Gå til innhold
Hundesonen.no

Dogs4All og Nordisk vinner


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

  • Svar 562
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Blir trippelpost dette, men det får gå.. Sendte jo mail til NKK ang. rosetten for to dager siden og se hva som lå i postkassa mi i dag

hurra! huskyklubben vant pris for beste rasestand vi har stått på stand i går og i dag og rigget stand torsdag. Mange medlemmer av klubben har bidratt, og det er moro!

Folk kommer jo likevel, dobbel vinnerutstilling veier opp for mye. Men når finnene klarer å skrive kritikker på WDS så burde man strengt tatt klare det på NV, NordV og EDS også

Posted Images

Hvem skal? :D

 

Jeg stiller Blondie i veteran og Tidi i junior. Det blir Blondie sin aller siste utstilling høyst sannsynlig. Etter den helgen klippes ihvertfall pelsen hennes bort, så får vi se om den noen sinne får gro tilbake.

Toger eller flyr du? Har lust bort selv :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan funker dette med å låne startnummer? Noen som evt har et til overs? :)

De blir scannet. Så du må låne ubrukt som gjelder for DEN dagen. Du kan ikke bruke lørdagens nummer på søndag feks.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg stiller begge mine begge dager - om de er friske og fine da, selvsagt :).

Yasmine har sagt at hun ønsker seg et par juniorvinnertitler, og Willy insisterer på å få et par titler, han også. Willy bruker jo å få det som han vil, når jeg bestemmer, men jeg må vel innrømme at jeg er litt mer usikker på om han får ønskene sine oppfylt nå.. Jaja, tiden vil vise :).

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ringsekretær alle tre dager. Vi har ikke gjort det bra på norsk vinner siden 2000, da Even ble femte beste hannhund fra unghund og plassen bak storcertet, så da er det like greit at vi i stedet har valper - det er ikke vår utstilling :D I fjor rangerte dommeren alle 17 i åpen klasse tispe som fikk excellent, og gjett hvem som fikk stå sist av dem, for eksempel :P

På den annen side har jeg stort sett gjort det anstendig på nordisk vinner...

Anyway, jeg jobber, og får dermed testet systemet før EDS neste år, noe jeg er spent på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De blir scannet. Så du må låne ubrukt som gjelder for DEN dagen. Du kan ikke bruke lørdagens nummer på søndag feks.

Om det blir som i fjor scanner de jo hundens nr? Oppdretter har ned min siden jeg har kurs den helgen, men jeg skal jo stille. Skal han teknisk sett vente i bilen da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om det blir som i fjor scanner de jo hundens nr? Oppdretter har ned min siden jeg har kurs den helgen, men jeg skal jo stille. Skal han teknisk sett vente i bilen da?

Om det er som tidligere går vel hunder inn gratis uavhengig av sitt nr. Så han skal ikke trenge å vente i bilen nei :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Toger eller flyr du? Har lust bort selv :)

Jeg tar toget. Nattoget bort natt til fredag, og nattoget tilbake natt til mandag.

Hvordan funker dette med å låne startnummer? Noen som evt har et til overs? :)

Jeg har 1 startnummer på fredag og 1 på søndag om noen vil låne :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...