Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kelly er drektig! Veldig spent :-) Hun skal ha kullet i Sverige for et det ikke skal bli så mye reising for henne, det er jo ca 8 timer én vei. Skal ikke beholde valp,selv om det blir vanskelig å se søte små Kellyer og ikke ta med en hjem :-)

  • Like 3
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Lisa har dessverre måttet vandre over til hundehimmelen, og sannsynligvis det vanskeligte jeg noengang har gjort. Hun slet med sykdom knyttet til alderdom og sammen med dyrlegen ble vi enige om å la henne slippe. Hun har tjent 10 år som jakthund, familiehund, flokkens dronning. Hun har oppdratt 2 valper og vært med overalt i norden på jaktprøver og turer. Nå har jeg bare Mali hjemme, som har flyttet inn i huset sammen med oss og det er helt tydelig at hun nyter det samtidig som det nok er litt rart for henne å være uten Lisa, de har aldri vært en dag uten hverandre.

nordichunterbilde.jpg

ocioglisa2.jpg

1464611_10152046443777387_432661247_n.jp

388202_10150450073257387_456229120_n.jpg

Skrevet
Kelly fikk 6 valper, en mix av gule og svarte hos Meadowlark i Sverige :)11209704_10152816128102321_7432873433707 Og et bilde av Lisa: 11025189_10153142877927387_5707005672681
Ser ut til at en i treningsgjengen min skal ha en gyllen tispe derfa :) Gleder meg til å møte! Edit: never mind, det var fra andre kullet visst. Og så trist med Lisa :(:hug:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...