Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

får på apoteker :)

Du får det på apoteket, men du må vel ha en dyrlege til å signere for at det er tatt.

Okei, takk :)

Har ikke med hunden så ormkuren skal jeg bare kjøpe med hjem :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Får man kjøpt ormekurer uten resept der borte? Hva kalles det der? Da skal vi hamstre litt når vi drar over i sommer!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Får man kjøpt ormekurer uten resept der borte? Hva kalles det der? Da skal vi hamstre litt når vi drar over i sommer!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvorfor skal du hamstre? Ormekur skal ikke brukes med mindre det er påvist behov for det!! Eller evt til valper.

Skrevet

Hvorfor skal du hamstre? Ormekur skal ikke brukes med mindre det er påvist behov for det!! Eller evt til valper.

Fordi den dumme grensa sier jeg må ha den for å kjøre over :-P

Kjøper en pakke når jeg er innom som regel.

Forøvrig har jeg kjøpt Frontline fra chemist direct. Co. UK bare husk på 200 kr grensen. Og summen endrer seg i checkout pga de trekker ifra moms.

Frontline 4 pipetter kostet 264 i sverige idag for 10-20 kg hund.

  • Like 1
Skrevet

Hvorfor skal du hamstre? Ormekur skal ikke brukes med mindre det er påvist behov for det! Eller evt til valper.

Mener ikke hamstre som i hamstre. Bare kjøpe et par pakker :) Ja, jeg vet. Men kjekt å slippe å dra til vet for hver gang.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Hvorfor skal du hamstre? Ormekur skal ikke brukes med mindre det er påvist behov for det! Eller evt til valper.

Blir jo gjerne en del billigere om man kun betaler for påskriving i passet hos vet og ikke påskriv+ormekur.. sånn i lengden om man reiser mye.

  • Like 1
Skrevet

Apotekene i Sverige har også store pakker med ormekur. Husker ikke prisen nå, men utrolig billig for 20pk med Dronthal.

Hvis de ikke har det fremme er det bare å spørre. De har det ofte bak disken :)

Skrevet

Apotekene i Sverige har også store pakker med ormekur. Husker ikke prisen nå, men utrolig billig for 20pk med Dronthal.

Hvis de ikke har det fremme er det bare å spørre. De har det ofte bak disken :)

På de fleste apotek så er det lurt å ringe et par dager i forveien slik at de kan ta det inn, er ikke ofte de har store pakninger i katalogen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...