Gå til innhold
Hundesonen.no

Ymselyms! Vorsteh- oppdatering s.12


Recommended Posts

  • Svar 290
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går kveld hentet jeg han Skal være her til mandag ettermiddag så da har vi noen dager å bli kjent. Om jeg nå skulle like det jeg ble kjent med så skriver vi kontrakt i morgen. Hittil virker det vel

Huhei så lite oppdateringer!  Kua bor fortiden hos min bror.  Jeg og Ymse koser oss på fjellet!   

Posted Images

Skrevet

Teamwork med noe skeivfordeling? :lol:

Så gøøøøy!!! Bremser du ned slik at Kua skal henge på, eller løper ikke Ymse så fort at det er nødvendig?

Spent på min duo også I fremtida. :)

Skrevet

Så gøøøøy!! Bremser du ned slik at Kua skal henge på, eller løper ikke Ymse så fort at det er nødvendig?

Spent på min duo også I fremtida. :)

Må bremse han en del :P

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Må skryte litt av min fine fuglehund som fant ikke mindre enn 4 orrfugler på en halvtime idag :) Fine stander og satt som en gud da fuglene letta. Blir jakthund av denne tror jeg :heart:

15669_10154548365580311_6499464383628889

10623088_10154548348605311_3883958808939

  • Like 5
Skrevet

Årets første slipp gikk veldig bra, jeg var sikker på at Ymse kom til å være over alle hauger med en gang han ble sluppet løs. Der tok jeg jammen feil! Ser ut til at et halvår med veldig mye trening og kotnakttrening har gjort underverker. Joda, det var første slipp så jeg tør ikke håpe at det forblir sånn. Men før båndtvangen så stakk han av stort sett hver eneste gang han var løs.

Han søkte bra, stort sett ikke lenger ut enn rundt 110 meter (fin avstand). Holdt seg foran og var veldig flink. Ingen av oss (vi hadde 3 hunder tilsammen, hvorav to er voksne gode viltfinnere) fant fugl så Ymse gikk over på lemenstander etterhvert, og klarte å spise en *spy*

Jeg hadde ikke noe kamera med, men fikk tatt litt med crappy tlf.

Lykkelige Ymse :heart:

I farta

10616607_10154581533920311_1182474319334

Når lyset er slik angrer man på at man ikke tok med kamera!

10620689_10154581534400311_3295287624773

Gutta speider etter fugl

10346536_10154581539820311_3266518264664

Slitne gullgutt <3

1958501_10154581539250311_74815390044952

Alt tegner til at han skal bli en god hund, alle jegere som møter oss snakker om hvor bra hode og nerver det er på han (uten at jeg egentlig forstår hva de mener :lol:) Han er vist eksepsjonelt rolig til å være en vorsteh hann i den aldern.

Vi har mye jobb foran oss, men han er der han skal være for aldern :)

  • Like 2
Skrevet

Flinke dere er. Blir spennende å følge dere :)

Våre er rå på fange lemmen, så at han bare tok 1 er ingenting :P

Vel, han tar stand å står til han får beskjed om annet :P så de fleste lemener får han aldri tatt :P den ene hoppet fram rett foran han så bare var den vekk :P

Han ble heldigvis ikke dårlig i magen, litt ekstra energi trengs jo alltid :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Første jaktturen er unnagjort, jeg fikk ikke være med (bihulebetennelse og ingen søvn på flere døgn..)
Ymse hadde vist først søkt litt så som så, skremt opp et helt kull med rype og surra en god del. Dette kullet fløy mot en far og sønn hvor sønnen fikk skutt sin første Rype, artig. Ymse fant ut at det var mye mer spennende hos dem, så han hadde fulgt dem helt ned mot bilene :lol:

Etter litt startproblemer gikk det veldig fint og det er skytters feil at det ikke ble rype idag.. :P

Samboern min er ikke flink å ta bilder, så jeg fikk ikke en gang se ett lusent bilde... Så det får bli et annet stemningsbilde.

10698477_10154624739890311_5239341216242

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...