Gå til innhold
Hundesonen.no

OL 2014 skravletråd


Ingvild
 Share

Recommended Posts

Det er bra at kommentatorene i snowboard var bra. Kasper Wikestad er til vanlig komentator i fotball, så han vet jo hva han driver med sånn sett. Verre er det jo at de setter inn folk som Dorthe Skappel som verken har komentatorerfaring eller kunstløperfaring. Dette er jo en dårlig vurdering av TV2. Rart at de ikke har brukt mer tid på å få inn folk som er gode på de idrettene de skal kommentere. Nå har de jo fått inn en ekstra kommentator, en utøver som selv konkurrerer i kunstløp.

Sterkt å se hvor preget de norske jentene er av dødsfallet i familien til Jacobsen og likevel klarer å gjøre det så bra! Heia Norge! :)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 712
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kikker litt på chatten på sumo samtidig og noen kan man le seg skakk av! Spr: Hvorfor er Marit Bjørgen vraket til stafetten?? Bjørgen er bedre enn Flatland!! Svar: Ja, men Bjørgen kan ikke s

"If you're watching cross-country skiing for the first time..." En uttalelse man neppe hadde hørt på norsk TV.

Men altså, det er jo ikke første gang de setter inn folk som har lite erfaring med idretten som kommentatorer i for eksempel kunstløp. Jeg vet jammen ikke hva som er "verst", en fagidiot som ikke kan formidle, eller en erfaren tv-person som har måttet sette seg inn i sporten. Jeg synes alt fungerer bra, mye bedre enn jeg fryktet, og hittil har reklamepausene vært puttet inn på ok steder. Forøvrig har de jo også med ekspertkommentatorer i alle sendingene (selv om jeg er bittelitt usikker på Christer Tornell i kunstløp, hehe) - Stian Blipp har jo f.eks. med seg Andreas Ygre Wiig.

Kom igjen Håvard!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Christer Torell visste hva han snakket om i kunstløp, men han var såå treig. Og ble helt overskygget av Dorthe sine kommentarer. Håper det hjelper at det kommer en til som kan kunstløp og hjelper til. De andre kommentatorene er så langt veldig bra, synes jeg.

Men nå er det skiskyting!! Gleder meg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hørt på skøyter på NRK Sport på radio nå. Jeg syns skøyter er GØRRkjedelig å se på, men det var jo riktig så hyggelig å høre på, faktisk. Tror radioen får stå på når skiskytingen begynner også, NRKs skiskyterkommentatorer er så koselige. :ahappy:

Jeg vurderer å skru av tv'en og la P1 surre i bakgrunn :lol:

Jeg har sovet meg gjennom de 3 første medaljene, men nå er jeg klar for skiskyting!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har Egil Gjelland gjort comeback som utøver? :D:teehe::rofl:

Rotet med navnet når jeg skulle være kjapp :D Skulle være Emil, men var tydeligvis ikke kjapp nok til å redigere :lol: Guttungen min heter Egil da, men han går ikke på ski :aww:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mange. Hva definerer du som "ekstra store"? Generelt sett er det spisshunder og vokterhunder som har litt lyd. Vokterhunder bjeffer sjelden mye, men de kan si fra når det er noen på døra/tomten/veien etc. Puddel og noen gjeterhunder kan også ha noe lyd, særlig i arbeid. Retrievere, fuglehunder, mynder, de store spanielene for eksempel.
    • De aller fleste hunder kan være familiehunder, det er få raser som ikke egner seg til det blant dagens brukshunder. Det handler mer om kapasitet og aktivisering i hverdagen generelt.
    • Hvilke større hunderaser over 15 kilo har ikke så mye lyd? Må også ikke være blant de som er ekstra store. 
    • Hvilke brukshunder kan også være familiehunder blant gruppe 1 ? Gjetere.
    • Da sitter jeg her og klyper meg i armen, fordi Edeward ga meg både utgangsstilling og flere meter med fot gjennom tre vendinger og flere stopp med sitt uten å ha forventninger om verken lek eller godis for det. Hadde ingenting fremme, og attituden hans tilsa at han gjorde det bare for interaksjonen og noe å gjøre sammen. Kanskje er metoden effektiv - han har begynt forbinde handlingen i seg selv med noe bra? Det er den faglige forklaringen. ..men ved å antropomorfisere kan det også ha vært for å belønne meg for å ha vært flink mams og servert ham rikelig med vom for å sitte pent og vente mens jeg kaster "apporten" - som jeg sliter med å kommunisere hvordan jeg ønsker levert. Det er vårt nye problem for tiden. Han blir forbanna fordi jeg ikke tar imot når han bare slipper den foran meg og begynner kjefte på meg fordi jeg krever å få den i hånden før jeg serverer noe. Vi har hatt mange sånne runder nå, og jeg forstod endelig at vi må tilbake noen skritt og trene på å holde apporten igjen. Gått altfor fort og klønete frem.  Ellers har Jokke kommet tilbake. Antar det er fordi testikkelen som ikke har kommet ned i pungen vokser i størrelse og er ukomfortabel der den sitter. På gjerdet om å fjerne den, fordi jeg er usikker på om jeg vil fjerne bare den ene som ikke har kommet ned, eller kastrere ham fullstendig. Har på følelsen av at den avgjørelsen blir tatt litt uti puberteten ^^ Det er vanskelig, altså. På den ene siden virker den ballen på feil sted ubehagelig for ham, og det er en fare for kreft i den. På den andre siden er kirurgi kirurgi. Fordi den har vært jojo, nede i pungen i perioder og ligget utenfor kanalen, i lysken, så er det stadig en sjanse for at den kommer helt ned. Da er det dumt å utsette ham for kirurgi unødvendig. Hormonene har flere effekter på helse og humør, er ikke bare der for forplantning. Noen av effektene vil en helst være foruten, men å fjerne dem kan også medføre uønskede helse- og adferdsendringer. En kan vel tilføre hormoner kunstig dersom det blir et problem. Et mindre onde enn testikkelkreft. ..men fjerne en eller begge, og når?  Antakelig er han 8 år og har fått en kreftdiagnose innen jeg klarer bestemme meg.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...