Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har bestemt meg for å selge Casper sin Hurtta Pro jakke, da den ikke passer ham 100%. Grunnen til det er at den går såppas langt bak under magen at den kiler borti tissen hans med mindre jeg tar på ham sele og får dratt jakken litt forover (ser at det går langt bak på bildet under). Så siden jeg har så mange dekken nå, er det synd at det bare ligger og slenger her.

Jeg vil si det passer best til en hund av dalmatiner-tispe størrelse (altså rygglengde under 60cm), for det er et ypperlig tispedekken, siden det dekker såppass bra under. Det er også vanntett (har ikke prøvd det i pissregn, men han har iallefall ikke blitt våt når det har småregnet/mildvær og snø. Passer nok andre hannhunder enn Casper og, han har det med å få det problemet med dekken.

Alt i alt et veldig bra dekken synes jeg, liker spesielt at det dekker bryst og front så godt.


Størrelse: 60 cm
Farge: Brungrønnlig med rød innside.
Stoff: myk og deilig fleece, som er vanntett
Tilstand: Pent og lite brukt.
Annet: kan strammes i hals og midje. Strikk til beina. Refleks på sidene.
Pris: 399 + porto,evnt gi bud (befinner seg i Lillehammer). Vasker det før salg, men blir nok igjen litt dalmatinerhår på innsiden. Tillegg på 100kr for manuell fjerning med pinsett :lol:

hurtta_pro_windstopper.jpg

pilking-pa-mjosa-catajudithane-018.jpg

pilking-pa-mjosa-catajudithane-028.jpg

page.jpgfargene er ikke riktige her, det er ikke så mørkt.

Skrevet

:lol: Uansett hvem som kjøper denne så tilbyr jeg meg å betale de 100,- for manuell fjerning med pinsett :lol:

(Neida)

Skrevet

Som utstyrsfanatiker ble jeg veldig frista, men vet ikke om jeg synes det ble vel dyrt. Er også usikker på om den blir for stor til Prima

Skrevet

Som utstyrsfanatiker ble jeg veldig frista, men vet ikke om jeg synes det ble vel dyrt. Er også usikker på om den blir for stor til Prima

Lov å prute. Har fått et bud på 200, men det blir for lite, da sparer jeg den heller til jeg får bruk for den en gang. Mulig den blir for stor, hvor stor blir en jaktgoldentispe?

Skrevet

er vell for liten til nikis?

Ja det tror jeg. eller altså, de blir sikkert litt for kort i ryggen kanskje, de stroppene blir litt stramme på Casper, så bruker dem ikke, men samtidig så kommer den ikke til å gå på tissen hans, så som jakke vil den nok passe kan jeg tenke meg. Men ideelt skulle den nok vært til en dalmatinertispe altså, så den er nok ikke helt Nico-størrelse :)

Skrevet

Jeg kan gi 300kr for den?? Hadde passet gamlemor bra da hun har noen muskler mellom forbeina som er au og trenger varme ;)

Må trekke det tilbake ;)

Er hos mamma nå og viste hun jakken, og da ble hun veldig opptatt av at hun ville kjøpe helt ny til Chicka, så hun slapp dalmis hår og kanskje tusse flekker under magen, og jeg vil ikke akkurat si nei om hyun vil det ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...