Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 106
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Svart amerikansk bulldog. Han her er bare heit.

Nei, det er en sau, Tabris.

Toller med for mye hvitt. Personlig syns jeg hun er kjempefin

Posted Images

Skrevet

wendy2.png

Whippet med doble muskler, genfeil/mutasjon som heter myostatin etter hva jeg har forstått?

Har tilbragt litt tid med en sånn, og det er vanskelig å venne seg til utseende :/ Selvom hunden bare var frisk og fornøyd..
Guest bikkje1
Skrevet

Wow så fine mange av kårthårsraser er i langhåret :wub: Langhåret dalmatiner, *smelt*! Fant noen flere:

dalmislangg.jpg

dalmislanggg.jpg

Var ikke den veeldig setter-aktig? :P

Skrevet

Var ikke den veeldig setter-aktig? :P

Nja nei det synes jeg ikke :) Jeg liker ikke hodet på setterne, denne hadde sånn fint dalmatinerhode, og mer markerte prikker enn del setterne har :)

  • Like 1
Skrevet

2900454.jpg?276

Toller med for mye hvitt. Personlig syns jeg hun er kjempefin :)

Enig, synes hun hadde et kjempefint utrykk selv om det er for mye hvitt :) Hva heter hun?

Skrevet

I henhold til fargekartet til SABT/SABBA (for boerboel).

"Prikker" i pelsen (mer enn 1/3 hvitt er også ikke godkjent):

dscf6067.jpg

Leverfarget nese/"liver genes":

Image0022.gif?width=183&height=244

  • Like 1
Skrevet

Den er absolutt nydelig!

Edit: Var vell ei på Bjerke med en bearded border collie som fikk excellent? :lol:

Ja, det var moren til denne, tror den fikk CK tillogmed! På Bjerke fikk vel stort sett alle ex :lol:

Skrevet

I henhold til fargekartet til SABT/SABBA (for boerboel).

 

"Prikker" i pelsen (mer enn 1/3 hvitt er også ikke godkjent):

Postet bilde

 

Leverfarget nese/"liver genes":

Postet bilde

Snakket med en dame med boerboel på et kurs, hun snakket om sorte(eller black/tan...?) og at de ikke var godkjent...?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Snakket med en dame med boerboel på et kurs, hun snakket om sorte(eller black/tan...?) og at de ikke var godkjent...?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Svart var ikke godkjent, men har blitt det... litt "synd", for det er store uenigheter om fargen kommer fra rasen eller om noen har blandet inn andre raser og så klart å få dem godkjent som BB. I tilfelle er det jo kun for utseende og penger, ikke fordi det tilfører rasen noe annet positivt. Black and tan er ikke godkjent da.

http://www.sabt.co.za/press/BoerboelColourChart.pdf

  • Like 1
Skrevet

I et tappert forsøk på å atter en gang gjøre denne tråden i *bildeforumet* til en bildetråd så slenger jeg inn enda en langhåret akita, men denne gangen en rød en - sånn for variasjon.

Dette er Kuma som bor i Ungarn. Han er en skikkelig godklump og den største kosebamsen jeg har møtt <3 Kuma betyr bjørn på japansk..

post-10329-0-91232400-1394748176.jpg

  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...