Gå til innhold
Hundesonen.no

Casper & Co


Lola Pagola
 Share

Recommended Posts

Tenkte å ha en samletråd for bilder av turer og sånn vi er på med forskjellige hunder :-)

Denne uken har vi vært endel på jorder, må jo utnytte denne årstiden :)

lolapagola2014-10-10-045signatur.jpgValpene, bedlington terrieren Oppe på 6 mnd og Finsk lapphund Susi på 3mnn. De fant tonen!

lolapagola2014-10-10-077signatur.jpg

lolapagola2014-10-10-042signatur.jpg

lolapagola2014-10-10-098signatur.jpg

lolapagola2014-10-10-107signatur.jpg

lolapagola2014-10-10-155signatur.jpg

lolapagola2014-10-10-168signatur.jpg

Casper og Arnold (portugisisk vannhund) møtes for første gang. Casper var klar på at han var sjefen, og Arnold var helt enig i det, det gikk veldig bra. Det var veldig fint for meg å få se Casper sammen med en annen ukastrert hannhund, jeg har jo alltid trodd at det kom ikke til å gå, og har alltid fjernet Casper fra situasjoner før han har fått fikset selv. Men denne gangen bestemte jeg og eieren av den andre hunden å ta sjansen, jeg hadde fryktet det slagsmålet egentlig, men neida, det gikk veldig rolig for seg. Etter noen flere møter tror jeg at faktisk kommer til å leke sammen og. Casper hadde litt lyst noen ganger så det ut som, men så tok han seg i det. Han kan ligge på ryggen rett foran Arnold å bli kost med, så veldig usikker er han ikke iallefall. Uansett, veldig moro synes jeg, og den tøffe atferden han har mot endel hannhunder sitter virkelig ikke så veldig dypt :D

lolapagolaHundeflokk-p%C3%A5-jordet-2014

lolapagolaHundeflokk-p%C3%A5-jordet-2014

http://lolapagola.com/aro-arnold-casper-oppe-tira-og-susi/

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

lolapagolaOppe-Tira-Aro-Sniff-Casper-jor

Fra venstre: Oppe (5mnd, bedlington terrier), Sniff (8, strihåret dachs), Casper (6, dalmatiner), Tira (3, nova scotia duck tolling retriever), Aro (10, blanding av cocker spaniel og puddel). Etter dette bildet ble den faste gjengen utvidet med Susi (finsk lapphund) :)

Oppe-Tira-Aro-Sniff-Casper-jorde-2014-09

"doodle" Aro:P

lolapagolaCasper-og-Fleksi-p%C3%A5-jordeNoen ganger har Casper rene dalmatiner-dates, her med Fleksi :-) Da går leken hardere for seg, virkelig artig å se ham leke med hunder av samme rase, leken blir mye mer intens og samkjørt.

lolapagolaCasper-og-Fleksi-p%C3%A5-jorde

lolapagolaCasper-og-Fleksi-p%C3%A5-jorde

http://lolapagola.com/running-spots-absolute-amazing-fleksi/

lolapagolaCasper-og-Fleksi-p%C3%A5-jorde

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så vakre bilder :) Og Casper er nydelig! :wub:

Tusen takk! Enig, Casper er noe for seg selv han :wub:

Så mange fine bilder :D Og Susi ser ut som ein nydeleg kosebamse :wub:

Tusen takk :) Ja bamse er stikkordet der altså :D

Kjempefine bilder!

Flotte hunder alle sammen, men jeg er hodestups forelska i Oppe :wub:

Oppe er råkul! Får lyst på bedlington terrier, rett og slett! :D

Så nydelige! Susi :wub: De så ut til å ha det helt fantastisk fint alle sammen :)

De har det veldig fint :) Susi er supersøt, og tøff! Skikeklig attitude på den der.

Susi-10-uker-2014-09-30-062.jpg

Susi-10-uker-2014-09-30-101.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Tusen takk @Mardina : Han er nok min favoritt og!

---

Søndagstur med flokken! :)

Ikke alle var like villige til å sitte stille i dag :P Ronja (den ene tolleren og mor til Tira) hadde løpetid, så hun var mer interessant enn gobiter. Resten har ingen unnskyldning for lusen posering :P

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

Susi, 6mnd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

En av disse er EKSTREMT misfornøyd med å måtte sitte på snø!

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

mens andre digger snø

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

søskenkjærlighet

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

gamlefar :)

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

lolapagolaHundemafiaen-p%C3%A5-s%C3%B8nd

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Var en tur på stranden med gjengen i går :-) lapphunden hadde fått løpetid, så da Casper virket litt ekstra interessert var ikke det noe rart. Men så koblet hjernen seg på, og jeg så at det var Tira (tolleren) han desperat prøvde å få med i lek... og hun hadde jo ikke løpetid. Så ren og skjær gjensynsglede :D lapphunden ble omtrent ikke ofret ett snus.

lolapagolaHamarhelg-april-2015-Sniff-og-

Oppe (nå litt over ett år gammel) spaserer så fint på steinene, mens Casper driver på med andre ting...

lolapagolaHamarhelg-april-2015-Sniff-og-

lolapagolaHamarhelg-april-2015-Sniff-og-

lolapagolaHamarhelg-april-2015-Sniff-og-

lolapagolaHamarhelg-april-2015-Sniff-og-

lolapagolaHamarhelg-april-2015-Sniff-og-

lolapagolaHamarhelg-april-2015-Sniff-og-

Flere og større bilder her http://lolapagola.com/tur-pa-stranden/

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neste gang vi er hjemme kommer det nok flere bilder :D Da tenker jeg at Casper må få litt kvalitetstid med dalmatinerjentene sine. Travelt program når han er hjemme, rekker ikke å ha playdate med alle på en helg :P (mens her vi bor nå har han ingen å leke med...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Var hjemme i helgen, og der var Oppe og Sniff og. Pluss besøk av Susi og Tira :-) Aro er dessverre ikke mer, han var så syk.

1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-02

1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-00
Fine Susi :-) DEN pelsen!

1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-01

Tira har badesesong hele året. Casper sin har ikke startet enda.

1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-06


1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-07


1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-11
Casper lot faktisk Oppe vinne noen ganger, enda hun egentlig ikke hadde sjangs :P

1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-13

1000Marte-sin-bursdag-2015-2015-05-29-14

Fikk seg som vanlig en liten skamklipp av meg :P

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååå blir så misunnelig på den flotte turgjengen! Si ifra om du noen gang er i Oslo-området da @LolaPagola , vil så møte Casper :wub:

Da vil vi være med. Casper er søtis :wub:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...