Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rett og slett noen forslag til seng for en hund som vil ha det kjølig? Saueskinn og vanlig tøysenger blir for varme synes lille pelsdotten.

Noen erfaringer med doogie sine nettingsenger kanskje? Tenker det er en fordel med luft under?

Skrevet

Min syntes at sengen fra biltema er grei å ligge i.Har også en annen seng som han liker veldig godt, men husker ikke hva den heter. Er i hvert fall en seng i litt grovt stoff som jeg vil tro er noe avkjølende. Min blir veldig lett varm, og velger stort sett å ligge på kaldt gulv.

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Noen hunder liker best gulvet. Stoff/netting seng med bein har en tendens til å revne etter hvert for det er slitasje i forhold til klør og stoffet. Så har du bia beden som er av skai

Guest Bølla
Skrevet

Rett og slett noen forslag til seng for en hund som vil ha det kjølig? Saueskinn og vanlig tøysenger blir for varme synes lille pelsdotten.

Noen erfaringer med doogie sine nettingsenger kanskje? Tenker det er en fordel med luft under?

Kumatten fra felleskjøpet.

Skrevet

Tusen takk for alle forslag :) Problemet er at han er veldig urolig når han ligger rett på gulvet. Ligger han i senga mi eller på tepper, saueskinn osv så ligger han rolig helt til det blir for varmt.

Får titte litt mer, men tror jeg får for en slik nettingseng siden det er ok pris og kort leveringstid til Polen, så får han teste biabed eller noe annet senere hvis det ikke funker :)

Skrevet

Biltema sengen er ganske sval. Ligner på biabed. Ymse (som ikke er så glad i varme men må ha det mykt) liker den :)

Ville satset på biabed e.l. uten fleece, ull e.l. oppi. Vil man ha noe oppi så er det bedre å bruke en håndduk eller noe som ikke varmer.

Kommer nok til å kjøpe biabed eller kopi etterhvert også. Men har ikke funnet noen sider som har originalen eller stor nok kopi her i Polen :)
Skrevet

Jaro synes alt av pledd, tepper og senger er for varmt. Han foretrekker å ligge på murgulvet i kjelleren, der det er 14 grader og iskaldt på gulvet. Så jeg har gitt opp. Ligger han på tepper/senger, så gjør han det, men stort sett ligger han på det kaldeste stedet rett på gulvet der vi er. Gamleschäferen var stikk motsatt, hun lå og grilla magen ved ovnen og vi måtte flytte henne jevnlig sånn at hun ikke overopphetet.

Skrevet

Pelsdotten her foretrekker gulvet, helst flisene. Men han har 2 senger han faktisk liker å ligge i en god stund før han trekker til flisene.

Den ene er Chill pill puta, http://www.horze.no/seng/chill-pill-nylon-lounge-pute--110-x-75-cm/D3137.html#B

Og den andre er en Buster seng, http://doggia.no/produkt/hundesenger/buster-cocoonseng-fabio-gra-65-cm

Biabed likte han absolutt ikke :P

Skrevet

Jeg har bare hatt hunder som liker å ligge hardt og kjølig.

Jeg foreslår enten et teppe eller ei fillerye som seng. Min hund liker også senga fra Plantasjen veldig godt, men jeg måtte ta bort den ekle, myke puta og bytte den ut med et fleeceteppe. ;)

Skrevet

Klippe i to en vanlig skumgummimadrass og trekke den med et laken?

Har sett på nett slike 'senger' som rett og slett er hevet fra bakken med bein og nylontopp hunden skal ligge på, kunne det vært noe?

Skrevet

Klippe i to en vanlig skumgummimadrass og trekke den med et laken?

Har sett på nett slike 'senger' som rett og slett er hevet fra bakken med bein og nylontopp hunden skal ligge på, kunne det vært noe?

Noe sånt jeg har sett på ja!

En slik en:

http://sklep.doogi.eu/pl/p/Legowisko-Doogi-z-oparciem-rozmiar-XL-126cm-x-86cm-x-17cm/12'> http://sklep.doogi.eu/pl/p/Legowisko-Doogi-z-oparciem-rozmiar-XL-126cm-x-86cm-x-17cm/12

Guest lijenta
Skrevet

Alle di sengene som har stoff i bunnen må ha et teppe oppi for klørne sliter ellers i stykker stoffet

Skrevet

Alle di sengene som har stoff i bunnen må ha et teppe oppi for klørne sliter ellers i stykker stoffet

Tenker du da på de med netting, eller i stoff generelt?

Nettingen på den jeg tenker å kjøpe koster under 200 kr så det er ikke store utgiften om den må byttes, så lenge det ikke blir hver måned. Vanlig stoffseng gidder jeg ikke kjøpe, men bia bed blir det nok også hvis jeg får tak i her nede da. Ellers får han teste den familiens hund har til sommeren når vi kommer hjem.

Noen som vet om nettside med største størrelsen bia bed som sender til Europa (Polen)? :)

Skrevet

Schæferne som familien hadde når jeg var barn hadde sånne senger, og den gang var de ihvertfall veldig holdbare :)

De hadde ikke tepper oppi.

Guest lijenta
Skrevet

Tenker du da på de med netting, eller i stoff generelt?

Nettingen på den jeg tenker å kjøpe koster under 200 kr så det er ikke store utgiften om den må byttes, så lenge det ikke blir hver måned. Vanlig stoffseng gidder jeg ikke kjøpe, men bia bed blir det nok også hvis jeg får tak i her nede da. Ellers får han teste den familiens hund har til sommeren når vi kommer hjem.

Noen som vet om nettside med største størrelsen bia bed som sender til Europa (Polen)? :)

Jeg har prøvd feltsenger til dem jeg hadde og der ble det vel noe kraftig stoff

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...