om det ligger noe ute fremdeles.

BIR

SR62907003.jpg

BIM

SR69305401.jpg

Likte BIM bedre enn BIR på bildene, har ikke fått sett de live. Golden er også en slik rase hvor jeg liker amerikanerene bedre enn de stuttbeinte Nordiske. Men dette syns jeg ikke var de peneste amerikanerene jeg har sett, de hadde litt irsk setter over seg.

  • Svar 192
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

kan vi ikke diskutere årets hunder istedenfor fjorårets bir hunder? de har vi da virkelig pratet om en gang tidligere

Jeg synes det er utrolig kjedelig at sånne tråder alltid skal inneholde 90% drit om hvor grusomt fæle alle vinnerne er. Virker nesten som det går litt sport i å lete opp de aller værste og dømme de ku

Sikkert humor.. Jeg lo veldig godt av det i alle fall! :lol: Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted Images

Skrevet

BIM

SR69305401.jpg

Wow noen har vært på med saksa på fanene framme :)Ser nesten ut som om de har brukt linjal også
Men ellers enig hannen var slettes ikke verst i forhold til en del av det som ses på utstillinger her hjemme...

BTW synes jeg det ser litt ekkelt ut når de hanker de opp sånn i halsen, ser ikke akkurat behagelig ut

Skrevet

Golden retriever i Amerika er (overraskende nok) mye bedre enn golden retievere her hjemme. De lider også under dvergsyndromet, og enkelte ser rett og slett ikke ut lengre. Det var litt mye pels, men ellers var det flotte hunder.

Det er jo irsk setter i golden retriever fra gammel av, i USA har de nok bare fremelsket den dype og gyldne fargen fremfor den porselenshvite som man sverger til her.

Guest Belgerpia
Skrevet

BIM

SR69305401.jpg

Wow noen har vært på med saksa på fanene framme :)Ser nesten ut som om de har brukt linjal også

Men ellers enig hannen var slettes ikke verst i forhold til en del av det som ses på utstillinger her hjemme...

BTW synes jeg det ser litt ekkelt ut når de hanker de opp sånn i halsen, ser ikke akkurat behagelig ut

Likte fargen, og det var det - denne har fremskutt skulder - ser tjukk ut og har for mye lepper.

BIR er bedre konstruert, dog noe tjukk da den helt mangler underlinje - godt tilbakelagt skulder og ser egentlig bra ut.

Skrevet

Schipperke:

NP06306601.jpg

Ch De Lamer Overboard

For en GROOMING! :cowboy:

American English Coonhound:

HP35941506.jpg

GCH Color Me Bad Like My Grandad

Denne hunden syntes jeg bare var rart sammensatt.

Bull terrier (white):

RN25735603.jpg

Ch Actions Formula For A Queen

og her, et bilde av henne i bedre lys:

JB6WvUf.jpg

Great Dane:

WS36018302.jpg

pkQeDag.jpg

GCH Tue-J's Pacific Category Five

(jeg må si jeg liker de amerikanske grandenes fjes faktisk)

Rat terrier:

RN15746701.jpg

GCH Stoneybays Ur Martini's Serv'D CM

(den her var jo skikkelig søt!)

red: la til rasenavn

Skrevet

Jeg har dårlig humor jeg og syns ikke bull terrieren ligna på ei geit, ei heller at det var morsomt. Men jeg syns ikke det er så morsomt når folk sier bæ til puddelen heller. Ikke noe er som å peke og le litt, liksom :P

Skrevet

Jeg har dårlig humor jeg og syns ikke bull terrieren ligna på ei geit, ei heller at det var morsomt. Men jeg syns ikke det er så morsomt når folk sier bæ til puddelen heller. Ikke noe er som å peke og le litt, liksom :P

Det er heldigvis fullt lov å ha dårlig humor :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har dårlig humor jeg og syns ikke bull terrieren ligna på ei geit, ei heller at det var morsomt. Men jeg syns ikke det er så morsomt når folk sier bæ til puddelen heller. Ikke noe er som å peke og le litt, liksom :P

Jeg lo da, som en bulle-eier må man bare forberede seg på å høre mye rart om rasen sin. Kan ikke ha ømme tær da nei, av flere grunner :lol:
  • Like 1
Skrevet

Jeg lo da, som en bulle-eier må man bare forberede seg på å høre mye rart om rasen sin. Kan ikke ha ømme tær da nei, av flere grunner :lol:

Man burde ikke ha ømme tær i det hele tatt når man har hund, for hundeeiere er merkelig frittalende om andres hunder. Jeg syns ikke det er morsomt allikevel jeg, jeg ser ikke helt hvorfor man hele tiden skal opplyse andre om sine personlige preferanser når det kommer til utseende. Særlig i tråder som denne, vi klistrer inn bilder og æsjer og uffer og stønner over hvor stygge og feite og dårlig konstruerte hundene er. Superhyggelige hundefolka.

Skrevet

Jeg så litt på de i ringen, og har visst ikke sett nok show bordere i mitt liv for det tok litt tid før det gikk opp for meg hvilken rase det var :P

Nei, det er som oftest ikke det bildet man har av border collien som rase. De faller ikke i min smak personlig, korte bein, kraftig kropp og mye 'uriktig/bløt' pels er ikke praktisk eller nødvendig for rasen, ei heller det svake uttrykket mange har. Jeg håper ikke disse var like gulvredde som flere av de jeg har sett på utstilling.

Tispa her må jo være klippet ? :S

Det er hun nok. Og hengt.

Skrevet

Norske raser..

Elghund grå

HP45674402.jpg

Lundehund

NP32793201.jpg
Hva har skjedd her?

Buhund

DN31906104.jpg

Litt andre som jeg finner interessante...

Faraohund

HP46985201.jpg

Langhåret Collie

DN30936901.jpg

Jeg liker godt pelslengden på de amerikanske. Langhåret uten å være polvott.

Samojed

WS35919303.jpg

Toller

SR48576401.jpg

Kan de være så mørke i fargen?

Skrevet

Hva tenker du på? :)

Det kan jo bare vare at den står rart, men jeg synes brystet ser litt fattig ut liksom,og den er liksom litt edel i kroppen. Når har ikke jeg peil på rasen, men synes mange av lundehundene her på en måte er mer kraftige/tyngre i kroppen. Men den kan jo være en unghund.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...