Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er så spent på PM at jeg måtte spørre i AGN-gruppa på Facebook hvem som skal dit. Så langt: Tre tisper (inkl Shy som ikke stilles likevel) og én hann (Geo). Si det kommer et par-tre-fire stykker til da, så er det uansett så få at man kan jo lure litt på hvorfor det var nødvendig å bytte dommer for akkurat oss. Jaja. Vi kan jo glede oss over liten konkurranse... Ikke at det spiller noen rolle om dommeren uansett gir en gul eller blå. :lol:

  • Svar 141
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kiter skal få løpe venstresvinger for første gang i sitt liv! Jeg skal nok stille et par andre border collier også Vi kommer altså på lørdagen for å heie på LP-folket og stille border collier. H

Selvfølgelig kan jeg være fotograf! Når jeg ikke er fotograf er jeg spåkone, så det ser lovende ut for Willy altså.

Jeg skal til Bø og fikk i går bekrefta at jeg kan ta med begge sirkusjentene, noe som er fint iogm at jeg satser på at Willy, hunden til min eminente sjåfør, blir BIR, og da er det litt lenge å vente

Skrevet

Jeg er så spent på PM at jeg måtte spørre i AGN-gruppa på Facebook hvem som skal dit. Så langt: Tre tisper (inkl Shy som ikke stilles likevel) og én hann (Geo). Si det kommer et par-tre-fire stykker til da, så er det uansett så få at man kan jo lure litt på hvorfor det var nødvendig å bytte dommer for akkurat oss. Jaja. Vi kan jo glede oss over liten konkurranse... Ikke at det spiller noen rolle om dommeren uansett gir en gul eller blå. :lol:

Om det er dommerbytte så er det alltid de "små" rasene desverre :hmm:

Skrevet

14 border collier. Hater at det er fritt frem å stille border collie på alle internasjonale utstillinger. Og ingen krav championat (utover 3 cert fra internasjonale utstillinger). Men håper på å få blåsløyfa jeg trenger :)

Skrevet

19 shibaer! :blink: Og oppmøte kl 09... Skjønner godt om du ikke gidder det, altså, @ :)

Jeg har også oppmøte ni (jeg joiner dere på kjøreturen nemlig! :D ), så da er vi to mot en. :aww::lol:

Aha, det visste jeg ikke! :) Da håper vi at kapteinen gir etter for mytteriet. :punk:

Kapteinen er jo en ringrev som ALLTID på plass til kl 8 uansett hvor seint oppmøte man har, så vi skal nok rekke det med god margin :D. Jeg er litt stressa mht parkering, sjø... :aww:.

  • Like 3
Skrevet

14 border collier. Hater at det er fritt frem å stille border collie på alle internasjonale utstillinger. Og ingen krav championat (utover 3 cert fra internasjonale utstillinger). Men håper på å få blåsløyfa jeg trenger :) 

Men man får jo ikke cert uten gjeterkravet. Er fremdeles ikke delt ut noe cert til norskeid bc etter at disse reglene trådde i kraft...

14 bc ja. Vet hvem 7 av dem er.

Og 35 sheltier, det var ikke mye.

Jeg kommer forøvrig med tre nakenhunder. Hurra:P

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Skrevet

Da vet vi egentlig 4 med sikkerhet, men tror jeg vet hvem den siste er også. (Uno)

Men man får jo ikke cert uten gjeterkravet. Er fremdeles ikke delt ut noe cert til norskeid bc etter at disse reglene trådde i kraft...

14 bc ja. Vet hvem 7 av dem er.

Og 35 sheltier, det var ikke mye.

Jeg kommer forøvrig med tre nakenhunder. Hurra:P

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Det var ikke mange akkurat!

Skrevet

Kiter skal få løpe venstresvinger for første gang i sitt liv! Jeg skal nok stille et par andre border collier også :P Vi kommer altså på lørdagen for å heie på LP-folket og stille border collier.

Hvem skal gå LP?

Jeg skal gå LP1 med Grumpern. :) Hadde vært gøy å se på alle border colliene som stilles, hoho!

  • Like 2
Skrevet

24 tervueren og 13 groenendael :) Skal også gå hopp med Killi, og typen skal gå både hopp og agility med Xanti og Karras :) Gleder meg nesten mest til å henge rundt dvergpinscher-ringen og sanke rasekunnskap og erfaringer... ;)

  • Like 1
Skrevet

Da vet vi egentlig 4 med sikkerhet, men tror jeg vet hvem den siste er også. (Uno)

Æsj. :P Neida! Haha. Har ikke sett Uno siden Drammen tror jeg, så kan bli artig å se hvordan han ser ut nå hvis det er han som kommer. :)

Skrevet

18 shibaer blei det endelige tallet, og PM har kommet. Knertisen er siste frøken i åpen klasse, det er jeg superfornøyd med! Da kan hun og jeg kose oss masse, hun kan stå på bord lenge og hun får en del andre å løpe etter. Det er ingen i champion, men en veterantispe som er etter oss som ikke er norsk champion, og skal en dømme etter startnummeret på championgutta, ekstremt mange tisper. Hannen jeg trur jeg skal stille er nr 5, liksom. :P

Jeg er dritnervøs og skjelver på hendene. :icon_redface::teehe:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...