Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hundene mine i senga om natta. Problemet er at med en gang jeg legger meg ned i senga så vasker hundene seg sånn i laaaang tid når jeg vil sove. Hele madrassen hopper jo opp og ned siden de er så urolige med å vaske seg. De må jo få lov til å vaske seg og gjør ingenting ulovelig så hva gjør jeg? Jeg har hunder med mye pels og lang pels som steller den og vasker seg "der nede" og vasker seg overalt og da som oftest om kvelden i senga når jeg skal sove. Jeg aner ikke hvor lenge de holder på siden jeg ikke ser på klokka i mørket men føler de holder på i evigheter. Det er ikke lett å sove når madrassen spretter opp og ned. He he he. Men det er så koselig å ha hundene der i senga om natta...

Skrevet

Jeg er kanskje slem, men jeg sier nei til dem hvis de skulle begynne med voldsom vasking. De pleier ikke det da, men de kan heller vaske seg når jeg har sovnet eller når som helst ellers på døgnet. :P

  • Like 1
Skrevet

Når mine ligger i senga (eller i hundesenga på soverommet) så får de rett og slett bare beskjed om å droppe vaskinga :-) Jeg orker ikke å høre på slafsinga og humpe rundt i senga fordi de skal ta ballevask altså, den kan de ta tidligere på kvelden når de er på stua ;-) Nå prøver ingen av mine å vaske seg lengre på soverommet, de vet at når det er sovetid så er det vaskeforbud!

Skrevet

Mine får også beskjed om å droppe intimvasken. Det kan de gjøre mange andre timer i løpet av et døgn.

Gah. Jeg kjenner at hundene skal ut av seng og soverom snart uansett. Alltid vært motstander av hund i senga, men har hatt mine svake øyeblikk og er nå screwed :P

Guest lijenta
Skrevet

Da jeg hadde hund i sengen så ble dem tippet ned på gulvet hver gang dem prøvde på å vaske seg. Det ble fort slutt

Skrevet

Er det noe i madrassen som trigger ballevask? Ozu sover ikke i senga, men får av og til lov og komme opp for litt kos. Det synes han er kjempestas, og etter en kort stund med kos og nærhet, så er det å slenge seg rundt og begynne med ballevask. Hver. Eneste. Gang. Kommer de bedre til pga madrassen?

Skrevet

Her får dem et spark i bakhodet hvis dem begynner, orker ikke det når jeg skal sove.

Brutal du er :lol:

Her er det bare den ene som har en slik trang. Da får hun en dytt i siden og beskjed om å kutte ut.

Skrevet

Brutal du er :lol:

Her er det bare den ene som har en slik trang. Da får hun en dytt i siden og beskjed om å kutte ut.

Det er som regel Trym som gjør det, og han burde lært etter 5 år at det ikke er lov, derav brutaliteten :lol:

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg sover sammen med dyret hver natt, han sover både over og under dyna, og om han vasker seg så merker jeg det ikke.

Skrevet

Jeg dulter borti/sier nei. Det er den mest irriterende lyden jeg vet om, så sånt får han gjøre om dagen om han vil sove i senga. Så slem er jeg :P

Guest Michellus
Skrevet

Fytti grisen, der kom jeg på hvor ekkel Alice er å høre på :P Tisper slafser kanskje, men ikke i nærheten av hva hun gjør. Hun blir direkte ekkel å høre på etter en stund :P

Skrevet

Jeg sier nei. Fungerer ikke det, så får han en liten dult. Om han prøver seg igjen etter det så tar jeg tak i han, drar han helt inntil meg og holder han fast til vi begge sovner :aww:

Edit; Så egentlig er jeg helt sikker på at Milo gjør det kun for å få sove i armkroken, han er nemlig verst de nettene jeg vil ha han til å sove ved føttene mine :P

Skrevet

Jeg er kanskje for snill, for jeg hører på til bikkjus er ferdig med ballevasken... På gulvet riktignok, men fortsatt på soverommet. Han bruker å ta intimvasken rett før han legger seg GODT til rette og sover dypt, og jeg vil heller ha 3 min ballevask enn 10 min pesing og urolighet mens han prøver å legge seg bedre til :-P

Må nok ut av soverommet snart, ja ;-)

Sent fra min GT-I9100 via Tapatalk

Skrevet

Min gutt i senga så skal han ligge så lang han er å spoone, å vaske meg i nedre del av ansiktet.. Så sovner vi tilslutt da. Han er grei nok, er verre med katta som kommer å tråkker rundt med en gang man slenger dyna over seg..

Skrevet

Mine hunder får ikke være i senga de stakkar. Ikke engang på soverommet...

Kjæresten er ikke helt enig i at det skal være en vedvarende praksis om vi på et tidspunkt bor under samme tak, det er visst kos med hund i senga :faceless:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...