Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.westminsterkennelclub.org/

I morgen begynner Westminster Kennel Club Dog Show, så jeg tenkte at vi kunne ha en tråd hvor vi legger ut bilder av rasevinnere og diskuterer slik som tidligere år.

Fra hjemmesiden:

  • Monday to include hound, toy, non-sporting and herding groups
  • Tuesday to include sporting, working and terrier groups

  • Like 2
  • Svar 156
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg elsker at datteren min på 3 år sitter her sammen meg og ser på og kommenterer. "Mamma, den løp ikke pent." "Mamma, den hadde ikke pene ører" "Mamma. Den hadde rart hode"

Tervueren som ble BIR var AKC GCH Mi-Sha-Ooks Lulu at Chateau Blanc, en vakker og velbygd tispe som har en europeisk stamtavle. Veldig positiv utvikling når man tenker på hvor annerledes amerikansk t

Klippet fra dommer Andrew Brace på FB; An interesting extract from a recent FCI release. I wonder how many judges will abide by these directives ... "PRESENTATION OF THE DOGIt is increasingly comm

Posted Images

Skrevet

Kjedelig nok så går ikke fuglehundene i morgen. Men flere av Nevøs slektninger skal stilles, bl.a. en halvsøster, så det er jo litt spennende.

  • Like 1
Skrevet

Dalmatiner, BIR

1_600.jpg

En fin hund, men veldig amerikansk. Jeg liker godt at de ikke er så lange i ryggen, slik endel nordiske tisper har en tendens til å være, men dette blir igjen litt for kvadratisk for meg.

BIM

GCH%2BCH%2BBret%2BD%2BN%2BEngine%2BCo%2B

Igjen, det er jo en stilig hund, for all del, men blir fortsatt for kvadratisk for meg. Eller nesten ikke kvadratisk heller, beina ser lengre ut en ryggen. Men er jo en flott hund da, selv om jeg jo foretrekker den nordiske typen mer.

Synes absolutt det er flotte hunder som er satt opp, men det blir liksom nesten en helt annen rase i amerika, akkurat som mange andre (dobermann, boxer osv.)

  • Like 1
Skrevet

Fikk akkurat sett briardbedømmelsen, og dommeren satte opp far og datter som BIR og BIM.

BIR ble G CH Lightening Strike el Xargall som er import fra Spania (og mamma'n hans kommer fra kennelen jeg importerte Sofi fra :D)

BIM ble G CH Ne Orageux's Flash Point som da er datter av Thunder (BIR-hunden) - hun ble for øvrig BIR på samme utstilling i fjor :).

Begge hundene eid av samme person :). Jeg må innrømme at det var et par andre hannhunder jeg syntes var hakket bedre enn vinneren, men han er også en superflott hund, så ikke noe galt i at han vant altså, men han er bittelitt lite vinklet både foran og bak, men ellers er han full av rasepreg og en fin fyr altså :).

544037_10151237824551325_98761177_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

BIR

GCH Riverside Telltail Coco Posh

DN24131501.jpg

BIM

GCH Mariel's Harvest Moon

DN17154501.jpg

award of merit til noen jeg kjente hehe :P

White Raven Bowen Arrow

bilde fra fbook

1888463_10203144667397496_627206689_n.jp

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...