Gå til innhold
Hundesonen.no

"Pen" jobbbukse som passer en blubb.


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal etter planen begynne å jobbe på skole i løpet av høsten, gleder meg villt! Men jeg har litt akutt buksekriser. Trenger enkle pene bukser, ikke dongri, som passer ei som er rundere på midten enn man burde være. Jeg vil gjerne ha enkle mørke bukser med høyt liv (ordentlige kjærringbukser) med rette/vide ben. Må kunne kjøpes kjapt og greit på nett. "Stor" normal størrelse, eller liten "stor" størrelse.

Pris er jo også en faktor. Billigst mulig, selvsagt. :lol:

Hjelp?

Guest lijenta
Skrevet

Floyd har noen, men husker ikke prisen. Tror ikke de er de billigste. Men skulle jeg ha jobbet på skole vilel jeg kjøpt olabukse

Skrevet

Jeg har dongri, men må krympe litt i magemål for at de jeg har skal sitte behagelig :lol: må ha noe annet frem til det.

Floyd, nettbutikk?

Skrevet

Fremfor joggebukse ville jeg heller tatt på meg tights og tunika med noen fine ballerinasko til. Synes ikke joggebukse egner seg utenfor helsestudio eller husets fire vegger.

  • Like 2
Guest lijenta
Skrevet

Jeg har dongri, men må krympe litt i magemål for at de jeg har skal sitte behagelig :lol: må ha noe annet frem til det.

Floyd, nettbutikk?

ja var det når jeg googlet i hvertfall. Høyt liv og mye stretch

Skrevet

Prøvd Cubus? Jeg har en modell derfra jeg liker. Den er ikke helt det du spør etter, men kanskje de har noen som er det? Jeg har Jeggings Jane, de er medium høye i livet og smale i beina, og det beste er at jeg måtte ned en str i de enn jeg vanligvis er ;) Supergod stretch i dem og billige :) Ellers har Carlings også stretcbukser som er høye i livet, de er supergode! Jeg har fire stk i forskjellige farger og mønstre :P De koster 4-500 kr. De er smale i beina da, men ser ut som jeans og føles som tights, veldig gode å ha på seg :)

Skrevet

Jeg synes også tights og tunika - eller enda bedre - tykke ugjennomsiktige strømpebukser med genserkjole over, er finere enn joggebukse. Men, det finnes faktisk mye ok i loose fit i butikkene nå. Ikke joggebuksestoff, men løse, pene bukser. HM har endel på nett.

Skrevet

Får ikke lagt til link dessverre, men mange butikker har bukser som har joggebukse liv og ellers ser ut som litt løse/ledige dongeribukser eller med ulike mønstre. (populært for tiden). De går gjerne innover nede og passer flott til sandaler, pumps eller joggesko. De er veldig behagelige å ha på. Vet at både Vera Moda, kappal, Cubus , HM osv har slike type bukser. Litt Harlem aktig, bare ikke sæggete. hvis du skjønner.

  • Like 1
Skrevet

Ingen om har konkrete linker? Jeg er åpenbart ufattelig dårlig på å lete :lol:

@Line finner ikke dongri som passer syns jeg.prøvd de jeg har i et nr større, men de blir bare feil.

Skrevet

Skulle gjerne linket! Men Sonen vil ikke samarbeide med meg. får ikke til å kopiere/lime inn, quote eller legge til link på min Pc her hjemme. Har vært sånn det siste halve året! KJIPT! * hører dere moddiser, og nei jeg bytter ikke til Firefox!* :P

Skrevet

Den peggybuksa så ikke så dum ut... :D

likte prisen også.

Skulle gjerne linket! Men Sonen vil ikke samarbeide med meg. får ikke til å kopiere/lime inn, quote eller legge til link på min Pc her hjemme. Har vært sånn det siste halve året! KJIPT! * hører dere moddiser, og nei jeg bytter ikke til Firefox!* :P

Ååh :(

Vi har cubus og kaphal her, men jeg hater intenst å prøve klær i butikk. Virkelig! Og cubus er veldigungdomsorientert den som er her.

Skrevet

Jeg var og sikker på at du spurte etter joggebukser :P

Kappahl har jo masse kjærringklær da, jeans med stretch og sånn :) fant faktisk noen dritgode noen, som ikke var kjerring der og, så ta turen dit om du kan?

Skrevet

Floyd sine stretchbukser med høyt liv er veldig fine for dem som har "mammamage" sånn som meg :P Dog dyre bukser som ikke holder all verdens (30 graders vask, noen modeller får fort "pels" og nupper), men supre bukser til finbruk! De typene er bare veldig slim fit da, og man må gå ned minst 2-3 størrelser, så anbefaler i såfall å prøve først :)

Skrevet

takker og bukker - keep em comming om dere skulle ramle over noen geniale. Bestilte to lette og ledige bukser på salg på floyd! Er mammamage + sideflesk som er problemet her... Men jeg trives veldig veldig dårlig i slimfitbukser.

Skrevet

HER har du mange sånne bukser som du spør etter, nå er det tilbud der også ;)

Jeg vet at DENNE og DENNE er veldig populære og den har plass til litt mage, vi som ikke har så mye mage kan oppleve den som litt for slakk der magen er :)

Ta en kikk der inne, de har veldig mye fint til en bra penge.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...