Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mange soniser er bra. Fuglehunden her kan ikke stå for fem øre!

skrev 00000 på pi sine jeg på alle utstillingene jeg meldte hun på som ureg. Også riktig navn på foreldre. Var aldri noe spm

Shooot.... jeg er et nek . Lille frøken fryd er jo ikke gammel nok til å delta på valpeshow før etter 1. april, hun... jeg har aldri påberopt meg å være god til å regne.. .

Skrevet

Ok, sliter så sinnsykt med matte så sitter her og bare ehhh, er han for gammel da, men da er det jo fortsatt noen dager igjen hehe!

Sånn, da var Lupin meldt på begge dager! Neste utstilling etter denne så er det jo brått alvor :o:P

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal gå LP klasse 1 på lørdagen hadde jeg tenkt :)

Håper jeg rekker og få det med meg :D

Shooot.... jeg er et nek :lol:. Lille frøken fryd er jo ikke gammel nok til å delta på valpeshow før etter 1. april, hun... jeg har aldri påberopt meg å være god til å regne.. :aww:.

Snufs :icon_cry:

  • Like 2
Skrevet

Er stedet i nærheten av Drammen togstasjon? Og når kl bør jeg være der (lørd/søndag)!om jeg skal få med meg noe?

Skrevet

Hmm, når jeg skal melde på valpen, så kommer det opp

Identifikasjon:
Registreringsbevis/stamtavle må vises på utstillingen

Hva gjør jeg da? jeg har jo ikke fått stamtavlen på han enda..

Skrevet

Hmm, når jeg skal melde på valpen, så kommer det opp

Identifikasjon:

Registreringsbevis/stamtavle må vises på utstillingen

Hva gjør jeg da? jeg har jo ikke fått stamtavlen på han enda..

Valpeshow er jo uoffisielt så skjønner ikke helt hva de skal med stamtavle? Må vel holde med vaksinasjonskort/pass med mikrochip-nummeret på tenker jeg.

Skrevet

Valpeshow er jo uoffisielt så skjønner ikke helt hva de skal med stamtavle? Må vel holde med vaksinasjonskort/pass med mikrochip-nummeret på tenker jeg.

Ja, jeg må si jeg stussa litt på det :S. Det står to forskjellige steder på påmeldings siden at stamtavle må fremises på utstillingen...

Jeg har jo alle nødvendige papirer på ham, unntatt stamtavlen, den får jeg nok snart, men jeg kan jo ikke garantere at jeg har den før 8.Mars. Skal skal ikke? Hmmm......Jeg får vel aldri pappa til å kjøre igjen om det blir en bomtur pga manglende stamtavle :P

Skrevet

Ja, jeg må si jeg stussa litt på det :S. Jeg har jo alle nødvendige papirer på ham, unntatt stamtavlen, den får jeg nok snart, men jeg kan jo ikke garantere at jeg har den før 8.Mars. Skal skal ikke? Hmmm

Jeg får vel aldri pappa til å kjøre igjen om det blir en bomtur pga manglende stamtavle :P

Meld på du! Har vært på mange valpeshow og aldri måtte vise fram noen stamtavle. Vaksinasjonskort eller pass derimot, er lurt å ha med seg :-)

Skrevet

Meld på du! Har vært på mange valpeshow og aldri måtte vise fram noen stamtavle. Vaksinasjonskort eller pass derimot, er lurt å ha med seg :-)

Jeg ser at påmeldingen går ut i morgen, det blir klokka 00.00 i morgen det da? Tenkte å ringe arrangøren å høre jeg, for jeg har ikke mulighet til å satse på noe som kanskje er en bomtur.

Har såååå lyst! :)

Skrevet

Hmm, når jeg skal melde på valpen, så kommer det opp

Identifikasjon:

Registreringsbevis/stamtavle må vises på utstillingen

Hva gjør jeg da? jeg har jo ikke fått stamtavlen på han enda..

når jeg meldte på ureg stod det bare at jeg måtte vise det ja. har ehm.. aldri måtte vise det frem eller hatt det med da :blink: og etterhvert når hun ble regget valgte jeg alltid CHIP.

Skrevet

Kan du ikke velge å identifisere med chip? Det kan man ihvertfall på voksen :)

Nei det står ikke noen valgmuligheter, det eneste som står under 'identifisering' er at man må ha med registreringsbevis/stamtavle..

Snodige greier, er dette noe nytt? Kan ikke huske at det var slik før.. Ureg er ureg liksom..

Skrevet

Egentlig burde alle soniser ha en pin, en bestemt farge på kobbel, sløyfe på hundens hale, rose på jakka (!) eller evt andre kjennetegn for at vi som ikke har vært på treff eller noe skal kunne kjenne dere igjen... :P:ahappy:. Partyhatt ville eventuelt også fungere greit :sorcerer:

Skrevet

Jeg har meldt på valpen begge dager og gleder meg vanvittig til å vise han frem! Han var på besøk for et par dager siden og ser råflott ut om jeg får si det selv. :D

Skrevet

Egentlig burde alle soniser ha en pin, en bestemt farge på kobbel, sløyfe på hundens hale, rose på jakka (!) eller evt andre kjennetegn for at vi som ikke har vært på treff eller noe skal kunne kjenne dere igjen... :P  :ahappy:. Partyhatt ville eventuelt også fungere greit :sorcerer:  

Hehe det hadde vært riktig så underholdende :P

Men vi hadde faktisk en hvordan ser du ut i virkeligheten tråd der folk posta bilder av seg selv. Det kan jo være nyttig :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...