Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jobbuke, så da deles den opp i to.

Så her har det vært slikt:

Mandag: Spaghetti med saus og burger

Tirsdag: Rester fra fryseren

Onsdag: Rester fra fryseren

Torsdag: Rester fra fryseren

Så får man tenke ut hva det skal være fredag - søndag (handler fredager for helgen).

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Visste ikke jeg heller før jeg åpna fryseren da jeg kom heim fra jobb I dag: Viltgryte med potetmos (hjemmelaget) - fra fryseren. I morgen: Rester fra i dag... Fredag: Aner ikke - får se hva

Onsdag: Lasagne Torsdag: Lasagne-rester Så langt har jeg tenkt Vi burde virkelig bli flinke på å lage en plan, om så bare for mer enn 1 dag...................

Ooops! Glemte at jeg har bursdag på søndag, så da kan det hende vi spiser ute - litt avhengig av baby. Og pizzaen pleier å holde til to dager, så må justere planen min litt.

Skrevet

Idag: kylling i pita

Imorgen: hjemmelaget kebab

Resten vi har handlet inn til:

Wok, chilli con carne, laks (skal prøve i folie med grønnsaker for første gang). Det var vel det vi handlet inn til idag tror jeg ;)

Skrevet

Idag: kylling i pita

Imorgen: hjemmelaget kebab

Resten vi har handlet inn til:

Wok, chilli con carne, laks (skal prøve i folie med grønnsaker for første gang). Det var vel det vi handlet inn til idag tror jeg ;)

Det er godt det! :drool: Skal ha det i morgen :D

Skrevet

Uken så langt:

Mandag: Bønner, salat, quinoa (taco-style).

Tirsdag: Pai med spinat og fetaost. Salat ved siden av.

Onsdag: Pairester.

Her planlegges det svært lite, men frys og kjøleskap fylles gjerne opp med diverse.

Skrevet

Mandag: Potetmos og pølse

Tirsdag: Lapskaus

Onsdag: Koteletter i brun saus

Torsdag: Rester :drool:

Fredag: Ut å spise tenker jeg :)

Lørdag: Skal mannen få lage middag til meg :aww:

Skrevet

Idag: Spaghetti og kjøttsaus (med mye kjøtt) og enkel salat

i morgen: kylling/kalkunpølse, mos og grønnsaker.

fredag: rester av skinkestek, poteter og surkål

lørdag: Litt usikker men antagelig frossenpizza eller noe siden det blir festligheter på fredag..

søndag: noe med kyllingfilet, ikke helt bestemt enda.

Skrevet

Blir ikke noe mer middag på meg før søndag, begynner tidlig på jobb hver dag (dvs varierer mellom 14 og 16 en gang). Da orker jeg ikke middag før det. På mandag lagde jeg ratatouille med linser og reker :P Høres rart ut, men var godt. Hadde så innmari lyst på reker nemlig. Skal huske å handle inn og lage meg ordentlig middag på søndag! Har en spinat og kikertcurry jeg er innmari glad i, tror jeg skal lage den.

Skrevet

Mandag: Brødskiver med pålegg.

Tirsdag: Fullkornspasta, ost, ketchup og krydder :P

Onsdag: Laks m/ stekt løk og sopp, og kokte gulrøtter.

Torsdag: Et eller annet med kylling og pinjekjerner teeenker jeg.. Steke kylling og riste pinjekjerner og finne noe som frister attåt. Om jeg orker å lage noe etter jobb da.

Fredag: Hjem til pizzaen til mamma :D

Lørdag & Søndag er uvisst, mamma som står for maten dene helga.

Skrevet

Mandag: Kjøpepizza

Tirsdag: Kanelboller :P

Onsdag: Fisk i folie m/ grønnsaker

Torsdag: Fiskeboller i hvit hjemmelaget saus.

Fredag: Pastaform Al Forno m/ hvitløksbaguetter

Skrevet

skalvisjå.

I dag og i går var det elgstek.

I morgen tenker jeg spagetti av no slag. Må huske å ta opp kjøttdeig.

Fredag: Grøt

Lørdag: spise ute

Søndag: koldbord

Mandag: rester

Tirsdag: rester

Guest Christine
Skrevet

Nåværende uke:
Mandag: Pasta
Torsdag: Pizza
Onsdag: Fiskegrateng

Torsdag: Pita
Fredag: Løvstek
Lørdag: Taco
Søndag: Torsk

Neste uke:
Mandag: Chicken wings
Tirsdag: Pølse m/potetmos
Onsdag: Spaghetti m/kjøttsaus
Torsdag: Fiskegrateng
Fredag: Kyllingfilet
Lørdag: Taco
Søndag: Tikka masala

  • 2 weeks later...
Skrevet

Mandag - torsdag: En take away sushi, ellers mystery box matlaging (bruke hva man har. :P )

Fredag: Suppe med Peanutty Parsnip and Carrot Soup

Lørdag: Masa Masala burger med portobellosopp og hasselbakt potet

Søndag: Risnudler med curried red lentils saus

Skrevet

Fredag: kylling i pitabrød med salater og dressing

Lørdag: fersk logg og spekemat, roastbeef, eggerøre og potetsalat

Søndag: svinesnitzel og fløtegratinertepoteter

Mandag: middag på jobb

Tirsdag: middag på jobb

Onsdag: pølsebiter og macaroni gratinert i ovn

Torsdag: noe kylling fra frysern og enten pasta eller indisk saus til

  • 2 weeks later...
Skrevet

Uka som har vært:

Mandag: Halvstekte, grove baguetter med roastbeef, perletomater, agurk, rødløk, majones og et dryss pepper. Så enkelt (og sikkert en god frokost for noen), men noe av det beste jeg vet.

Tirsdag: Kyllingwok med nudler.

Onsdag: Gryterett med ris.

Torsdag: Laks med ovnsbakte poteter med urter og rødløk.

Fredag: Kyllingvinger med salat.

Lørdag: Hjemmelaget lasagne.

I morgen, søndag: Tikka masala.

Skrevet

Fryktelig dårlig på å planlegge middag, men.

Lørdag, i dag: Blomkål, brokkoli, gulrøtter, chili, pasta, hvitløk, champinon (som jeg ikke kan stave!) og kyllingpølser gratinert i form.

Søndag: Middag hos mamma og pappa eller rester fra i dag.

Mandag: Rester fra i dag.

Tirsdag: Middag på jobb

Skrevet

Denne uken er litt full, så da lager jeg bare middager vi kan ha over flere dager.

Søndag: kylling i form

Mandag: klar kjøttsuppe med løksaus og poteter

Tirsdag: resten av gårsdagens suppe

Onsdag: Mac n' cheese, men jeg syns det kjapt blir litt kjipt, så jeg stapper den full av grønnsaker

Torsdag: resten av gårsdagens mac

Fredag handles det for neste uke, så så langt er ikke planlagt.

Skrevet

Denne uka har vært litt spesiell:

Mandag: Lam med hasselbackpoteter (spiste borte)

Tirsdag: Toro thai suppe

Onsdag. Kyllingvinger og pommesfrites

Torsdag: Pizza (spiste borte)

Fredag: Taco (spiste borte)

Lørdag: Hjemmelaget pizza

Søndag: Pai med kylling, bacon og brokkoli

Planen for denne uka er:

Mandag: Hjemmelaget tikka masala (evn pai rester, må se an når jeg kommer hjem og hvor sulten jeg er. Legger forhåpentligvis kyllingen i marinade i dag)

Tirsdag: Tikka masala rester

Onsdag: Pizzarester

Torsdag: Spagetti og kjøttdeig

Fredag: Spiser på jobbfest

Hmmm.. Denne uka var det brått vanskelig å bestemme seg. Siden planen er pai i dag og da blir det mye rester og det blir garantert mye rester av tikka masalaen også. Men greit å fryse ned og ha en gang man har dårlig tid :)

Skrevet

I dag ble det kylling med salat

tirsdag: kålruletter

Onsdag: Taco

Torsdag: Pastasalat med kylling

Fredag: wok med nudler, grønnsaker og kjøtt.

Mannen ville ha kålruletter i morgen men jeg sa egentlig nææææh. Har aldri laget det og heller aldri smakt det og helt ærlig så høres det jo ikke gått ut med KÅLRULETTER?! Så han sa han skulle lage det på fredag. Nå har jeg googlet litt og sett og dette tror jeg at jeg skal få til. Såååå jeg prøver med på kålruletter i morgen og håper mannen blir overasket når han kommer hjem! :D Men dere som har laget dette: Tenkte å koke de i ovnen i ildfas form til slutt. Det står at det skal kokes i kraft. Så da bruker jeg kjøttbuljong men det er jo 1 terning per 5dl vann. Skal det være så mye vann i den ildfaste formen at dette dekker over kålrulettene eller?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...