Gå til innhold
Hundesonen.no

En sonis-julefortelling KOMMENTARTRÅD


Aya
 Share

Recommended Posts

  • Svar 582
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har begynt å skrive, jeg, samme om dere vil eller ikke

Oi, det høres jo ut som... Nei, det blir for teit.

Oh jul med din glede! En vaske-ekte sporhund kom oss til unnsetning i dag! Dere kan tro det ble glede i leiren da det var @jaktlykke og Amigo som stillte seg klar til dysst til dagens ekspedisjon ov

Jeg bare elsker deg, Aya :D. Jeg satt her forleden og tenkte på om det kom til å bli noen julefortelling i år, også vips dukker du opp :bananas::bananas::bananas:. Men det er kanskje litt bekymringsfullt at det virker som om forfatteren allerede har vært i heimen og sett hvordan ting er her hjemme på Grønsvebakken? :whistle:

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol: Bra det blir godt mottatt! Det er jo så koselig med disse julefortellingene våre :) (Dessuten hadde jeg lyst til å utsette jobb bittelitt - er mandag morgen tross alt :P). Jeg har a) telepatiske evner, eller b) har snoket rundt hjørnene dine eller c) du har skrevet ganske mye og lagt ut flere bilder av Grønsvebakken. Helt opp til deg å velge det mest trolige alternativet :lol: :lol:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol: Bra det blir godt mottatt! Det er jo så koselig med disse julefortellingene våre :) (Dessuten hadde jeg lyst til å utsette jobb bittelitt - er mandag morgen tross alt :P). Jeg har a) telepatiske evner, eller b) har snoket rundt hjørnene dine eller c) du har skrevet ganske mye og lagt ut flere bilder av Grønsvebakken. Helt opp til deg å velge det mest trolige alternativet :lol: :lol:

Tror jeg velger alternativ 1, jeg.... for jeg kan da aldri TENKE meg at jeg noen gang har outet oss selv noe særlig :aww:.

Jeg liker spesielt godt dette: "(med bare bittelitt kvister som hundene hadde dratt med seg inn)". *Tenke på sitt eget stuegulv fullt av leirepoter og sklitaklingsspor*

:D

:teehe:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ikke skjønne, hva er dette? :P den julenissefortellingen?

Hvert år pleier vi å ha en sånn stafettpinnefortelling, hvor man skriver et avsnitt hver, og utfordrer andre til å fortsette historien, med stor avslutning til jul. Du finner den under "en sonis-julefortelling"-tråden (som blir klistret når moderator får tid, så den blir lettere å se og ikke forsvinner i mylderet av tråder). :) Det er bare ment som fjas og morsomheter!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har Siri invitert folk på julebesøk i tråden lit på spøk?

Jeg har invitert de som måtte føle seg ensomme på julaften til å komme til meg - sånn helt seriøst altså - og nå ser det jammen ut til at det blir fullt hus og hæla i taket :D.

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har invitert de som måtte føle seg ensomme på julaften til å komme til meg - sånn helt seriøst altså - og nå ser det jammen ut til at det blir fullt hus og hæla i taket :D.

Så den delen med at folk kommer i historien er sann også? :D

Kjempe koselig gjort, og jeg tror dere får en superkoselig jul :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har invitert de som måtte føle seg ensomme på julaften til å komme til meg - sånn helt seriøst altså - og nå ser det jammen ut til at det blir fullt hus og hæla i taket :D

Sånt noe gjør meg så ufattelig glad! Du er god du :ahappy:

Fantastisk morsom historie allerede, gleder meg til å lese fortsettelsen :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...