Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da har vi nylig hentet vår lille gutt på Gardermoen. Snart 3mnd og 7,5kg. Han var litt sjenert og nervøs den første dagen, men hans personlighet har begynt å titte frem. Han er en veldig leken og morsom hund. Han har ikke noe problem med verken trikk og tog. Selv med mye støy i storbyen, ser han ikke ut til å bry seg mye om det. Han er vanligvis rolig, men kan være litt skremt av veiarbeidere. Som er forståelig siden de lager en masse støy. Men da har vi noe å trene på. :)

post-13484-0-94948000-1409387352_thumb.j

post-13484-0-08239000-1409387359_thumb.j

post-13484-0-86068900-1409387362_thumb.j

  • Like 19
  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Var på tur med pippin her om dagen, hun tok noen fantastiske bilder av Varghulf (som tydelig har blitt hans nye nickname, hehe)! Koste oss masse! Fler bilder kan du finne på bloggen til pippin! Lin

Da har vi nylig hentet vår lille gutt på Gardermoen. Snart 3mnd og 7,5kg. Han var litt sjenert og nervøs den første dagen, men hans personlighet har begynt å titte frem. Han er en veldig leken og mors

Flere bilder av Vargh! Tatt av pippin, når hun og Mana var på besøk for en liten stund siden. <3

Posted Images

Skrevet

Han kommer fra England men bor nå i Norge. Vi fikk han godkjent inn i landet (mattilsynet) selv om han var under 3mnd, ;)

Oi, hvordan fikk dere til det? :P

Skrevet

Oi, hvordan fikk dere til det? :P

Vi var egentlig ikke klar over at han var under 3mnd før vi var på flyplassen for å hente han. En general veterinær fra mattilsynet (ganske sikker på at hun var fra mattilsynet men kan ta feil) godkjente valpen etter at vi hadde snakket med tollvesenet. I det han hadde alle vaksiner og kom fra ett rabiesfritt land, var vi så heldige å at vi fikk ta han med hjem. :)

  • Like 5
Guest Gråtass
Skrevet

Nå oppfattes jeg sikkert som veldig kjip, men hvis rasen ikke er godkjent av FCI, hvordan tør du å ha den i dette landet hvor vi har en lovgivning som åpner for avliving av hunden din? Har du en plan for dette?

Skrevet

Vi var egentlig ikke klar over at han var under 3mnd før vi var på flyplassen for å hente han. En general veterinær fra mattilsynet (ganske sikker på at hun var fra mattilsynet men kan ta feil) godkjente valpen etter at vi hadde snakket med tollvesenet. I det han hadde alle vaksiner og kom fra ett rabiesfritt land, var vi så heldige å at vi fikk ta han med hjem. :)

Var dere ikke klar over hvor gammel valpen deres var? Du ble jo informert i den andre tråden din om at valpen måtte være 3 måneder+3 uker før du kunne importere den. Sjekket du ikke dette opp?
Skrevet

Nå oppfattes jeg sikkert som veldig kjip, men hvis rasen ikke er godkjent av FCI, hvordan tør du å ha den i dette landet hvor vi har en lovgivning som åpner for avliving av hunden din? Har du en plan for dette?

Det er mulig jeg er uvitende, eller ganske sikkert, men hvilken lovgiving snakker vi om?

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Det er mulig jeg er uvitende, eller ganske sikkert, men hvilken lovgiving snakker vi om?

Lov om hundehold kap 6. §19 første ledd.

Skrevet

For ordens skyld. Dette er paragrafen det henvises til:

§ 19.Farlige hunder

Kongen kan gi forskrift om forbud mot å holde, avle eller innføre farlige hunder, eller å innføre sæd eller embryo fra farlige hunder. Forskriften kan sette krav til dokumentasjon av hundens rase eller type.

Med farlige hunder menes hunder eller hundetyper som spesielt aggressive, kampvillige og utholdende, og som på grunn av disse egenskapene er farlige for mennesker og dyr. Første ledd gjelder også for hundetyper som lett kan forveksles med farlige hunder.

Det er forbudt å holde eller innføre hunder som

a) er gitt trening i eller for å angripe eller forsvare seg eller hundeholderen mot mennesker, b) er gitt trening i eller for å angripe andre hunder, eller c) enkelthunder som fremstår som spesielt aggressive, kampvillige eller med andre sterkt uønskede egenskaper eller fremtreden, slik at de kan være farlige for mennesker eller dyr.

Er det tvil om en hund går inn under tredje ledd bokstav c, kan politiet ta hunden i forvaring og kreve at hundeholderen bekoster og medvirker ved en kyndig undersøkelse av hundens atferd for å avklare om den er vel avbalansert eller har en lav terskel for aggresjon eller andre farlige egenskaper mv. Politiet fastsetter hvem som skal undersøke hunden. Dersom ikke hundeholderen følger opp innen en rimelig frist satt av politiet, regnes hunden for å gå inn under tredje ledd bokstav c.

Hunder som blir avlet, innført eller holdt i strid med regler i eller i medhold av denne paragraf, kan avlives eller pålegges utført av riket ved vedtak av politiet.

Da er mitt neste spørsmål: Er tasmaskan (?) på noen liste over farlig hund?

  • Like 1
Skrevet

Nei, det er blanding av husky og malamute.

Flotte bikkjer, men de blir aldri slitne (som en trekkhund verdig). Gratulerer og lykke til!

Edit; eiere av alle blandingshunder må vel kunne vise til hva de kommer fra om det blir spørsmål/anmeldelse osv. Noen uvitende mennesker kan jo ta dette for å være en ulveblanding, man vet aldri :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...