Gå til innhold
Hundesonen.no

Zero DC seler, erfaringstråd og bilder.


Rocket
 Share

Recommended Posts

Jeg skal ha denne selen, men jeg sliter max med å velge farge. Tror jeg står mellom grønn og sort med orange kant. Føler fargene på produktbildene lyver litt ifht bilder jeg har sett av hunder med selen på.

Så del gjerne bilder av hunder med selen sin på, jeg blir veldig glad om folk med sort/brune/hound fargede hunder deler bilder så jeg har noe å sammenligne med min egen. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 171
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bonus, 20 kg jaktgolden testet størrelse Small.

Det var supert att jag kunde åka och testa selen på plats och framförallt, få hjälp med att testa ut den! Jag tror att hade jag inte fått hjälp hade jag inte känt att jag fått den att sitta rätt, den

Så fornøyd med formen til den på Pi at jeg har 2 stk, en i grønn og en i rosa (en i bilen og en hjemme ) Pi i SL grønn, Talli og Lani i Small

Posted Images

Tusen takk for bilder alle sammen! :ahappy:

hannhunder kan ha lilla :-D
hvor skal du bestille fra?

Hehe, han har allerede en rosa og turkis hurrta sele, så må nesten ha noe litt mer "mannlig" denne gangen tror jeg xD
Planen er Canider, er de eneste jeg vet om som selger den + de har noe snacks jeg skal ha også. :) Hadde jeg funnet den på en butikk så hadde jeg nok kjøpt der, iom jeg da kunne ha prøvd den først, men ingen i området her som selger dem såvidt jeg har funnet utav.

Jeg skal forøvrig ha Short versjonen. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Harly har gul sele, håpet var at dn skulle passe til Lykke da jeg bestilte men hun er midt i mellom to str.

Synes fargen er kjempefin, men velger nok en mørkere farge ved en senere anledning for jeg får den ikke skikkelig ren igjen.

Ellers er jeg knallfornøyd med passform og holdbarhet. Harly har vært vanskelig å finne gode seler til, men denne sitter godt på, ingen tegn til gnag og gir full bevegelsesfrihet til skulder og overarm. Tommel opp! :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for bilder alle sammen! :ahappy:

Hehe, han har allerede en rosa og turkis hurrta sele, så må nesten ha noe litt mer "mannlig" denne gangen tror jeg xD

Planen er Canider, er de eneste jeg vet om som selger den + de har noe snacks jeg skal ha også. :) Hadde jeg funnet den på en butikk så hadde jeg nok kjøpt der, iom jeg da kunne ha prøvd den først, men ingen i området her som selger dem såvidt jeg har funnet utav.

Jeg skal forøvrig ha Short versjonen. :)

Hvilken størrelse tror du at du må ha? Du kan evt få prøve Flink sin før du bestiller...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...