Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor møttes dere?


Tonje
 Share

Recommended Posts

Det har vært mye snakk om dette i AN og jeg ble litt nysgjerrig. Jeg har venninner som mener de aldri vil treffe noen fordi de sjeldent er på byen og ikke vil prøve nettdating, men det finnes da vel andre måter å treffes på.

Jeg hører også ofte at folk fniser litt når nettdating blir nevnt, men det har vel blitt nokså vanlig etterhvert, selv om alle ikke vil innrømme at de har en slik profil :P

Selv møtte jeg min samboer på møteplassen og vi har vært sammen i straks 1,5 år :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er en night elf druid og han er en human warlock. Så der.

Match.com Min er både sjernert og stille av seg, og heller ikke den som skravler mest på nett. Men det var da noe med han som gjorde at jeg ble mye tøffere enn jeg pleier, og vips var han invitert på

Kamphundmiljøet.

Vi møttes på fest på veterinærhøgskolen. :) Jeg studerer der og han var med en vennine. Jeg la han til på facebook, og så ble vi kjent med å prate sammen der hver kveld i en uke, før vi hadde vår første date.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi møttes på nett, men på IRC. Dette var i gamle dager, før nettdating var det store. :P

Begge har en del venner der og var på et par felles kanaler i studietiden, og så tok han kontakt med meg privat en dag han la merke til at jeg var utafor. Så snakket vi i timesvis daglig noen uker og så ble vi sammen.

Vi er forøvrig begge fortsatt aktive på irc og det er vår primære kommunikasjonskanal når ikke begge er hjemme og i samme rommet. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han jobbet i en butikk ikke langt fra 7-elevenen jeg jobbet på, så første møte vårt så satt jeg i vasken på 7-eleven, mens han snakka med hun andre som jobba der siden de hadde snakka en del fra før. Fant ut at begge spilte wow, så vi begynte å spille sammen (:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurer også på hvor disse flotte mannfolka som jeg potensielt kan bli interessert i, gjemmer seg. Jeg finner dem i hvert fall ikke! :gaah:

Jeg er på en datingside, men det er ikke akkurat så mye æksjon der.... :P

Jeg traff for øvrig eksen min på en chatteside på txt-tv :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Der er mange her, men endten har de kærester eller også er de for generte til have lyst til at blive kendt… :no:

Men du får ta iniativ da Pajko.

Det er da værre for meg jeg er blitt såpass gameml at det å finen han som er verdt å ta vare på omtrent er umulig for det er jo ikke bare j som har gangsynet i behold så ja dem er opptatt :icon_confused: :icon_confused: Jeg vil finne en som er verdt å ta vare på samtidig som han er singel og det er jo umulig blæ

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men du får ta iniativ da Pajko.

Det er da værre for meg jeg er blitt såpass gameml at det å finen han som er verdt å ta vare på omtrent er umulig for det er jo ikke bare j som har gangsynet i behold så ja dem er opptatt :icon_confused: :icon_confused: Jeg vil finne en som er verdt å ta vare på samtidig som han er singel og det er jo umulig blæ

Jeg tog initiativ, men fik afslag… Men kan ikke sige at jeg ikke forsøgte :) Havde bare håbet på et andet outcome… Finder sikkert snart en eller kanskje han finder ud af, at han gerne vil lære mig at kende… Jeg håber det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Jeg tog initiativ, men fik afslag… Men kan ikke sige at jeg ikke forsøgte :) Havde bare håbet på et andet outcome… Finder sikkert snart en eller kanskje han finder ud af, at han gerne vil lære mig at kende… Jeg håber det.

Krysser fingrene for at det løser seg for deg til det beste

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så lenge man ikke er eremitt så treffer folk flest andre mennesker hver dag. Man man må ikke registrere seg på sukker.no eller gå på fylla hver helg for å finne seg en livsledsager. Men jeg tror mange hadde vunnet mye på å være litt modigere i hverdagen. ;)

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Night elf priest & human warrior, så på nettet altså. Har vært sammen i snart 3 år nå :)

Synes forsåvidt ikke at det er noe vanskelig å treffe mannfolk, men jeg skulle gjerne hatt en datingside for å treffe venner. Jeg synes ihvertfall det er vanskelig å finne felles venner til meg og kjæresten som har våre interesser. De folka treffer vi jo på nettet, men hadde vært gøy med folk vi kunne vært med til vanlig også, dratt på kino, spilt bordspill og spist god mat sammen med. :P

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Night elf priest & human warrior, så på nettet altså. Har vært sammen i snart 3 år nå :)

 

Synes forsåvidt ikke at det er noe vanskelig å treffe mannfolk, men jeg skulle gjerne hatt en datingside for å treffe venner. Jeg synes ihvertfall det er vanskelig å finne felles venner til meg og kjæresten som har våre interesser. De folka treffer vi jo på nettet, men hadde vært gøy med folk vi kunne vært med til vanlig også, dratt på kino, spilt bordspill og spist god mat sammen med.  :P

Bestekompisen til min kjære kommer fra England, de møttes via WoW og han flytta til Noege pga oss, og bor sammen med oss xD jeg og min kjære begynte å snakke skikkelig via wow.

Inviter de du treffer på netter bort! Vi dro til England for å møte han som flytta til oss, og møtte enda flere av de vi spilte med!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Match.com Min er både sjernert og stille av seg, og heller ikke den som skravler mest på nett. Men det var da noe med han som gjorde at jeg ble mye tøffere enn jeg pleier, og vips var han invitert på besøk, og vips var vi sammen, og vips bodde vi sammen og brått var det jammen en unge her og. :wub:

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg møtte han første gang da jeg tok kontakt med han via internkanalen til lufthavnen for å prøve å fikse en vannsalutt til min daværende kjæreste som skulle slutte i jobben :P Vi hadde mailkontakt fram og tilbake om emnet, og det ble stille i 5 mnd mellom oss.

Det ble slutt mellom meg og den daværende kjæresten i mellomtiden av helt andre grunner. Etter 5 mnd kom vi plutselig i snakk igjen, jeg og min nåværende kjæreste. Ikke overraskende delte vi noen felles venner på facebook, og etter at vi var hysterisk enige om politikk i en statusdiskusjon gjenkjente jeg hans navn. Jeg syntes han var innmari kjekk (fnis :lol: ) og var så freidig at jeg sendte han ei melding. Jeg hadde aldri sendt en slik melding hadde jeg ikke innerst inne håpt og bedt til gudene inni meg om at han skulle ta kontakt og vise interesse for meg. Så den var skikkelig undertone "PLIS add meg som venn og snakk mer med meg!". Ante ikke om han hadde kjæreste eller noe, det var bare flaks :lol: Husker den som det skulle vært i går (er et par år siden nå):
"Hei, var det ikke deg jeg snakket med ang vannsalutten i fjor sommer? Tusen takk for hjelpa, og hyggelig å se deg her. Godt å se det er flere vettige folk her i verden ;) "

And so we are here today :P Facebook altså, hva skulle man gjort uten!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...