Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Fant det ikke igjen, men mener å huske at det er flere flinke som maler/tegner her inne

Noen som er intr i et oppdrag?

Ønsker et landskapsbilde med hundene i str 50x70

Skrevet

Det kommer an på hva du skal ha av natur :) Jeg har pasteller her, men har ikke jobbet med dem på noen år. Selve bildet skal ikke være noe problem, for jeg liker å arbeide med mediet, men jeg er ikke kjempebra på å lage alt for mye natur/bakgrunn - det blir litt markering og så mer diffust.

Her er et par eksempler på bilder jeg har laget.

post-13075-0-98539200-1395436089.jpg

Denne er laget 2001

post-13075-0-61874300-1395436096.jpg

Denne er fra omkring 2007

Edit: jeg hadde for meg at du skulle ha pastellbilde. Hva slags medium var det du tenkte på? :) Jeg maler ikke

  • Like 1
Skrevet

Det kommer an på hva du skal ha av natur :) Jeg har pasteller her, men har ikke jobbet med dem på noen år. Selve bildet skal ikke være noe problem, for jeg liker å arbeide med mediet, men jeg er ikke kjempebra på å lage alt for mye natur/bakgrunn - det blir litt markering og så mer diffust.

Her er et par eksempler på bilder jeg har laget.

ElShaklan.jpg

Denne er laget 2001

IMG_4906.JPG

Denne er fra omkring 2007

Edit: jeg hadde for meg at du skulle ha pastellbilde. Hva slags medium var det du tenkte på? :) Jeg maler ikke

Hvor mye tar du for et bilde?

Har så lyst på et bilde av Chicka og kanskje et av kattene til mammaen min etterhvert :)

Kan gjerne sende meg PM her eller på facebook :)

  • 1 month later...
Skrevet

Hei

Fant det ikke igjen, men mener å huske at det er flere flinke som maler/tegner her inne

Noen som er intr i et oppdrag?

Ønsker et landskapsbilde med hundene i str 50x70

Heisann, Monica :)

Ser det er mange flinke tegnere her :thumbs:

Har du fått noen til å tegne for deg? Jeg har ledig tid for oppdrag i juni. Tegner realistiske gråblyanttegninger. Legger ved et rykende ferskt eksempel; Konfirmasjonsgave gitt i dag.

Maks størrelse jeg tegner er A2 (420 × 594).

A2: 1600,-

A3 = 1200,-

A4: 800,-

Du kan se flere tegninger på FB-siden min om du vil: https://www.facebook.com/Tegnekroken

Har også en "hjemmeside": http://tegnekroken-itaf.blogspot.no

Mvh, Irén

post-13189-0-19874900-1399205188_thumb.j

  • 9 years later...
Skrevet

Hei, ser at innlegget er noen år gamle, men har et godt tips her:)
Jeg har en 6 år gammel schafer som jeg har fått både malt 3 ganger, da de to første maleriene ikke ga noe liv i bildet.
Det siste maleriet er malt i akryl og jeg fikk opplysninger om at det var benyttet Neptun akrylmaling https://www.kunstnerutstyr.no/akrylmaling.html noe som ga mye mer liv i bildet, spessielt øynene.

Dessverre har hun som malte bildet gått bort, men på sidene til kunstnerutstyr.no har de et nettgalleri som viser b.l.a. malerier av Wenche Ardraa som jeg vet er veldig flink på dyremotiver https://www.kunstnerutstyr.no/Malerier Wenche Ardraa.html

Maleri,%20%20Wenche%20Ardraa%2038.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...