Gå til innhold
Hundesonen.no

Hakushus usannsynlig-kull


Kiyomi
 Share

Recommended Posts

  • Svar 145
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenk om hun kunne vært i pels på den utstillinga engang.. hun ville jo eid heile sjiten. Kiyomi er også en veldig fin hund å ha i hus om man er plaget av veldig veldig små menn. Her er et bilde av

Spennende!!! edit: må skryte av den vordene moren. Første gang i kano Nei, dette er ikke et barn hun er vokst opp med og kjente veldig godt... Dette var vel et par dager etter ankomst når

Løpetiden er her og jeg bare håper vi kommer hjem igjen fra utstillingstur tidsnok til å få til parring. Foreløpig har ingenting gått på skinner og jeg forventer vel egentlig ingen valper, men herregu

Posted Images

Han smaker på og klaprer med tennene... Det er mulig han vet noe vi ikke vet, eller det er mulig han er "dust". Jeg håper på det første, men tror det er det siste. :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kan dere ikke bare sette på overvåkningskamera og la de være helt i fred? Han kan jo være "sjenert"?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har dratt fra de alene et par ganger. Håper det gjør seg å komme hjem. De er alene mens folkene er på skolen i morgen, sannsynligvis uten kamera. Ikke første gang hunder parrer seg helt uten hjelp, om de skulle finne på å gjøre det. :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har dratt fra de alene et par ganger. Håper det gjør seg å komme hjem. De er alene mens folkene er på skolen i morgen, sannsynligvis uten kamera. Ikke første gang hunder parrer seg helt uten hjelp, om de skulle finne på å gjøre det. :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ah! Så hun KAN være parret??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det skjedde ingenting i går kveld, annet enn en oppdatering om at Kiyomi selvfølgelig oppfører seg eksemplarisk og at Yoshi ble litt grinete når hun prøvde å "vise" hvordan det skulle gjøres. I morgen tidlig reiser hun fra Bergen, så de har bare et døgn til å gjøre det på, om noe skal bli gjort..

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke sånn for å blande meg, men er det ikke mulig å tappe hannhunden i det hele tatt? Jeg mener...selv om han ikke er så lett "antennelig", så virker vel naturens ting...? Jeg har vært med til tømming,og hunden så virkelig ikke helt høy i hatten ut (jeg måtte flire litt innvendig av sympati for gutten), men det virket - ut kom svømmerene og tispen ble inseminert. Jeg har fulgt med i denne tråden.og håpte virkelig det skulle bli noen små til deg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke sånn for å blande meg, men er det ikke mulig å tappe hannhunden i det hele tatt? Jeg mener...selv om han ikke er så lett "antennelig", så virker vel naturens ting...?  Jeg har vært med til tømming,og hunden så virkelig ikke helt høy i hatten ut (jeg måtte flire litt innvendig av sympati for gutten), men det virket - ut kom svømmerene og tispen ble inseminert.  Jeg har fulgt med i denne tråden.og håpte virkelig det skulle bli noen små til deg.

Etter hva jeg har forstått har han vært forsøkt tappet. Kanskje også flere ganger.. Han er åtte, jeg håper han får er par forsøk til og at han brått lager valper. For en fantastisk hund altså. :wub:

Plan A gikk også i vasken da den hannen heller ikke vil tappes. Relativt vanlig på Shiba tror jeg. Viktig å finne noe som er enkelt å få til. :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kiyomi er hjemme igjen og virker på ingen måte nyparret og "fornøyd", så det har nok ikke blitt noen "tjuvparring" mens de var alene i går. Jeg er mest lei meg for at Yoshi ikke får valper (sannsynligvis aldri), det gjør meg ingenting at jeg og Kiyomi må vente litt. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kiyomi er hjemme igjen og virker på ingen måte nyparret og "fornøyd", så det har nok ikke blitt noen "tjuvparring" mens de var alene i går. Jeg er mest lei meg for at Yoshi ikke får valper (sannsynligvis aldri), det gjør meg ingenting at jeg og Kiyomi må vente litt. :)

:( :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor bare to? Forrige gange fikk jeg jo FIRE hanner. :P

Haha, jeg vet! Bare fordi jeg hadde følelsen på to, ikke for mye for å ikke få solgt alle hannene innen rimelig tid (nå aner jo ikke jeg hvor vanskelig/lett det er å selge shibaer/shibahanner da), men allikevel et kjipt tall med bare to fleeceballer :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke sånn for å blande meg, men er det ikke mulig å tappe hannhunden i det hele tatt? Jeg mener...selv om han ikke er så lett "antennelig", så virker vel naturens ting...? Jeg har vært med til tømming,og hunden så virkelig ikke helt høy i hatten ut (jeg måtte flire litt innvendig av sympati for gutten), men det virket - ut kom svømmerene og tispen ble inseminert. Jeg har fulgt med i denne tråden.og håpte virkelig det skulle bli noen små til deg.

Litt OT, men som svar på denne. Om hannen ikke vil parre seg, er det ikke greit å la naturen "gå sin gang"? I stedefor å skulle tappe ham? Hadde han levd i naturen hadde ikke hans gener gått videre, og det kan jo være en grunn til det? Det skal sies at jeg ikke har noe som helst kjennskap til denne saken, eller denne hannhunden. Jeg bare tenker høyt og det har vel ikke noe å gjøre i denne tråden, men mer generelt... :P

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er det vell bare for deg å finne en annen hannhund og starte en "sannsynlig kull" - tråd?? :-) vil jo se fleecevalper!

Må se an timingen på neste løp, men det er jo uansett 6-7 mnd til. Og det å "bare" finne en hannhund er ikke enkelt, bare så det er sagt. Jeg blir jo bare mer og mer kresen. :P

Kjedelig at det ikke blir noen valper.

Men man kan vel ikke vite heeelt sikkert om det har blitt noen parring imens ingen har sett på? :P

Jeg lover å oppdatere tråden om hun brått skulle være drektig, men med tanke på at hun på ingen måte virker nyparret og fornøyd slik hun gjorde sist, så har det nok ikke skjedd noe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...