Gå til innhold
Hundesonen.no

Damir og Iraia - Dogo Canario


Ozzy
 Share

Recommended Posts

  • Svar 343
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fine vofsene matcher godt til bunad

Hvis det er ønskelig å diskutere kuperte hunder er det bare å lage en egen tråd om temaet.. Er ikke for kupering selv men nå bor jeg med disse to og de er fine hunder selv om de ikke har ører og j

Depositum betalt og alt er egentlig klart for at Iraia flytter til Norge i slutten av 2016/Begynnelsen av 2017.   Hun er litt eldre nå, men har ikke så gode bilder enda. Det komm

Posted Images

36 minutter siden, mushi skrev:

Blir gøy når hun blir litt eldre å se utseende! emoji16.png Hun er 10 mnd nå?

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk
 

Ja tror hun blir kraftig. Alltid gøy å se hvordan disse svære utvikler seg :lol:

10mnd ja, straks 11!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Iraia har trådd inn i puberteten og har fått løpetid. Løpetiden kom og den søte jenta dro så nå har jeg en liten dritt som selges til høystbydende. 

Snapchat-298442728.thumb.jpg.0e0c70ab0259f4b6061da6042b3dfc7b.jpg

FML, hilsen Iraia. 

 

Neida, så ille er det ikke. Men hun er forferdelig masete og er aldri fornøyd. Skikkelig diva, som tenåringsjenter flest :lol:

Damir tar det veldig bra, enn så lenge ihvertfall. Hun har på truse når de er sammen (med oss selvfølgelig) og ellers er de mye fra hverandre. Damir spiser og maser ikke noe egentlig, han sover helst foran døra inn til hu men utenom det så er det bare hvis han finner litt søl at han blir litt rar :P meen vi er på dag tre eller fire så det kan vel fort snu. 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Akkurat nå, Raksha skrev:

Vokst bittelitt! :wub:  Hvordan går det med dem nå? Fungerer de sammen? 

 

Det går greit, samboeren går tur med begge to uten problemer og er aldri noe tull når de er sammen før/etter tur. :) Men de har ikke vært mye sammen inne, hun er en dritt om dagen så greit å ikke utfordre skjebnen. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 minutes ago, Ozzy said:

Det går greit, samboeren går tur med begge to uten problemer og er aldri noe tull når de er sammen før/etter tur. :) Men de har ikke vært mye sammen inne, hun er en dritt om dagen så greit å ikke utfordre skjebnen. 

Godt å høre det går bedre :ahappy:  Høres ut som en god plan det der. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

22 timer siden, WelshenNemi skrev:

Gratulerer med dagen, og godt det går bedre :)

21 timer siden, Poter skrev:

Gratulerer med dagen til lille retrieveren! 

Takk :)

2 timer siden, mara skrev:

Hun er fin! 

 

Helt enig selvfølgelig :lol::)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Damir og jeg har begynt litt med søk og har vært på flere helgekurs siste halvåret. Damir er vanskelig å motivere, og gjør bare det han synes er gøy men det meste innen søk er gøy synes han! ELSKER romsøk og begynner å bli veldig god på å finne og markere på bjørkelukt, både selvstendig i rom og ved objektsøk. Synes finsøk er litt kjedeligere men han gjør det bra! Gjør hu mor veldig stolt :wub:

En gjeng bilder, dessverre dårlig kvalitet. 

FB_IMG_1518257616321.thumb.jpg.2a8ea2e6b026604523f73a6956a49641.jpg

FB_IMG_1518257579166.thumb.jpg.d2357b7d91828f174dfe1cd47eff28fc.jpg

FB_IMG_1518257491660.jpg.c2edc311782afeec6e5557443ee9977b.jpg

FB_IMG_1518257688966.jpg.ba45ac3ad2c810e0cd0fd2d4cc65dec8.jpg

FB_IMG_1518253235375.jpg.8dbc71a575ca3a1c9b5668c1a694e710.jpg

FB_IMG_1518257647165.jpg.3dec832042d86883e7b05485d636bb02.jpg

FB_IMG_1518252731379.jpg.2492f9f4c15b8d0e1e2926c49aa9aa4c.jpg

FB_IMG_1518252680579.jpg.1cd1b64e7a070dd53ad945e5df456bc6.jpg

Endret av Ozzy
  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...