Gå til innhold
Hundesonen.no

Zero DC seler, erfaringstråd og bilder.


Rocket
 Share

Recommended Posts

Jeg skal ha denne selen, men jeg sliter max med å velge farge. Tror jeg står mellom grønn og sort med orange kant. Føler fargene på produktbildene lyver litt ifht bilder jeg har sett av hunder med selen på.

Så del gjerne bilder av hunder med selen sin på, jeg blir veldig glad om folk med sort/brune/hound fargede hunder deler bilder så jeg har noe å sammenligne med min egen. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 171
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bonus, 20 kg jaktgolden testet størrelse Small.

Det var supert att jag kunde åka och testa selen på plats och framförallt, få hjälp med att testa ut den! Jag tror att hade jag inte fått hjälp hade jag inte känt att jag fått den att sitta rätt, den

Så fornøyd med formen til den på Pi at jeg har 2 stk, en i grønn og en i rosa (en i bilen og en hjemme ) Pi i SL grønn, Talli og Lani i Small

Posted Images

Tusen takk for bilder alle sammen! :ahappy:

hannhunder kan ha lilla :-D
hvor skal du bestille fra?

Hehe, han har allerede en rosa og turkis hurrta sele, så må nesten ha noe litt mer "mannlig" denne gangen tror jeg xD
Planen er Canider, er de eneste jeg vet om som selger den + de har noe snacks jeg skal ha også. :) Hadde jeg funnet den på en butikk så hadde jeg nok kjøpt der, iom jeg da kunne ha prøvd den først, men ingen i området her som selger dem såvidt jeg har funnet utav.

Jeg skal forøvrig ha Short versjonen. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Harly har gul sele, håpet var at dn skulle passe til Lykke da jeg bestilte men hun er midt i mellom to str.

Synes fargen er kjempefin, men velger nok en mørkere farge ved en senere anledning for jeg får den ikke skikkelig ren igjen.

Ellers er jeg knallfornøyd med passform og holdbarhet. Harly har vært vanskelig å finne gode seler til, men denne sitter godt på, ingen tegn til gnag og gir full bevegelsesfrihet til skulder og overarm. Tommel opp! :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for bilder alle sammen! :ahappy:

Hehe, han har allerede en rosa og turkis hurrta sele, så må nesten ha noe litt mer "mannlig" denne gangen tror jeg xD

Planen er Canider, er de eneste jeg vet om som selger den + de har noe snacks jeg skal ha også. :) Hadde jeg funnet den på en butikk så hadde jeg nok kjøpt der, iom jeg da kunne ha prøvd den først, men ingen i området her som selger dem såvidt jeg har funnet utav.

Jeg skal forøvrig ha Short versjonen. :)

Hvilken størrelse tror du at du må ha? Du kan evt få prøve Flink sin før du bestiller...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...