Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Æh, vondt å forklare. Men en gang så jeg noen som hadde med et bur på stevne, stoffbur. Et helt, helt tynt (minna litt om teltduk) som man "vred" for å legge sammen. Da brettet det seg sammen og var i tillegg veldig lett.

Noen som vet hva jeg mener? Eller har noen lette, andre alternativer å ta med på stevne? Har funnet, men ingen som har store nok til at det passer til en stor golden-hannhund.

Skrevet

Æh, vondt å forklare. Men en gang så jeg noen som hadde med et bur på stevne, stoffbur. Et helt, helt tynt (minna litt om teltduk) som man "vred" for å legge sammen. Da brettet det seg sammen og var i tillegg veldig lett. 

 

 

Noen som vet hva jeg mener? Eller har noen lette, andre alternativer å ta med på stevne? Har funnet, men ingen som har store nok til at det passer til en stor golden-hannhund. 

Jeg har et jeg kjøpte av Benedicte tror jeg. Mener det var originalt kjøpt på Cleanrun.

Mitt er ihvertfall gigantisk, god plass til stor ES hanne.

Skrevet

De største på http://cleanrun.com er stor nok. Koster under 200 kroner også :) Jeg har en del sånne. De er geniale! Jeg har M, L og XL. Større XL går fint til to bordere. De er veldig lette og får plass i sekken.

Jeg har et fra cleanrun jeg også. Jeg tror jeg har large. Ikke brukt det enda, men tenkte i fremtiden at det kunne vært greit å ha med på utstilling til å ha Tidi og Blondie i sammen, så slipper man å bære så mye.

http://www.cleanrun.com/index.cfm?fuseaction=product.display&Product_ID=482&ParentCat=83

Takk, om to bordere går i det største bør det vel romme én golden. :)

Skrevet

Jeg har kjøpt mitt fra Cleanrun etter anbefaling fra Borderen. Krever at hunden ligger rolig, da stoffet er uhyre tynt og sjølve greia kan velte for et godt ord. :D Helt supert å ha med seg rundt, og plass til to shibaer i mitt lille snertne.

  • Like 2
Skrevet

Jeg har kjøpt mitt fra Cleanrun etter anbefaling fra Borderen. Krever at hunden ligger rolig, da stoffet er uhyre tynt og sjølve greia kan velte for et godt ord. :D Helt supert å ha med seg rundt, og plass til to shibaer i mitt lille snertne.

Hvilken størrelse har du? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...