Gå til innhold
Hundesonen.no

tips til bra hundeutstyrsbutikk på nett?


Recommended Posts

Skrevet

Petworld

Er det ikke de som driver valpefabrikk?

Bruker Dyresjappa som leverer på døra i Oslo-området, og er veldig fornøyde med de, men de har mer utvalg i butikken enn på nett.

Skrevet

Er det ikke de som driver valpefabrikk?

 

Bruker Dyresjappa som leverer på døra i Oslo-området, og er veldig fornøyde med de, men de har mer utvalg i butikken enn på nett.

Huh? Aldri hørt om..

Jeg vet bare at de har stort utvalg av utstyr og natursnacks, lav frakt og sender raskt

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

Skrevet

Takk! er alle de overnevnte"til å stole på" mht levering og betaling?

Dyresjappa er definitivt det.

Om du vil ha billig utstyr (som hos Høøks) er horze også verdt en titt.

Forøvrig:

http://hundesonen.no/forum/topic/65506-de-beste-nettbutikkene/

http://hundesonen.no/forum/topic/64007-hvilken-nettbutikk-anbefaler-du

http://hundesonen.no/forum/topic/61581-oversiktanmeldelser-av-nettbutikker (her kommenteres også Petworld ift valpefabrikk)

Her står det mer om Petworld:

http://hundesonen.no/forum/topic/69255-kronprinsparets-doodle-venter-valper/page-5

Skrevet

Har handlet fra hundeutstyr.no flere ganger, kjappe på levering og lett å komme i kontakt med om det er noe.

Arivo.no har også en del å velge i.

Skrevet

Huh? Aldri hørt om..

Jeg vet bare at de har stort utvalg av utstyr og natursnacks, lav frakt og sender raskt

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

Hagen driver petworld, og også valpefabrikk på labrador. Styr unna.

Skrevet

veldig fornøyd med hundeutstyr.no sin service, men ikke spessielt billig.

De skal ha sånn prisgaranti, så om man finner samme vare billigere et annet sted kan man sende de en mail om det før man bestiller ;)

Skrevet

De skal ha sånn prisgaranti, så om man finner samme vare billigere et annet sted kan man sende de en mail om det før man bestiller ;)

ebay gjelder liksom ikke på sånne prisgarantier. Veldig synd i grunn det :)

Skrevet

Må man betale toll på divinedog?

Ja, det er vel en svensk butikk, så hvis du handler for over 200 så må du betale toll og moms.

Når det gjelder eBay så skal det være ganske mye billigere for at det lønner seg mtp frakt og moms, men av og til så gjør det jo det. :)

  • 5 years later...
Skrevet

Vet at dette er en gammel tråd. Men jeg leter etter en nettbutikk, som hadde mye greit.  Og i menyen så var det: det rosa hjørnet eller lignende- og på den siden var det bare rosa ting til hunden. Noen som har peiling på hva jeg tenker på???

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...