Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva står på menyen denne uka?


Raksha
 Share

Recommended Posts

Jobbuke, så da deles den opp i to.

Så her har det vært slikt:

Mandag: Spaghetti med saus og burger

Tirsdag: Rester fra fryseren

Onsdag: Rester fra fryseren

Torsdag: Rester fra fryseren

Så får man tenke ut hva det skal være fredag - søndag (handler fredager for helgen).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Visste ikke jeg heller før jeg åpna fryseren da jeg kom heim fra jobb I dag: Viltgryte med potetmos (hjemmelaget) - fra fryseren. I morgen: Rester fra i dag... Fredag: Aner ikke - får se hva

Onsdag: Lasagne Torsdag: Lasagne-rester Så langt har jeg tenkt Vi burde virkelig bli flinke på å lage en plan, om så bare for mer enn 1 dag...................

Ooops! Glemte at jeg har bursdag på søndag, så da kan det hende vi spiser ute - litt avhengig av baby. Og pizzaen pleier å holde til to dager, så må justere planen min litt.

Idag: kylling i pita

Imorgen: hjemmelaget kebab

Resten vi har handlet inn til:

Wok, chilli con carne, laks (skal prøve i folie med grønnsaker for første gang). Det var vel det vi handlet inn til idag tror jeg ;)

Det er godt det! :drool: Skal ha det i morgen :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Idag: Spaghetti og kjøttsaus (med mye kjøtt) og enkel salat

i morgen: kylling/kalkunpølse, mos og grønnsaker.

fredag: rester av skinkestek, poteter og surkål

lørdag: Litt usikker men antagelig frossenpizza eller noe siden det blir festligheter på fredag..

søndag: noe med kyllingfilet, ikke helt bestemt enda.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir ikke noe mer middag på meg før søndag, begynner tidlig på jobb hver dag (dvs varierer mellom 14 og 16 en gang). Da orker jeg ikke middag før det. På mandag lagde jeg ratatouille med linser og reker :P Høres rart ut, men var godt. Hadde så innmari lyst på reker nemlig. Skal huske å handle inn og lage meg ordentlig middag på søndag! Har en spinat og kikertcurry jeg er innmari glad i, tror jeg skal lage den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mandag: Brødskiver med pålegg.

Tirsdag: Fullkornspasta, ost, ketchup og krydder :P

Onsdag: Laks m/ stekt løk og sopp, og kokte gulrøtter.

Torsdag: Et eller annet med kylling og pinjekjerner teeenker jeg.. Steke kylling og riste pinjekjerner og finne noe som frister attåt. Om jeg orker å lage noe etter jobb da.

Fredag: Hjem til pizzaen til mamma :D

Lørdag & Søndag er uvisst, mamma som står for maten dene helga.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Nåværende uke:
Mandag: Pasta
Torsdag: Pizza
Onsdag: Fiskegrateng

Torsdag: Pita
Fredag: Løvstek
Lørdag: Taco
Søndag: Torsk

Neste uke:
Mandag: Chicken wings
Tirsdag: Pølse m/potetmos
Onsdag: Spaghetti m/kjøttsaus
Torsdag: Fiskegrateng
Fredag: Kyllingfilet
Lørdag: Taco
Søndag: Tikka masala

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Mandag - torsdag: En take away sushi, ellers mystery box matlaging (bruke hva man har. :P )

Fredag: Suppe med Peanutty Parsnip and Carrot Soup

Lørdag: Masa Masala burger med portobellosopp og hasselbakt potet

Søndag: Risnudler med curried red lentils saus

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fredag: kylling i pitabrød med salater og dressing

Lørdag: fersk logg og spekemat, roastbeef, eggerøre og potetsalat

Søndag: svinesnitzel og fløtegratinertepoteter

Mandag: middag på jobb

Tirsdag: middag på jobb

Onsdag: pølsebiter og macaroni gratinert i ovn

Torsdag: noe kylling fra frysern og enten pasta eller indisk saus til

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Uka som har vært:

Mandag: Halvstekte, grove baguetter med roastbeef, perletomater, agurk, rødløk, majones og et dryss pepper. Så enkelt (og sikkert en god frokost for noen), men noe av det beste jeg vet.

Tirsdag: Kyllingwok med nudler.

Onsdag: Gryterett med ris.

Torsdag: Laks med ovnsbakte poteter med urter og rødløk.

Fredag: Kyllingvinger med salat.

Lørdag: Hjemmelaget lasagne.

I morgen, søndag: Tikka masala.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fryktelig dårlig på å planlegge middag, men.

Lørdag, i dag: Blomkål, brokkoli, gulrøtter, chili, pasta, hvitløk, champinon (som jeg ikke kan stave!) og kyllingpølser gratinert i form.

Søndag: Middag hos mamma og pappa eller rester fra i dag.

Mandag: Rester fra i dag.

Tirsdag: Middag på jobb

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne uken er litt full, så da lager jeg bare middager vi kan ha over flere dager.

Søndag: kylling i form

Mandag: klar kjøttsuppe med løksaus og poteter

Tirsdag: resten av gårsdagens suppe

Onsdag: Mac n' cheese, men jeg syns det kjapt blir litt kjipt, så jeg stapper den full av grønnsaker

Torsdag: resten av gårsdagens mac

Fredag handles det for neste uke, så så langt er ikke planlagt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne uka har vært litt spesiell:

Mandag: Lam med hasselbackpoteter (spiste borte)

Tirsdag: Toro thai suppe

Onsdag. Kyllingvinger og pommesfrites

Torsdag: Pizza (spiste borte)

Fredag: Taco (spiste borte)

Lørdag: Hjemmelaget pizza

Søndag: Pai med kylling, bacon og brokkoli

Planen for denne uka er:

Mandag: Hjemmelaget tikka masala (evn pai rester, må se an når jeg kommer hjem og hvor sulten jeg er. Legger forhåpentligvis kyllingen i marinade i dag)

Tirsdag: Tikka masala rester

Onsdag: Pizzarester

Torsdag: Spagetti og kjøttdeig

Fredag: Spiser på jobbfest

Hmmm.. Denne uka var det brått vanskelig å bestemme seg. Siden planen er pai i dag og da blir det mye rester og det blir garantert mye rester av tikka masalaen også. Men greit å fryse ned og ha en gang man har dårlig tid :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag ble det kylling med salat

tirsdag: kålruletter

Onsdag: Taco

Torsdag: Pastasalat med kylling

Fredag: wok med nudler, grønnsaker og kjøtt.

Mannen ville ha kålruletter i morgen men jeg sa egentlig nææææh. Har aldri laget det og heller aldri smakt det og helt ærlig så høres det jo ikke gått ut med KÅLRULETTER?! Så han sa han skulle lage det på fredag. Nå har jeg googlet litt og sett og dette tror jeg at jeg skal få til. Såååå jeg prøver med på kålruletter i morgen og håper mannen blir overasket når han kommer hjem! :D Men dere som har laget dette: Tenkte å koke de i ovnen i ildfas form til slutt. Det står at det skal kokes i kraft. Så da bruker jeg kjøttbuljong men det er jo 1 terning per 5dl vann. Skal det være så mye vann i den ildfaste formen at dette dekker over kålrulettene eller?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...