Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Der hun vil. Og det ender som oftes med å ligge i vår seng,i fotenden. I det siste har hun ofte sovet sammen med datter på 13 som sliter med mareritt. Så mye trøst i en varm og alltid kosete hundekropp?

  • Like 1
  • Svar 87
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Omtrent som alle andre mannfolk å sove sammen med altså

@Helianthus, du skulle hatt en litt småbarsk soveglad hund fra før til å lære små duraceller at i senga SKAL det være ro. Her sover begge biskene i seng ja.. og de ligger dønn rolig, no discussio

Hvor de vil. Dvs at Salo ligger på hodeputa mi (bra han er en liten dalmis, da), Stina oppå hele dyna foran beina mine, Dita ligger sånn ca på midten. Jeg ligger i sprekken inntil veggen (uten pute. o

Skrevet

I senga, under dyna selvsagt :queen: Det er folksomt i senga hos oss for tiden; to voksne, en baby og to hunder :teehe: Men der det er hjerterom er det husrom :sleep:

  • Like 3
Skrevet

På gulvet på sida senga vanligvis. Men det hender ho sniker seg til å sove i senga på gjesterommet. Bikkja sover veldig godt hvis ho får sove i senga, vi tobeinte gjør ikke. Utrolig hvor mye plass en cocker kan ta

Skrevet

Hvor de vil. Akkurat nå er det bare Tinka hjemme og hun ligger i senga mi. Når Scilos er hjemme, ligger han stort sett på gulvet (puter, teppe og hundeseng) ved sengen min når jeg sovner, men han ligger rygg mot rygg med meg når jeg våkner :D

Skrevet

I vår seng, eller i sofaen, hundesengen eller gulvet i stuen. Døra mellom soverom og stue står åpen om natten så han får velge selv. I sommer da det var så varmt lå han gjerne ute på terassen, med åpen dør.

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Han sover der han vil. Stort sett ligger han i sengen sin på soverommet på begynnelsen av natten, så hender det han flytter seg til sofa'n på soverommet eller ut på stuen i løpet av natten. På stuen har han hundeseng og to sofa'er å velge mellom, så han mangler ikke akkurat liggeplasser :P

Skrevet

Khela sover utelukkende i senga uansett. Sove uten mennesker i nærheten? Det er uhørt :P Når Tequila er inne bytter hun på, stort sett på gulvet.

Skrevet

Chicka sov endel i sengen før, men nå syntes hun det blir for varmt, så nå bytter hun på mellom sengen sin på soverommet, sengen på stua og gulvet mellom soverommet og badet hvor jeg har et teppe liggende, det er ikke hundeteppe, så det må selvfølgelig marineres GODT inn med hundehår :P

Hun har alltid fått lov til å sove hvor hun vil i huset, men hun har faktisk aldri sovet i sofaen om natten, den er hun kun oppi om jeg sitter der :)

Skrevet

Som ny valp: På madrassen sin som vi bar ned og la utenfor soverommet vårt i kjelleren. Jeg skulle egentlig sove sammen med henne på luftmadrass i starten, men den lakk så hun sov egentlig alene fra første natta av.. gikk helt fint! Da hun sov i kjelleren måtte vi bære henne ned trappa og etter hvert som hun ble tyngre og vi følte vi "vekket " henne med å bære henne ned, fant vi ut at vi skulle teste å la henne ligge oppe i 1. etasje. Første natta sov hun der et par timer, så pep hun og vi tok henne ned. Så sov hun nede en stund til. Så prøvde vi igjen, og denne gangen holdt hun halve natta før hun pep og jeg tok henne ned. Neste gang vi prøvde sov hun hele natta, og nå sover hun der fast. Hun er litt over 4 mnd nå. Så kan hun sovne for kvelden etter siste kveldstur uten å måtte bli vekket for å bli flytta, egentlig veldig greit. :)

Skrevet

Hvor hun vil bortsett fra når hun er alene med Mono..da får hun ikke sove på kjøkkenet.

Jeg har aldri hatt et eget sted hundene MÅ sove.

Hun har en seng, men det er egentlig bare et sted jeg samler lekene hennes..

  • Like 1
Skrevet

På eget hunderom. Det er naborommet til vårt soverommet. Men døra dit er altid åpen då de kan gå i gangen og slikt. Har ei enkeltseng der som de kan ligg i. Og seng på gulvet. Vi har aldri hatt hund i senga vår eller på soverommet.

Guest lijenta
Skrevet

Nå så sover han i bur på Kjøkkenet. Har en periode sovet på stua men da begynte han å varsle litt for mye. Sover han løs på kjøkkenet så lokker han opp dører og ender i gangen. Gangen er kald og kjøler da ned halve huset siden han ikke lukker igjen dørene etter seg. Tar seg også gjerne en tur på badet.

Skrevet

De ukene jeg er aleine sover de alltid inne på rommet med meg, på "sin" side av senga. De bytter på å sove oppe ved hodet mitt, men stort sett er det Aiko som får lov, for Imouto snorker så fælt når hun koser seg at det nesten blir litt mye å ha det rett inn i øret. :teehe: Aiko ligger også alltid helt rolig, mens Imouto gjerne vil være inntil eller ha en pote på meg, panna mot min eller aller helst ligge i skje, men da får ikke jeg noe særlig ro på meg.

Når jeg ikke er aleine, så sover de på stua. Der har de hver sin seng, to sofaer (hvorav den ene kalles "menneskesofaen", og da er det jo selvsagt ekstra stas å sove i den) og deilige, kalde fliser så de kan bytte på litt. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...