Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal røntge i morgen


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Åååh, så spent jeg er nå!! I morgen skal bernergutten min røntges for HD/AA. Jeg håper så inderlig at han er fri =D> 3 av søstrene hans er røntget fri for HD og 2 av brødrene så fine ut, men har ikke fått resultatet ennda. Det var 9 valper i kullet. Har tatt meg fri fra skolen i morgen for å bli med han :P

Dette var kanskje en meningsløs tråd, men.. Jeg gleder meg sånn! :P

Er det tirsdager og torsdager de leser av?

balbin.jpg

Skrevet

Noen uker?? :-o Men jeg får vel vite det før det kommer på dogweben? Det tok bare 1-2 dager før søstrene hans fikk svar.

Takk Lazita :P

Skrevet
Noen uker?? :-o Men jeg får vel vite det før det kommer på dogweben? Det tok bare 1-2 dager før søstrene hans fikk svar.

Takk Lazita :P

Når jeg tok røntgen av Elwira kom resultatet på dogweben 2 uker senere. Jeg fikk først resultatet i posten en uke etter at det kom ut på dogweben. Men det er vel forskellig.

Lykke til :P Håper virkelig han er HD/AA fri :P

Skrevet

Jeg fikk brev i posten ca 2uker etterpå, min hund er jo ikke på dogweb siden hun er blanding.

Men du kan få vetrinærene til å si sitt synspungt, vet der er mange som ikke vil, for det er jo ikke sikkert det dem sier.

Min gjorde det og jeg fikk jo bekreftet misstanken min om HD (min har middels)

Lykke til imorgen. :P

Skrevet

Siden oppdretteren hans jobber på klinikken der vi skal røntge han så få vi nok høre deres synspunkt ja, enten vi vil eller ikke :wink:

Tusen takk for alle lykkeønskningene :P

Har time klokka halv 12 i morgen.

Vi skal ringe inn til NKK på torsdag å få vite resultatet da.

*Krysser fingrene for gode resultater* :P

Skrevet
Noen uker?? :-o Men jeg får vel vite det før det kommer på dogweben? Det tok bare 1-2 dager før søstrene hans fikk svar.

Takk Lazita :P

Lykke til! Du kan ringe NKK og få vite resultatet og. Om du ringer på fredag så får du sikkert vite resultatet. (eg ringer alltid inn)

Skrevet

Ja, da har vi vært ivei å røntget, og han så kjempefin ut både foran og bak :) Er utrolig lettet nå! Men får desverre ikke vite det endelige resultatet før på mandag :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Tror ikke noen husker dette, men jeg skriver her alikavel. ;)

På grunn av at databasen til NKK har vert nede(Selvfølgelig akkurat i dette tidsrommet.. <_< ) så tok det over 2 uker før de fikk lest av HD bildene, og AA bildene har de ikke sett på enda..

Men Albin er i allefall HD fri(A) :P Fire av hans 8 søsken har også fått HD resultater og alle er fri så langt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...