Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

TIL DÅPSBARNET

Et lite barn
en liten kropp,
en liten hånd som
strekkes opp.
Du er et nydelig
lite smykke.
Med dåpsdagen
hjertelig til lykke.
---
Et barn blir født – en flott juvel
et ubeskrevet blad – en sjel
som nå skal forme livet sitt.
Til lykke du med livet ditt!
---
Til deg du barn med myke kinn,

så klart et blikk og åpent sinn.
To øyne som er fylt av håp.
Til lykke med din barnedåp!

-----

Skrevet

Var i en dåp en gang hvor en fyr hadde hatt tydelig hjerneteppe å skrevet "Grattis! Fra Anders" :-P

Jernteppe kanskje. :P

Hehe, jeg synes at det var herlig, jeg. Får deg i alle fall til å smile. :teehe: Tanken som teller osv.? :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes sånne andre dikt er utrolig kleine :aww: Heldigvis setter min andre halvdel pris på sånt, jeg er mer :|:blink:

:lol: Det er vel derfor sånt er vanskelig. Jeg syntes det var veldig koselig med de som tok seg tid til å skrive noe mer enn de standard-greiene. Forøvrig finnes det en mellomting mellom "Grattis" og et langt dikt :P

  • Like 1
Skrevet

Fikk en tekst av @Margrete om tre engler; tro, håp og kjærlighet - syns det var nydelig :wub:

Er nok litt rar jeg, for jeg synes at som fadder, bør man legge litt mer i kortet enn bare "grattis! fra ****"

Skrevet

Jernteppe kanskje. :P

 

Hehe, jeg synes at det var herlig, jeg. Får deg i alle fall til å smile. :teehe: Tanken som teller osv.? :lol:

Hah, ja eller det ja :-D

Jeg syns "Grattis" var litt lite. Da syns jeg det hadde vært bedre å skrive gratulerer da. Neppe et kort som står på peisen seinere;-)

Skrevet

Jeg ser an foreldrene til det barnet som skal døpes. Han jeg er fadder for fikk et kort med dikt, en liten historie om da moren hans var gravid + personlig "lykke til i livet"-hilsen fra meg. Der visste jeg at det var noe som ville bli satt stor pris på av moren. Når det gjelder et annet vennepar av meg ville det slettes ikke falt meg inn å skrive noe sånt kliss, fordi det ikke er sånn de er i det hele tatt. Der vil det nok holde i massevis med "Gratulerer" eller noe i den duren :)

Skrevet

Er nok litt rar jeg, for jeg synes at som fadder, bør man legge litt mer i kortet enn bare "grattis! fra ****"

Da er vi rare begge to :aww::lol: Ikke alle kort jeg gidder å ta vare på, men det blir samlet på altså. :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Stemmer for Grattis!

Eller "Grabba!"

"Matrix got you!"

eller noe annet enn den tradisjonelle "til lykke", så man skiller seg litt ut. :aww:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...