Gå til innhold
Hundesonen.no

Evalueringstråden for Dogs4All


Recommended Posts

  • Svar 121
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men folkens - evaluering går på arrangementet, ikke på enkeltpersoner som dommere, ringpersonell, dørvakter osv.

Og deretter stopper de rett bortenfor kontrollen, og sperrer hele passasjen videre fordi de må dra fram mappa fra bunnen av sekken hvor de pleier å legge startnummer og pass, og finne riktig plastikkm

Jeg var ikke der, men jeg hørte radioreklamen. Kanskje ikke nødvendig å oppfordre tilskuere til å ta med seg hunden og komme når man ikke skal stille, gitt det antallet hunder som skulle være der fra

Skrevet

Skriftlige kritikker - JATAKK få det tilbake! I alle fall så lenge dommeren er stum som en østers så man ikke aner hva h*n mener om bikkja.

På fredagen fikk min rase muntlig tilbakemelding om hva dommeren syntes mens på søndagen var det ikke et ord å høre. Derfor mener jeg at det bør være et krav om muntlig kritikk dersom den skriftlige går ut.

Lufteområdene var ikke bra; det lå hundebæsj overalt og vi måtte gå sikksakk for å ikke trø i driten. Jeg sa i fra til flere av renholderne om at de måtte følge med på hundefolket og be dem ta opp etter seg. Alternativt at renholderne gikk rundt og plukket opp - for etterhvert var det myyye bløt bæsj på området. Så ingen som gjorde det da.

For meg kunne "premien" bare sløyfes. Eller premie? En fæl nummerklype, kulepenn, en liten refleks og en lapp om at du kunne kjøpe en refleksvest for kroner 10? Det gikk rett i søpla.

Diplomposene (26 i en haug) lå på gulvet og vi lå på kne og leita etter våre. Litt styrete!! Diplomene kan vel deles på samme måte som kritikken?

Skrevet

Hamar har jeg vel bare stilt en eller to ganger for mange-mange år siden. Så der husker jeg faktisk ikke. Men kan ikke huske noe av det på Lillestrøm.

Å herregud, du er så newbe altså :lol: :lol: :lol:

Nasjonalsangen har alltid blitt avspilt i Vikingskipet før bedømmelsene starter :).

Ellers var det genialt at alt som foregikk i den store ringen ble overført på storskjerm! Glimrende :)

Skrevet

Å herregud, du er så newbe altså :lol: :lol: :lol:

Nasjonalsangen har alltid blitt avspilt i Vikingskipet før bedømmelsene starter :).

Men altså jeg stilte ikke hund der før i 2005 og 2006, ellers har jeg vel ikke stilt noe særlig. 2007 hadde Blaze valper, 2008 husker jeg ikke... 2009 skulle Blaze ha valper. Også er det vel slutt på Hamar ca som NV? 2010 var NV på Bjerke.

Skrevet

Men altså jeg stilte ikke hund der før i 2005 og 2006, ellers har jeg vel ikke stilt noe særlig. 2007 hadde Blaze valper, 2008 husker jeg ikke... 2009 skulle Blaze ha valper. Også er det vel slutt på Hamar ca som NV? 2010 var NV på Bjerke.

Nærmest rookie faktisk :D.

Skrevet

Nærmest rookie faktisk :D.

Må huske at jeg flyttet øst i 2000, og hadde ikke hund å stille før i 2005 :P Ellers har jeg stilt hund siden '94 i bergen og Omegn.

Skrevet

Må huske at jeg flyttet øst i 2000, og hadde ikke hund å stille før i 2005 :P Ellers har jeg stilt hund siden '94 i bergen og Omegn.

Utstillinger i Bergen teller ikke vøtt :lol: :lol:. Nesten så jeg trekker tilbake "tilbudet" om å stille Willy nå altså :P

Skrevet

Utstillinger i Bergen teller ikke vøtt :lol: :lol:. Nesten så jeg trekker tilbake "tilbudet" om å stille Willy nå altså :P

:lol: Siri sin evaluering etter D4A: Jeanette får ikke stille Willy *fniser*

Skrevet

:lol: Siri sin evaluering etter D4A: Jeanette får ikke stille Willy *fniser*

Men i nøden spiser Fanden fluer, så kanskje du skal få lov like vel :aww:.

Skrevet

Sjekket ikke vaksinasjonskort selv om vi gikk inn og ut flerfoldige ganger, nazi på startnummer.

Generelt inntrykk: trivelig

Renholderene var travelt opptatt, stakkars, men fult synlig og tilstede - tommel opp!

Jeg savnet flere NKK-folk som gikk rundt uten faste oppgaver enn å informere utstillere, det var kul umulig å finne noen form for informasjon enn reklame for EDS.

... Og det var overveldende mye av den! De kunne virkelig spart seg den nummerlapp-sløyfa med EDS-reklame, da tar jeg heller en D4A-sløyfe. Ikke mindre enn tre av papirene i den reklamefylte posen var reklame for EDS, 'overraskelsen' var i min pose også bare tillagt reklame for EDS.

Dårlig orientering av dommere og ringpersonell på flere steder. Kart over hallene i lommeformat/hefte og informasjon om hvor finne kollektivtransport hadde vært veldig kjekt :)

Skrevet

Sjekket de forresten vaksinasjonskort hos dere?

De sjekket på lørdag, men ikke fredag. På lørdag ble ikke alle sjekket da heller :-/ men det er jo heller ikke så lett for dem når jeg først gikk inn med utstyr før jeg gikk ut å henta hund. Derav hadde jeg stempel og de ante ikke om jeg hadde vært inne med hund eller ikke. De spurte meg når jeg kom "Har du vist vaksinasjonskort før?" jeg hadde alt klart og var ærlig. men hadde jeg sagt "ja", så hadde jeg sluppet gjennom uten :-)

Skrevet

Jeg ble sjekket grundig hver eneste gang på lørdag jeg. Uansett hvilken inngang.

Kanskje fordi hun ser ut som en ustelt doodleblanding?

De var så veldig grundige. .

  • Like 1
Skrevet

Det var stikk prøve kontroll inn alle tre dagene jeg kom.

Og en person ble sendt it igjen med for mange hunder i buret i forhold til antall vaksinekort.

Skrevet

Jeg må vel også legge til at det jo er et imponerende arrangement. Med så mange ulike aktiviteter som foregår hele dagen utenom utstilling så synes jeg det er et under at det er mulig å få det til på et såpass lite område som dette tross alt er. Det er et kompakt arrangement der man slipper å gå veldig langt for å komme til de ulike hallene.

Nå har jeg ikke vært på veldig mange vinnerutstillinger i andre land (joda, noen har det blitt, men...), og jeg tror ikke de har så mange andre aktiviteter som foregår samtidig gjennom hele dagen. Jeg så i hvert fall ikke noe tilsvarende da vi var i Danmark nå, ei heller på EDS i Nederland da vi var der (men det kan jo hende jeg bare ikke har vært interessert i å finne ut av det :lol:).

Skrevet

Jeg ble sjekket grundig hver eneste gang på lørdag jeg. Uansett hvilken inngang.

Kanskje fordi hun ser ut som en ustelt doodleblanding?

De var så veldig grundige. .

Kunne j være for dem lurte på rase og hun ser da altid søt rampete ut :)

Skrevet

viste vaksinasjonskort for valpene som var med på standen da vi gikk inn søndag morgen, men ikke på den voksne hunden da vi gikk inn midt på dagen lørdag eller søndag.

Slår opp vaksinasjonskortet/passet på riktig side og gir dem det, så går det raskest mulig

Skrevet

Slår opp vaksinasjonskortet/passet på riktig side og gir dem det, så går det raskest mulig

Om folk hadde hatt både vaksinasjonskort og inngangskort klare når de kom inn, så ville jo også alt gått mye glattere i inngangen, men jeg ser alltid så himla mange som kommer med stabler av bur og hunder som selvsagt MÅ stoppe opp MIDT i inngangen for å rote frem papirer på sine hunder.

Folk er så sløve azz.... :).

  • Like 1
Skrevet

Slår opp vaksinasjonskortet/passet på riktig side og gir dem det, så går det raskest mulig

Jupp, jeg gjorde det :) Og det gjør jeg alltid. Men personen som mottok det lukket det før h*n åpnet det på nytt :nesevis: Var vel stressa eller noe..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...