Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Endelig er det min tur å få valp!
Har tenkt lenge på at det nå hadde vært perfekt å få seg en liten venn, og plutselig så skjedde alt på en kveld! :)

Jeg har kjøpt en Dalmatiner, som nå er 3 uker gammel, skal hente han 20 desember :D

Han kommer fra flotte gener så blir kjekt å se hvordan han utvikler seg, jeg blir nok å stille han litt på utstilling. Kommer fra Toot's Kennel.

Mamma heter:

Toot''s Itsy Bitsy Teenie Weenie ( Hun er N UCH , men er ikke kommet på dogweb enda)

NChTootsItsyBitsy_zps80ade5bc.jpg

Pappa heter:

N SE DK UCH Jilloc's Zero Zero Zeven

zeroutst_zpsd34fea07.jpg

Lille gollen har ikke fått navn enda. Men ser slik ut i en alder av 3 uker. Mest trolig denne som blir min, håper i allefall det.

Bollo_zps35d1b0b6.jpg

Bilde av alle sammen

10172817_10152771347690622_1326271355084

Gleder meg masse! :D :D :D

Har en god del utstyr allerede, men mangler litt småting som bilbur, sele, tyggeleker osv.

Og mest av alt så mangler jeg navn! Hehe.. Er jaggu ikke lett! :P

  • Like 12
  • Svar 167
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig er det min tur å få valp! Har tenkt lenge på at det nå hadde vært perfekt å få seg en liten venn, og plutselig så skjedde alt på en kveld! Jeg har kjøpt en Dalmatiner, som nå er 3 uker ga

Han vokser! Gleder meg sååå sykt til å hente han! Har bestemt meg for å kjøre kysten oppover og ta en overnatting på hotell Se så fin han er!

Pepper er friskmeldt!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D Ta det rolig i 3 uker til og øke turlengde og aktivitet hyppig før han får løpe løs og slik! Men herreguuuuuud så deilig!!!

Posted Images

Skrevet

Så nydelig valp :wub: Og ikke minst, flotte foreldre :wub: Håper han blir alt du ønsker deg :D

Long time, no see btw.... :P

Takk! Er såklart helt enig! :D

Hehe jo takk i like så! Vært en lang pause nå ja.. Ble brått veldig mye annet som skjedde.. Hehe :D

Men nå er jeg tilbake, og med god grunn! :D

Skrevet

Grattis! Zero er en av mine favoritter, han er skikkelig flott og lager nydelige små prikkebarn :wub: Mammaen er søster til en av mine store favoritter (Izzie er bare det søteste som finnes - i tillegg til at hun er ganske så pen også!), så dette blir bra vet du :D Må få hilse på og knipse bilder av nurket :D

Skrevet

Tusen takk alle! :D
Lekedate må vi få til med valpisene ja! :D

Gratulerer :-) fint utseende på pappaen, mye brukt for tiden han, ikke fått med meg dette kullet :-) nytt oppdrett?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Det er nok ikke nytt oppdrett.. Men Toot's har ikke kullet selv hjemme, de som eier tispen har kullet. Men går under Toot's etter hva jeg har forstått, siden valpis blir hete Toot's (ett eller annet) på stamtavlen :)

Grattis! Zero er en av mine favoritter, han er skikkelig flott og lager nydelige små prikkebarn :wub: Mammaen er søster til en av mine store favoritter (Izzie er bare det søteste som finnes - i tillegg til at hun er ganske så pen også!), så dette blir bra vet du :D Må få hilse på og knipse bilder av nurket :D

Ohh så kjekt!! :D SKal få knipe på nurket vet du! :D

Ser ut som jeg får hente han noen dager tidligere pga ekstremt dyre flybilletter og evt mye juletrafikk om jeg velger å kjøre.. Har ikke bestemt meg helt 100% enda hvordan jeg skal hente.. :D

Skrevet

Det er nok ikke nytt oppdrett.. Men Toot's har ikke kullet selv hjemme, de som eier tispen har kullet. Men går under Toot's etter hva jeg har forstått, siden valpis blir hete Toot's (ett eller annet) på stamtavlen :)

Ah stemmer det, koblet ikke med en gang. Da er det ikke nytt nei :) Uansett, moro med flere dalmatinere her, håper du spammer med bilder og updates etterhvert!

edit. var det deg som hadde ønsket deg dalmatiner lenge, eller blander jeg nå?

Skrevet

Ah stemmer det, koblet ikke med en gang. Da er det ikke nytt nei :) Uansett, moro med flere dalmatinere her, håper du spammer med bilder og updates etterhvert!

edit. var det deg som hadde ønsket deg dalmatiner lenge, eller blander jeg nå?

Jepp jeg skal ta masse bilder og spamme dere! :D

Har hatt lyst på dalmatiner siden jeg var liten egentlig, det og Aussie. Vurderte irsk setter også en stund, men det var i stor grunn bare fordi hadde en X som jaktet.

Men nå er det meg og bare meg som står i fokus, så da følger jeg mine ønsker! :)

Gratulerer! Jeg har søsteren til moren, og er kjempefornøyd. :ahappy: Husk å ta masse valpebilder!

Så kjekt! :D Skal ta masse bilder! ;)

Hyggelig å "se" deg igjen :D

Og gratulerer med nurket :wub:

Hehe i like så! Altfor lenge siden nå! :D

Tusen takk :)

Så kjekt å få flere prikkedyr til Bergen! :) Sees kanskje på prikketreff etterhvert da :)

Det må vi få til vet du! ;)

Da har jeg også bestemt meg for at nurket skal hete Pepper :):wub:

Gleder meg til å treffe han. Det gjør i grunn hele familien, min bror sa så fint i dag; Kommer ikke til å bry meg om pakkene på julaften jeg. Kommer sikkert bare til å kose på nurket hele tiden. Hehe :wub: Fine familien min!

Mamma sa han måtte ha marius genser som matchet min. Må jo ikke fryse på magen i vinter må forstå :wub: Så hun skal i gang med å strikke! :D Må bare finne ut hvilke str de er ca ved 8-14 ukers alder. Hehe.. @Lola Pagola ?

  • Like 3
Skrevet

Supertanto gleder seg til prikkebebisterapi og er selverklært valpepasser på sene quizkvelder og annet lignende :wub:

Hehe flotte greier! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...