Gå til innhold
Hundesonen.no

Pulien Nico og Alaska Husky Toddy


Mud
 Share

Recommended Posts

Unødvendig å si, men vi er fortsatt ekstremt fornøyd med lille bøllefrø.

Litt bildespam ..

leker med min første egne hund. Han har ikke bodd hos meg annet enn i perioder på mange år, da han er "skilsmisse-hund" og trives best i byen i mens jeg trives best på landet.

Det er ganske nøyaktig 16 år som skiller i alder på disse to, men man skulle ikke tro det..

20140705_164026.jpg

20140705_1639550.jpg

20140705_163931.jpg

20140705_163932.jpg

Aldri fred å få rundt en valp

20140705_163746.jpg

Det nærmeste man kommer et oppstillingsbilde

20140705_163617.jpg

Med bestevennen sin...

20140705_095328.jpg

20140705_095324.jpg

20140705_095149.jpg

Man kan ikke alltid være søt...

20140705_094732.jpg

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 494
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nico er en Ungarsk Puli fra Kennel Häxeboet

Toddy er en Alaska Husky på 1 år som ble vår litt sånn tilfeldig. Han er ikke særlig glad i å løpe fort og langt, han vil mye heller kose. Sånt blir det tidlig pensjon av. Enn så lenge bor ha

Advarsel : skryt! Siste runden i valperingen er unnagjort og det ble BIR og en dommer som var fornøyd med det han så. Men det jeg er mest fornøyd med er hodet på lille krapylet. Selv på dogs4a

Posted Images

Nico nyter sommerferien.

20140712_122810.jpg

20140711_2022140.jpg

20140711_202158.jpg

20140710_155252.jpg

20140709_113153.jpg

20140709_1127150.jpg

20140709_111600.jpg

20140709_062126.jpg

Vi er på gården i Kongsberg.

Dessverre må hun stå bindt ute pga hestene, noe hun egentlig synes er unødvendig.

Hun gidder ikke være renslig lengre av en eller annen grunn, men regner med det går seg til.

Hun har blitt litt mer Puli, noen mennesker må bjeffe litt på og gjøre seg litt lang i kroppen når man møter , før hun plutselig kaster seg over de i vill glede.

Litt blandede følelser :lol:

Bitingen er bedre, dvs - hun slutter ved et bestemt Nei.

Hun er fin :wub:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, hun ser så kul ut! Bra lek på henne da :ahappy: Når og hvor er utstillingsdebut?

Hun har overraskende bra lek.

Bedre enn belgeren jeg hadde som fikk 5 på lek på MH.

Liiiiitt upraktisk rundt barn egentlig :P

Debuten er i Drammen i slutten av August.

Vi klinker til med en to dagers.

Med mindre hun klarer å skade seg på et eller annet vis først da, hun gjør en iherdig innsats.

Om denne får Hd er jeg åpen for at den er selvpåført.

Det er ikke særlig lurt å være ekstremt turbo og usannsynlig klønete på en gang..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...

På tide å oppdatere selv om det egentlig ikke skjer så mye spennende :P

Nico er Nico.

Blid og fornøyd.

Hun og kidden blir mer og mer knyttet til hverandre og det er tydelig at han er det viktigste i livet hennes. Hun må alltid være nær han.

20140720_191138.jpg

20140722_205546_LLS.jpg

20140808_064144.jpg

Livet hennes består av sånn ca alt annet enn trening. Hun blir dratt med overalt stakkars liten, og siden hun tydeligvis har utømmelig energi må vi huske å begrense henne. Det har blitt mye lange turer, og vi prøver å passe på å bære henne nok.

20140725_165401.jpg

Dessverre har hun oppdaget at det er ok å bade. Fint i år, verre når dreadsene kommer.

20140721_145644.jpg

Det skjer saker og ting med pelsstrukturen.

For få uker siden så hun sånn ut før og etter hun ristet seg.

20140721_163856.jpg

20140721_163806.jpg

Magisk hva!? :D

Nå ser hun sånn ut dagen etter en skogstur, selv etter å ha lagt igjen noe som kunne forveksles med en beverhytte i senga...

IMG_20140812_211647.jpg

Hun er fortsatt trygg og god. Fortsatt leken ( men ikke fult så voldelig) , og vi er fortsatt veldig fornøyde.

Hun har en kraftig drawback da. Hun elsker ALL type avføring bortsett fra hundemøkk.

Det er ufint og fører til en god del bannskap og tvangsvask.

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlig herlig herlig! hun vokser til! :D

Har vært så opptatt med jobb i sommer så har ikke hatt tid til å inn her!

men nå framover er det litt roligere, så da er vi veldig åpen for å finne en dag for en puli play date!

Dere blir i Norge en stund? Nå har vi det lott hektisk med jobb, barn og fisketur :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nico debuterte med brask og bram på norsk Leonberger klubbs utstilling i går.

Først ble hun BIR i skarp konkurranse med seg selv, så plutselig BIG ( :| ) og under BIS finalen viste hun hvorfor Puli burde bli den nye IPO- rasen og ble BIS3.

Det gikk over all forventning.

Jeg forventet egentlig at hun ikke skulle trave et sekund og at hun skulle finne på all mulig tull under bedømmelsen.

Men det sparte hun heldigvis til BIS finalen og da var vi allerede mer enn fornøyd.

Rasedommer var Marit Sunde.

Kritikken var som følger :

4 mnd. En trivelig ung frøken. Herlig fem. Hode og utrykk.

Bra kropp og vinkler.

Pels og bev.typisk for alder.

Herlig temp!

Jupp Jupp , det lønner seg å ha ramlet i et glass lykkepiller. .

Dårlig med bilder, vi har ikke kamera og var liksom ikke forberedt på annet enn fadese.

Men her er de få vi har.

20140823_153147-1.jpg

20140823_163853.jpg

Hun fikk også 500 gram v&h, et bånd, en sammenleggbar matskål og et kubbelys.

Ask er veldig fornøyd og vasene, kubbelyset og rosettene er nå nøye plassert på rommet hans.

'Det er min jente og jeg viste hun var finest! '

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

BIS 4 ! :D

BIS dommeren mente hun var vakker, og at jeg måtte jobbe med oppførselen hennes *plystre*

Det er noe med BIS ringen som vekker galskapen i henne. Neste gang får jeg noen andre til å stille henne i finalen! Hvis hun kommer så langt flere ganger :P

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis igjen :D.

Dette går seg til, vøtt.... Jeg hadde Willy i skulderhøyde opptil flere ganger i gruppefinaler - han landa da etterhvert, han også :D.

Men i hele forbanna finaleringen da! Det er liksom ikke snakk om å trave et steg! Det er knurring, salto , hun biter seg fast så jeg må brekke opp munnen hennes før jeg får gått videre. I æresrunden etter BIS ga jeg opp og bar henne til slutt.

Dommerbordet lo og kommenterte at bikkja hadde det veldig gøy når vi skulle vise oss for dommer.

Rasering og BIG går bra. BIS er helt kaos! :|

Hun fikk bra kritikk da.

Fem. Exl. Type.

Square body

Exl. For.g (????)

Well ang. in rear

Exl.bite and eyes.

Easy movem.

Den er nok lovende den valpen, men hun må snart slutte å vokse :P

Edit:

Takk for gratulasjonen forresten *dårlig oppdratt * :|:D

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...