Gå til innhold
Hundesonen.no

Kritiser hunden min utfra crappy bilder


Recommended Posts

Skrevet

Inspirert av en annen tråd, det hadde jo vært moro å høre hva folket sier om hundene utfra noen crappy bilder. Ikke lov å leite etter bedre bilder av dyret noe sted.

Begynner med en av mine

Freke_mai13-royte2_zps5c133987.jpg

  • Like 3
  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg føler ikke h*n elsker med kameraet. Det er lite forføring i blikket, og posituren er gammeldags. Skulle gjerne sett litt bein her og der. Kanskje lent seg inntil en forvokst paraply, eller tatt en

Er hunden min feit?

Er hunden min utstilligsmateriale? Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Posted Images

Skrevet

Eneste jeg klarer tenke når jeg ser dette bildet er at jeg har lyst til å nappe av alle løse hårene på vovven. Husker SH'n min når han røyta. Jeg nappet ut dott etter dott. Også har jeg lyst til å kosemose litt da. Synes liksom ikke noe negativt jeg, selv om dyret er avrøyta og står som en krøkke :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg føler ikke h*n elsker med kameraet. Det er lite forføring i blikket, og posituren er gammeldags. Skulle gjerne sett litt bein her og der. Kanskje lent seg inntil en forvokst paraply, eller tatt en kleopatra-light - uten druefôringen.

Syns det gule tauet ikke matcher helt med hunden. Gult er gjerne betraktet som en sommerfarge, og all den tid det fortsatt er kaldt ute syns jeg den kunne valgt et bedre plagg. Vi lever tross alt i 2014. Det er ikke verre enn å ta en tastetrykk på google. Tror grå ville vært mer passende. Dessuten vet jeg ikke helt om jeg liker symmetrien i røttene på bakken. Det er liksom noe...feil. Vanskelig å sette ord på akkurat det, men jeg tror det ville sett bedre ut med et par palmer isteden for de gamle grantrærne. Det er jo sååååå 2012. Et lite innside-info. Sandstein kommer til å ta motebilde med storm til høsten!

Sorry for at jeg ødelegger. Har så lite å finne på i dag. Syns det var en fin hund jeg!

  • Like 36
Skrevet

Bortsett fra et noe "sjuskete" utseende pga røyting og ikke verdens piggeste uttrykk så ser det ut som en pen husky :) Noe mer detaljert enn det er vanskelig uten et bedre utgangspunkt for og se hvordan hunden faktisk er.

Skrevet

Inspirert av en annen tråd, det hadde jo vært moro å høre hva folket sier om hundene utfra noen crappy bilder. Ikke lov å leite etter bedre bilder av dyret noe sted.

Begynner med en av mine

Sånn på bildet så ser ryggen for kort ut, men det er jo helt sikkert fordi voffsen står bøyd. Bøyen gir litt pukkelrygg også kanskje? :P Ellers ser den veldig snexy ut.

Han der røde min er usannsynlig fotogen, så prøver med den store tigergutten i stedet:

post-10329-0-15427800-1391633847_thumb.j

  • Like 5
Skrevet

Sånn på bildet så ser ryggen for kort ut, men det er jo helt sikkert fordi voffsen står bøyd. Bøyen gir litt pukkelrygg også kanskje? :P Ellers ser den veldig snexy ut.

Han der røde min er usannsynlig fotogen, så prøver med den store tigergutten i stedet:

attachicon.gifPA053519.JPG

Ganske bakhøy og kort hals. :D (Og så veit jeg at han godt kunne fått et par kg til!) :D

Skrevet

Er hunden min feit?

d32fd894-65fa-4b63-8942-29ab5c5ca5d6.jpg

Jeg sier som madammen, gi den stakkars hunden mat! :o

Bør jeg slanke fjotten??

attachicon.gif1391637348877.jpg

Han er perfekt akkurat sånn som han er! :D

...Jeg lurer også på vinklene...

IMG_0875_zps01b8e3d2.jpg

Han ser ihvertfall ut til å ha A hofter! :D

_______________________________

Har denne for høyt halefeste?

1025746_10200593803222167_1519334130_o.j

  • Like 2
Skrevet

Hahha, made my day (selv om den såvidt begynte for 24 min siden :P)! Jeg ler meg i hjel! :lol: Hadde planer om å like bildene, men da hadde jeg bare spamma skjønner jeg :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edit: Men kan også bidra litt :P

Hvordan er holdet på han her?

Harleysnoslashmann4.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...