Gå til innhold
Hundesonen.no

European Dog Show 2015


Monikawt
 Share

Recommended Posts

Påmeldingene er vel godt i gang, så regner med en del har funnet ut om de skal eller ikke :) her kan vi diskutere EDS!

Så:

Hvem skal? Hvilke raser skal dere stille, evt hvor mange hunder? Hvor skal dere bo?

Jeg har kjempelyst til å stille Aron der! Vi flytter nedover til Kragerø til sommeren, så da bor vi jo ganske så mye nærmere enn vi gjør nå (nord-Trøndelag), men siden det er så mye som er uvisst enda så er jeg usikker på å melde på.. Eller så kan jeg bare melde på å satse på at vi har en jobb som er helgafri, evt spørre så raskt som mulig om fri akkurat den helga :) får se hva jeg finner ut av :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 986
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

101 dalmatinere

Jeg må få skryte litt: Det kommer sjelden like mange hunder på spesialen som på EDS/WDS, fordi tittelen lokker så mange flere, samt at det er dyrt å bli en ekstra natt, melde på en utstilling til, os

Posted Images

Jeg har allerede meldt på begge gutta; Amigo i veteran og Storm i åpen. Men så kom jeg til å tenke på; om han blir NUCH i mellomtiden så er det vel ikke noe problem å skifte klasse?

Vi har spesial på fredagen og EDS på lørdagen; har ordnet fri fra jobb slik at vi kommer oss over fjellet i god tid :) Men overnatting..? Nei det har vi ikke tenkt på enda. Forhåpentligvis kommer Storm sin oppdretter fra Åland også med flere av avkommene så vi håper å få bo sammen.

Gode forslag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har tenkt å melde på i EDS 15.

Går alt etter planen skal jeg stille en brasiliansk terrier (som forhåpentligvis har blitt champion innen det - hun mangler bare et Cert etter fylte 2 år). Regner også med å stille en dvergschnauzer i unghundklassen, men må da time pelsnappingen riktig.

Jeg bor hjemme - har en times kjørevei.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal stå på stand og jeg har meldt på Lani, håper naboen har tid til henne :lol:

Du må nok ha backup til henne evt for beste tispe om alle kommer så langt, da blir hunder med mitt navn prioritert ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Melder på Bella i veteran og stiller sønnen hennes Fredrik i champion. Jeg orker ikke bruke så mye penger på å melde på Nora som nesten garantert er blitt champion innen den tid. Tror ikke hun har så mye å stille opp med der på den utstillingen :) Jäger skulle visst heller ikke meldes på.

På spesialen så melder jeg nok på begge jentene for å støtte klubben, får høre med eierne hvordan det blir med gutta der :)

Bor bare 25 min. unna varemessa så jeg bor hjemme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette blir spennende! :D vi MÅ jo bare få til å ta turen!

Jeg satser på å bo hos tante, må bare høre om hun vil ha lille jakt som gjest sammen med katta deres :lol:

Vurderer, vurderer. OM vi drar, melder jeg på begge. Hvor finner jeg dommerliste osv?

Dommerliste: http://www.europeandogshow2015.com/filestore/espen/Filer/DommerlisteannonseEUW152.pdf

@jaktlykke jeg vil hilse på pelsene dine! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som kan hjelpe meg?

Aron er 17 måneder under EDS, blir 18 måneder 22.sept. Hva bør jeg evt melde på i? Junior, unghund eller åpen?

Jeg har bare stilt på valpeshow enda, så er ganske fersk på dette.. Hva er forskjellen? Er det "lettere" å få bedre i JK hvis han er mer uferdig i kroppen?

Ah, det er så mye å sette seg inn i :P tar imot alle tips og forklaringer :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som kan hjelpe meg?

Aron er 17 måneder under EDS, blir 18 måneder 22.sept. Hva bør jeg evt melde på i? Junior, unghund eller åpen?

Jeg har bare stilt på valpeshow enda, så er ganske fersk på dette.. Hva er forskjellen? Er det "lettere" å få bedre i JK hvis han er mer uferdig i kroppen?

Ah, det er så mye å sette seg inn i :P tar imot alle tips og forklaringer :D

Still i junior. Da har du sjanse på juniorvinnertittel (men får jo da selvsagt ikke CACIB, men det er kanskje ikke så viktig i denne sammenheng) :).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...