Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Skrevet

Likte også ACD'en - og beardisen. Ellers ingen favoritter så langt... Lakken var bra forresten.

Briarden var alt for dau - jeg har sett ham live i langt bedre kondisjon og fart.

Skrevet

Jeg har egentlig et soft spot for maremmaen, men jeg likte ikke denne noe særlig. Var noe med hodet på den.

Buuuuhuuund! :wub: Heia heia!

Skrevet

Likte ingen av colliene.

Mine fav så langt er:

Acd, lakken og beardis og buhund

OES ser jo nesten ikke ut som en hund lenger

Skrevet

Det ble annonsert på fb at bir'n var forresten "ute av pels" :lol:

Hjelp! :|

Men sånn fra spøk til alvor så synes jeg at det er litt synd om man må ha en børste konstant i hånden(eller hva de nå sa på live-feeden) for å ha en. Eller er den korthårede som er til for slike som meg som ikke ønsker altfor mye pelsstell? :P:aww:

Skrevet

Hjelp! :|

Men sånn fra spøk til alvor så synes jeg at det er litt synd om man må ha en børste konstant i hånden(eller hva de nå sa på live-feeden) for å ha en. Eller er den korthårede som er til for slike som meg som ikke ønsker altfor mye pelsstell? :P:aww:

Jeg hadde ikke orket å hatt 4 langhåra om de var sånn der :P Det jeg tenker mest på er; Tenk så enormt mye dritt og sand og skog den drar med inn med den pelsen da :lol:

Skrevet

Av de jeg fikk sett er aussie, bearded collie, puli og oes favorittene

De tre første shortlisted. Mange fine hunder der :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...