Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rase: Toypuddel

Stamtavlenavn: Vickys Summer

Daglignavn: Mocca

Født: 02.03.14

Import fra Danmark

10434342_10154170786765538_4741049896278

Her er da Mocca!

Hentet henne i Danmark (Hirtshals) på onsdag 18.06, så har bare hatt henne i noen dager.

Men for en glad og trygg valp!

Glad i mennesker. Digger vår 2 år gamle sønn. Og glad i andre hunder.

Mocca blir først og fremst en familiehund, men vi har planer om noen valpeshow i sommer og utover høsten. Og noen utstillinger når hun blir over 9 mnd.

10394480_10154178148025538_4430842428653

10308936_10154178147135538_8005821919763

photophp_zps062bcb87.jpg

  • Like 12
  • Svar 67
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rase: Toypuddel Stamtavlenavn: Vickys Summer Daglignavn: Mocca Født: 02.03.14 Import fra Danmark Her er da Mocca! Hentet henne i Danmark (Hirtshals) på onsdag 18.06, så har bare hatt

Hipp hurra! Mocca er 1 år idag!

BIR valp med fantastisk kritikk! Lovely baby with beat. temperament and nice attitude in the ring. Elegant head, excellent proportions, nice expression, nice l of neck, correct topline, well developed

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Så nydelig! :wub:

For en vakker brunfarge hun har, det blir spennende å se om den kommer til å blekes noe særlig. :)

Ang pelslengde som er blitt kommentert så synes jeg ikke hun er så innmari langhåret jeg, men det er vel ut i fra hva en er vant til. Sølve var like pelset som din da han var 4 måneder. :)

  • Like 1
Skrevet

Takk :) har meldt oss på utstillingskurs! Første kveld imorgen. Og kursholder har hatt pudler, og driver som hundefrisør på hobbybasis, og har sagt ja til å klippe. Hun klipper i utgangspunktet bare til hverdags, men har jo endel erfaring :) (og det har ikke jeg).

Puddel på tur idag :)post-636-1406149665,9589_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...