Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 202
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kan jo bare ta alt med en gang kan vi ikke det? Utstillingsfolk Sære, uføretrygdede kvinnfolk som er bitre på menn fordi de endte opp alene, uten å ha selvinnsikt nok til å innse at man er et mis

Jeg har forskjellige grader av fordommer mot de fleste som er i overkant opptatt av et eller annet innen hund jeg Har vi ikke alle fordommer mot andre? Oppdrettere = stort sett uføre. De kan ikke

Kursplageren: Er kun opptatt av seg og sin egen bikkje - og sin egen stemme, og kan ikke navnet på de andre i gruppa etter ei uke på kurs - og aner ikke hvilke hunder de andre på gruppa har. Benytter

Skrevet

Jeg tror, helt ærlig, det handler mye om hvor mye man selv engasjerer seg. Jeg har "off" perioder, som jeg er i nå hvor jeg stort sett bare leser, og jeg har "on" perioder hvor jeg er mye mer aktiv. Jeg merker stor forskjell på hvor "inkludert" jeg blir, i hvertfall.

Nei vil ikke si det. Om jeg sitter her hele dagen, så er jeg ikke noe mer inkludert av den grunn. Men personlig bryr jeg meg ikke så hardt, jeg har andre ting å bruke tiden min på enn sonen. Men jeg reagerer fordi jeg ser føer opplever/føler det samme som meg.

Hmmmm, nope, jeg har ikke blitt noe mer eller mindre inkludert i julehistorier eller julekalendre om jeg har vært aktiv eller uaktiv (: Så der er nok noe annet bak det.

Da er vi to ... :hug:

Men det er en annen diskusjon da. Og som jeg skrev, det er en fordom jeg har mot hundesonen. Det betyr ikke at det faktisk er slik, det kan være tilfeldig også.

En annen fordom:

Schæfereiere!:

Mener selvsagt at avlen er helt på trynet, selvom de kjøper rasen selv og støtter oppunder duste avl. Schæfer utstilling mener de er bare tull, men de stiller ut selv. Dems egen schæfer har selvsagt ingen sykdommer og har ihvertfall ikke banan rygg og kubein både foran å bak, neida. Det er det alle andre scæfere som har. Og dessuten er det ingen schæfere som ser sånn ut egentlig, de blir bare stilt opp sånn. :ustol:

  • Like 10
Skrevet

Dere som ikke har blitt inkludert i julehistorien, det trenger jo ikke handle om noen sammensvergelse eller noen hemmelig klikk? Det er bare 7.desember, det er mange kapitler igjen!

Evnt. er det vel illuminati som står bak.

  • Like 1
Skrevet

Jeg forstår godt det som skrives her. Det handler ikke om at man bryr seg så veldig, eller ligger hjemme og gråter fordi man ikke fikk en kommentar eller ikke er med i en julefortelling. (Julefortellingen er ikke viktig, det var nevnt som et eksempel da det ble spurt om klikker).

Det ligger ikke så veldig mye verdi i det, det er bare en konstatering av slik det er. Det er helt naturlig at de som kjenner hverandre best kommenterer hverandre mer og skravler godt sammen. Og slik er det i de fleste, om ikke alle, store forum. Man skal ikke slutte å gjøre det. Det kan bare være et tankekors.

Men ja, kan gjerne flytte dette over i en annen tråd siden det er veldig off-topic.

  • Like 6
Skrevet

Jeg forstår godt det som skrives her. Det handler ikke om at man bryr seg så veldig, eller ligger hjemme og gråter fordi man ikke fikk en kommentar eller ikke er med i en julefortelling. (Julefortellingen er ikke viktig, det var nevnt som et eksempel da det ble spurt om klikker).

Det ligger ikke så veldig mye verdi i det, det er bare en konstatering av slik det er. Det er helt naturlig at de som kjenner hverandre best kommenterer hverandre mer og skravler godt sammen. Og slik er det i de fleste, om ikke alle, store forum. Man skal ikke slutte å gjøre det. Det kan bare være et tankekors.

Men ja, kan gjerne flytte dette over i en annen tråd siden det er veldig off-topic.

Helt enig der.

Naturlig blir det slik for de som har vært her lengre enn andre, men generellt på de fleste forum så er det slik.

Skrevet

Hva med folk med blandingshunder?

Hunden deres er verdens fineste, og selvfølgelig mye sunnere enn hvilken som helst renrasa hund - noe de gladelig forteller på en mindre fin måte. Gjør heller ikke så mye at bc-elghund-lab-blandingen deres virrer rundt, gjeter i det ene øyeblikket og jakter i det neste og generelt er helt forvirra over hvordan han skal reagere - han er jo veeerdens fineste. Så betaler man gladelig 16000,- for en shnoodlenoodledoodle, som viser seg å ikke være allergivennelig som annonsen lovte - sånn i tillegg til gull og grønne skoger selvfølgelig. Kona er jo allergisk så da blir det omplassering.

Og ja - selvsagt må bikkja få lov til å få valper dere, det er en hunderett, så det så.

  • Like 2
Skrevet

Staffe-eiere: Unge mannfolk i tyveårene eller tykke damer i alle aldere. Skjønner ikke hvorfor hannstaffen plutselig vil drepe nabobikkja ved toårsalderen, de har jo lekt så bra før! Halsbåndene skal helst være så breie at hunden ikke får snudd hodet. Eiere er pratsomme, veldig pratsomme. Stort sett de som kjøper nissekostyme til hunden sin, med unntak av minatyrhundeiere.
Schæfer-eiere: Mann i 50årene, eller kvinner i 40årene som egentlig ikke klarer å holde igjen hunden. Det er OK å trekke i båndet uavhenig av eier, og det er ingenting galt med deres schæfer, bare alle andres. Det at bikkja klør seg til blods har ingenting med allergi å gjøre, de er bare litt sensitive.

Doodle-eiere: Mor i huset har overtalt far til å endelig få et firbeint familiemedlem, nemmelig en røytfri, allergifri og perfekt valp! Når valpen blir voksen er det far som overtar hele bikkja, mor er drittlei bikkja som har energien til en kongepuddel og vekta til en labrador og som drar hu over ende når den vil leke med naboens Rottweiler.. Bikkja blir skamklipt hos frisør en gang i mnd da de har gitt opp pelsen. Barna er redd dyret som bare hopper og trekker i båndet. Ender ofte opp med å stå i hagen 12 timer i døgnet og bjeffe på alt som beveger på seg. Ofte første og siste hund i huset.

Miniatyr-eiere: Skal hele tiden overbevise andre om at hunden behandles som en hund, til tross for at den titt og ofte sees på armen til eier og får lov til å ville spise opp alle hunder den ser. Går gjerne mye løs, med null kontroll, fordi den er jo så liten og søt, og gjør ingen skade. Eier bytter gjerne fòr hver mnd, fordi den er så kresen og nekter å spise frokost en gang i uka. Har tungt for å forstå at en grisehale om dagen faktisk kan gjøre hunden mett, og at den derfor ikke alltid er sulten. Ofte småtykke hunder. Kjøper ALLTID et juleskjerf, nissekostyme eller lignende rundt jul.

Rottweiler eiere: Jo større hund, jo bedre! Det er helt vanlig å gjerne slenge på 10-15 kilo når du spør hva bikkja veier. Den er heller ikke tykk, den har bare muskler! Påpeker gjerne tre-fire ganger i løpet av en samtale at vedkommende har Rottweiler.

Dogo Canario-eiere: DC er den nye Rottweileren. Har stort sett ikke peiling på hva de har kjøpt, og får seg en stor overraskelse etterhvert når bikkja blir eldre.

Border Collie-eiere: De som bruker hunden bruker den mye. Bare BC som fungerer, alle andre raser er ubrukelige til alt. Har gjerne en maskott-hund i tillegg, type papillon eller dvergpuddel. De som ikke bruker hunden, mener at BC bare ER sånn. Det er ikke eiers feil at hunden er fullstendig understimulert av turer i nabolaget. Den får jo leke med ball hele dagen og det bør da holde.

Schnauzer-eiere: De prater. HELE TIDEN! Gjerne om biologiske bæsjeposer og V&H i barten.

Husky-eiere: 80% har valgt bikkja pga utseendet, ikke pga bruksegenskapene. Ofte labber den rundt i byen og er med på cafè og ligger ved eiers bein mens h*n tar seg en røyk med en venn. Får ofte kun får være med til skogen når eier skal ha fotoshoot med den nye speilrefleksen sin. Photoshopper alltid øynene mer blå/brune/gule for å få mest mulig kul hund. Legger ut bilder i alle mulige facebook-grupper.

Dobermann-eiere: Prøver gjerne alle hundesporter som finnes innen bikkja er to år, før de ender opp med utstilling som alle andre.

Blandingshund-eiere: Er mye bedre enn de som kjøper rasehund, for de bryr seg jo ikke om en stamtavle og utseende! Blandingshunder er mye bedre på alle mulige måter, og de er friskere, raskere og smartere enn alle andre til sammen. I halvparten av tilfellene husker ikke eieren hva bikkja er blanding av.

  • Like 12
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hva med folk med blandingshunder?

Er mye bedre enn alle andre fordi deres hund er helt frisk og ikke har noen arvelige sykdommer, sånn som alle rasehunder har. Blandingshunder har også mye bedre gemytt. Det er de som er fremtiden. Snart vil alle andre også skjønne at hundene selv bør få velge hvem de skal ha barn med. For da blir de så mye friskere. Alle hunder bør få ha ett kull. Bare de er snille. 3 år senere kjøper de seg en rasehund og kan ikke huske noe av at de har sakt at blandinger er friskere :o Denne nye hunden kjøpes inn for å brukes til utstilling og avl eller hevde seg i hundesport.

Skrevet

Dere som ikke har blitt inkludert i julehistorien, det trenger jo ikke handle om noen sammensvergelse eller noen hemmelig klikk? Det er bare 7.desember, det er mange kapitler igjen!

Evnt. er det vel illuminati som står bak.

Jeg skal ikke dra dette noe lenger jeg heller, men jeg tenker "Og så?" :D Hvor viktig er det egentlig? Det er, som Kanger skrev i en annen tråd, kun ord som blir skrevet på et nettsted. :ahappy:

Julehistorie sakene var kun et eksempel, siden det ble forespurt etter både det og liste med navn.

Det er akkurat slik det er ; ''også?''. I don't care, jeg har et rikere liv en hundesonen liksom. Men det er trist at fler føler litt på dette med 'klan' eller ikke bli inkludert. Folk som har tråd om hunden sin de holder aktiv, men ingen kommentere noe særlig. Så har man tråden til en 'gammel traver' som aldri oppdateres, men som det blir kommentert i regelmessig. Slik er det bare. Og det skaper fordommer. Om noen spør meg om sonen er et bra forum, så sier jeg ja, men ikke regn med å føle deg så inkludert i samfunnet som er der inne.

Jeg forstår godt det som skrives her. Det handler ikke om at man bryr seg så veldig, eller ligger hjemme og gråter fordi man ikke fikk en kommentar eller ikke er med i en julefortelling. (Julefortellingen er ikke viktig, det var nevnt som et eksempel da det ble spurt om klikker).

Det ligger ikke så veldig mye verdi i det, det er bare en konstatering av slik det er. Det er helt naturlig at de som kjenner hverandre best kommenterer hverandre mer og skravler godt sammen. Og slik er det i de fleste, om ikke alle, store forum. Man skal ikke slutte å gjøre det. Det kan bare være et tankekors.

Men ja, kan gjerne flytte dette over i en annen tråd siden det er veldig off-topic.

Yess, veldig enig med deg. Veldig godt poeng :ahappy::ahappy: .

Kanskje vi kan få en egen tråd?

Fordom:

Folk som ikke stiller ut:

Utstilling er tull, og dyreplageri. De eier ofte uregistrerte hunder, hunder med utstillings feil eller blandingshunder. Alle utstillings hunder blir vasket ihjel, formklippet og fønet. De bruker hår voks, spray og blir tegnet på med tusj. Og selvsagt blir de offer for plastisk kirurgi om de har utstillings feil. Ikke nok med et så blir ikke utstillings hunder brukt til noe, og de går aldri tur, og eier ikke bruks egenskaper. Også har de heller ikke hjerne eller mentalitet. Og alle utstillings hunder blir selvsagt avlet på!

Det er ikke koselig å være på utstilling, fordi det er bare tull, dyrplageri og kaos . Deltagere som har sex med dommerene, derfor vinner hunden. Nei, best med ureg, blanding eller underbitt.

  • Like 10
Skrevet

Haha, mye artig lesning! :lol:

Ingen som har noen fordommer mot myndefolk altså? :P

Joda! :P Gamle damer(evt veldig store damer) i alt for små drakter som mener hunden elsker å bli vist frem på utstilling... Det gjelder vel først og fremst afghansk mynde da ;)

  • Like 1
Skrevet

En annen fordom:

Schæfereiere!:

Mener selvsagt at avlen er helt på trynet, selvom de kjøper rasen selv og støtter oppunder duste avl. Schæfer utstilling mener de er bare tull, men de stiller ut selv. Dems egen schæfer har selvsagt ingen sykdommer og har ihvertfall ikke banan rygg og kubein både foran å bak, neida. Det er det alle andre scæfere som har. Og dessuten er det ingen schæfere som ser sånn ut egentlig, de blir bare stilt opp sånn. :ustol:

Jammen, vi snakker fordommer her i tråden. Det der er jo en sannhet :P (så skal det sies at jeg har den siste show)

  • Like 1
Skrevet

Fordommene mine:

Jeg blir særdeles overrasket når...

- folk har kontroll på hundene sine

- har litt peiling om hva de snakker om

- ikke menneskeliggjør hunden sin

- valgt rase med litt fornuft

- plukker opp bæsjen

- vedkommende har kjøpt seg schäfer eller rottis og ikke er slask..

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 7
Skrevet

Fordommene mine:Jeg blir særdeles overrasket når...- folk har kontroll på hundene sine- har litt peiling om hva de snakker om- ikke menneskeliggjør hunden sin- valgt rase med litt fornuft - plukker opp bæsjen- vedkommende har kjøpt seg schäfer eller rottis og ikke er slask..Sent from my iPhone using Tapatalk

-Når man møter en DC eier som ikke er tilnærmet hjernedød :P

-Når man møter langhårs dachser og dverger som ikke holder kaklekonsert samtidig som de prøver å bite...

  • Like 1
Skrevet

Kom på en jeg helt hadde glemt inntil jeg møtte på en ute på tur nå nettopp!

Hundefolk med FLEXILINE!

-Det kom en liten hvit fluffball gående rundt hjørnet jeg skulle til å runde med mine to. Cue meg som må rygge inn mellom noen biler mens jeg venter på at personen i andre enden av den hinsides lange lina skal snuske seg rundt hjørnet å få kontroll på Fluffy som prøver veldig hardt å bli lunsj.

Alle som bruker slike er amøber (bortsett fra meg når jeg bruker det, jeg er ikke amøbe).

  • Like 6
Skrevet

LP instruktører.

Enten unge jenter eller folk i 40 åra. Ungjentene er gjerne super blide med rosa treningsvest og mye sminke. De har selvsagt en border collie, pyrre eller aussie. Denne har rosa halsbånd. De er alltid glade, og det gjør ingenting om man gjør feil. Ofte surrer de med klikker, og alt kan klikkes både ut og inn, selvom de ikke har klikker utdannelse. Samtidig er det greit å ta kjefte på huden om den er ulydig.

Instruktørene i 40 åra er ofte små sure, og veldig glad i å kritisere alt de finner av feil på kursdeltakere eller trenings deltakere. Enten er alt fører sin feil, ellers så duger ikke bikkja. Alt som ser ut som bordere skal være superraske og intense. De bør komme seg opp til elite før de er 2 år. Alle andre raser er ubrukelig. Også røyker de. MYE!. Dems egen hund er selvsagt super lydige, og de blir grise sure om ikke bikkja presterer når de skal demonstrere en øvelse. Da må alle deltakerene piskes rundt i evig lange lineføringer og fri ved fot.

  • Like 6
Skrevet

Schnauzer-eiere: De prater. HELE TIDEN! Gjerne om biologiske bæsjeposer og V&H i barten.

Håhå, spot on! Med slike gullgode temaer så prater jeg både på innpust og utpust :lol:

Finfin tråd dette.

Skrevet

-Når man møter en DC eier som ikke er tilnærmet hjernedød :P

-Når man møter langhårs dachser og dverger som ikke holder kaklekonsert samtidig som de prøver å bite...

:lol: sant :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...