Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ozu har tørre tredeputer. De er hvitgrå i stedet for svarte under. Vi fkk noe aloe vera krem av veterinær som vi smørte på i ti dager, men syntes ikke det hjalp noe.

Har dere noen tips til kremer som kan hjelpe for dette?

Skrevet

^

Vi har i tillegg faktisk god erfaring med Non-Stop sin potesalve, men tror jeg ville tenkt meg godt om før jeg tok den i nærheten av Ozus hvite pels, for den er GUL :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg har brukt mye Helosan, den er jo veldig grei å få tak i på apotek. Og ofte så selger de den veldig billig på Europris. I sommer, når Flink hadde skadet potene sine noe innmari -da brukte jeg Espree potevoks/salve. Den syns jeg var helt fantastisk. Den inneholder blant annet lanolin og bivoks, og det var litt sånn at jeg syns det grodde hver gang jeg smørte på..... Da var det nok litt sårt med Helosan, for det syns hun ikke noe om, men den fra Espree nøt hun å få på. Den var jeg så fornøyd med at jeg hamstret med meg litt når jeg dro hjem fra ferie, for jeg har ikke sett den før.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har brukt mye Helosan, den er jo veldig grei å få tak i på apotek. Og ofte så selger de den veldig billig på Europris. I sommer, når Flink hadde skadet potene sine noe innmari -da brukte jeg Espree potevoks/salve. Den syns jeg var helt fantastisk. Den inneholder blant annet lanolin og bivoks, og det var litt sånn at jeg syns det grodde hver gang jeg smørte på.. Da var det nok litt sårt med Helosan, for det syns hun ikke noe om, men den fra Espree nøt hun å få på. Den var jeg så fornøyd med at jeg hamstret med meg litt når jeg dro hjem fra ferie, for jeg har ikke sett den før.

Hmm rart hun reagerer med at det blir sårt av Helosan. Jeg bruker det direkte på nye tatoveringer og finner det bare "lettelse" fra sårhet og stiv hud når jeg smører på.

Men selvsagt, alle opplever slikt forskjellig.

Skrevet

Hmm rart hun reagerer med at det blir sårt av Helosan. Jeg bruker det direkte på nye tatoveringer og finner det bare "lettelse" fra sårhet og stiv hud når jeg smører på.

Men selvsagt, alle opplever slikt forskjellig.

Haha, hun er altså verdens mest pinglete hund. Så det er ikke sikkert det er veldig representativt...

Skrevet

Olje, kokosolje eller vanlig matolje synes jeg er det beste for veldig tørr hud, og bruker kokos-/olivenolje både på meg selv og noen ganger hunden (kokosolje som balsam for hunden og, og hårkur nå og da til meg og).

Men gir du nok fett og omega-3 til hunden?

Skrevet

Jeg har brukt spenefett fra Felleskjøpet på flere hunder.

Labbisen jeg hadde fikk tørre poter om vinteren så hun brukte det jevnlig utover høst/vinter hvert år for å forebygge nedslitte poter og sprekker. Fungerte veldig fint :)

  • Like 1
Skrevet

Helosan, eller også evt spenol. :)

Kan også prøve å tilsette litt vann i maten. Tredeputene består av i hovedsak vann, så om han ikke drikker nok så kan det være her det ligger. :)

  • Like 1
Skrevet

Han vår V&H som jo inneholder en del vann, og han drikker også godt, så tror han får i seg nok? Men kan jo ikke vite helt sikkert, selvsagt.

Skrevet

Han vår V&H som jo inneholder en del vann, og han drikker også godt, så tror han får i seg nok? Men kan jo ikke vite helt sikkert, selvsagt.

Da vil jeg tro han får i seg nok ja. :)

Selv har jeg ei som sluttet helt å drikke etter at hun startet på V&H, drakk lite fra før av også :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...