Gå til innhold
Hundesonen.no

Chevvy - Rottweiler/Bordeaux Dogge


Recommended Posts

Skrevet

Hohoiiii for sikkel :D Han er knallfin da, elsker den fargen hans :wub:

Hadde det ikke vært for sikkelet, så skulle jeg stjålet han permanent :D

Nydelig :wub:

Tusen takk :D

Skrevet

Om gemyttet er like flott som utseendet hadde jeg lett kunne levd med sikkel altså. :wub:

Kommer neppe til å ende opp med en stor og tung type hund, hvertfall ikke på lenge, men helt klart fascinert av mange av dem.

Skrevet

For ein fining! Han ser litt småskeptisk ut med dei rynkene i panna, hihi.

Jeg går og stryker inni de rynkene der hele tiden :D

Ufattelig fin! :wub: Men altfor mye sikkel ja! :lol:

Setter jeg meg ned på gulvet og ber han om å komme, så overfaller han meg og skal helst ha tunga borti ansiktet mitt hele tiden... Ista måtte jeg gå rett i dusjen :lol:

Om gemyttet er like flott som utseendet hadde jeg lett kunne levd med sikkel altså. :wub:

Kommer neppe til å ende opp med en stor og tung type hund, hvertfall ikke på lenge, men helt klart fascinert av mange av dem.

Gemyttet er fantastisk! Da vi tok bilder og lekte med ballen, så kom det to tvillinggutter på 6 år og lurte på om de kunne få klappe den store hunden. Det endte opp med at de kastet ball med han i en halvtime før de måtte dra hjem. Han slapp ballen rolig i hendene deres hver gang :)

Vakker :D

Tusen takk! :D

Digre siklehodet! :wub:

Kjempe stort, og kjempe godt å kose på! Også ørene, de er så myke at jeg skulle ønske jeg kunne bruke de som pledd :wub:

  • Like 2
Skrevet

Herlig fyr :wub:

For en nydelig kar! :wub:

For en fin fyr :wub:

Tusen takk :D

Nydelig fyr <3. Jeg har hatt typisk siklehunder før så det skremmer ikke meg. hehe :)

Han sørget for å gi meg en overdose sikkel i natt, så nå bryr ikke jeg meg lengre heller :lol:

Jeg ante fred og ingen fare, før jeg plutselig kjente noe tungt som la seg over meg og jeg ble sittende fast i senga. Da jeg så opp stirret jeg rett inn i sikletrynet. Han mente jeg trengte en "liten" vask :lol:

  • Like 1
Skrevet

Pene :)

Kjenner jeg blir nysgjerrig på hvordan alle rynkene blir når han sover, siden det ser ut som om ansiktsmimikken er alt som holder de "tilbake". Med andre ord, kom gjerne med flere bilder :)

Skrevet

Sånne sikletroll er så lekre! :D:wub:

Så fint uttrykk han hadde! Veldig fin :)

Pene :)

Kjenner jeg blir nysgjerrig på hvordan alle rynkene blir når han sover, siden det ser ut som om ansiktsmimikken er alt som holder de "tilbake". Med andre ord, kom gjerne med flere bilder :)

Tusen takk :D

Haha, han er faktisk ganske lik seg selv, uansett om han sover eller ikke. Men skal se om det kanskje blir litt fler bilder etterhvert :ahappy:

Nå gjenstår det egentlig bare å se om pappa velger å beholde han eller ikke, prøvetiden går snart ut. Pappa er litt usikker på han kanskje er "litt for mye hund", men liker han veldig godt :)

Skrevet

I dag har Chevvy funnet ut at Milo har ei veldig god seng... Selv så liten Milo er, så er senga stor nok for Chevvy

10300151_10152653446395734_5908440782798

The worlds best lapdog. Kan også nevnes at jeg er 153 høy og veier 43 kg. Bare for å illustrere hvor teit det faktisk ser ut når det store dyret driver med slikt :lol:

10540807_10152653446460734_6570731811620

Ute i hagen, så fant han også ut at det var tryggest å sitte på fanget mitt

7065_10152653446270734_41372585775695724

Men han er veldig pen, selv sett bakfra. Så det er helt greit! :ahappy:

10556320_10152653446185734_2423318698122

  • Like 4
Skrevet

Håper pappaen din beholder han jeg slik at vi kan fortsette å få bildespam :ahappy::wub:

Det håper jeg også, han er en fantastisk hund på så veldig, veldig mange måter! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...