Gå til innhold
Hundesonen.no

Sko til storbyferie?


skilpadde
 Share

Recommended Posts

Skal til Roma i høst, og regner med at det kommer til å bli en del gåing, så har lyst til å kjøpe et par sko som er gode å gå i og samtidig ikke er superstygge. (Har hatt litt for mange storbyferier i converse. :no: )

Noen forslag til ålreite gåsko? Kan nike free funke?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selvfølgelig! :D

Joggesko er et must, og heldigvis er jo trendene slik at det er akseptabelt å gå selv i neongule/rosa sko. Peis på med noen lette, deilige joggesko :) Ta på deg finskoene når dere skal ut å spise på kvelden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nike Air <3

De er gode nok til at maange bruker dem på trening (inkludert meg), og de ser ikke så alt for ille ut! Jeg har de sorte, og de er diskre og fine, synes jeg :) Som Kanger sier er det jo veldig akseptert å gå med joggesko for tiden!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette: http://www.zalando.no/skechers-performance-division-flex-appeal-joggesko-pink-sk211s003-j11.html

er verdens beste byvandring sko!

Etter å ha vandret i new york noen dager i converse med kjempevondt i ryggen, så fant jeg disse og det er de mest behagelige joggeskoene jeg har hatt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer jo veldig an på hva som sitter godt på foten din. Det aller meste fra Nike er ubrukelig for meg men kan jo være fantastisk for deg. Jeg hadde absolutt gått å prøvd på om du ikke har noen sikre alternativer på lur :)

Jeg er veldig glad i timberland men finner av og til andre merker som funger fint og. Sist jeg var på storbyferie med mye vandring rundt om brukte jeg noen helt sorte, nøytrale viking hikingsko.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gode sko er viktig på storbyferie! Jeg pleier å ha med (evt kjøpe på tur) et ekstra par gode sko så jeg har to stk å bytte på med. Synes ofte jeg blir sliten i ryggen og føttene om jeg går mye med samme par sko. Nå har jeg teite ben og får gnagsår på de mest utenkelige steder i tillegg.

Nike free 3.0 funker bedre for mine føtter enn de nye nike free 5.0 jeg kjøpte i NYC selv om de skal ha bedre demping osv. Eller synes jeg Ecco har gode sko, men mange av dem ser litt kjærring ut :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har lett litt etter noen nøytrale (svarte) nike free i byen i dag, men har ikke funnet noen i min str så langt, de er vel alt for populære :icon_confused:

Får lete litt til, evt prøve andre merker. Synes New Balance har fine sneakers, og de ser bedre ut å gå i enn converse i alle fall... Har lite lyst til å stresse etter å skulle kjøpe sko på ferie, da vil jeg heller spise is og se på severdigheter :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker stort sett mine salomon caliber gtx sko uansett hvor vi drar :P Kjøpte nylig noen litt lettere sko fra Adidas (husker ikke type) som er greie også.

Sist vi dro til Roma skulle jeg prøve å reise i noen helt enkle tøysko (kawasaki?) ettersom det er litt penere litt skjørt. Men for første gang merket jeg at jeg ble støl av all gåinga. Så det kommer jeg ikke til å gjøre veldig ofte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har lett litt etter noen nøytrale (svarte) nike free i byen i dag, men har ikke funnet noen i min str så langt, de er vel alt for populære :icon_confused:

Får lete litt til, evt prøve andre merker. Synes New Balance har fine sneakers, og de ser bedre ut å gå i enn converse i alle fall... Har lite lyst til å stresse etter å skulle kjøpe sko på ferie, da vil jeg heller spise is og se på severdigheter :P

Jeg har New Balance, og de er gode å ha på. De aller fleste skryter av hvor gode de er, og jeg tror at mine er så gode at jeg kunne hatt et par til :-) Enten det eller Skechers.. eller Salomon eller Asics.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et par joggesko fra Adidas som er gull verd. Skal jeg gå i by/kjøpesenter så sverger jeg til dem uansett. De er sånn sett nøytrale i fargen - svarte med noe rødt på - men jeg bryr meg lite om hvordan de ser ut der og da. Det betyr ingenting om jeg har verdens kuleste sko på hvis jeg får vondt i bena og ryggen. Så når det kommer til sko går komfort over alt for min del.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du får prøvd Nike Free eller noe annet som passer deg i din størrelse, men ikke i den fargen du liker, så kan du jo trygt bestille på nett? Har overhodet ingen forslag til nettbutikker, men det er jo bare å google "skobutikk på nett" elns. :)

Skulle tro det, men har vært forbausende vanskelig å finne noen fine sorte i min str, og jeg har sjekka rimelig mange nettbutikker, utenlandske også. De er vel bare latterlig populære. Fant ett par i går som jeg var litt sen med å bestille, de er borte nå :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker farger, så her går det stort sett i joggesko med knæsjfarger på jobb :P ikke at jeg har så mange..

Har du noen sko du liker, så kan du jo evt kjøpe en god såle å ha nedi. Mange gjør det med convers o.l :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...