Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har et litt småkleint spørsmål jeg har gått å lurt på så nå må jeg bare spør :P Dere som lar hunden sove på soverommet (feks i egen hundeseng), er ikke dette forstyrrende for når du og partneren skal...vell...kose dere? :P Jeg skal snart ha valp og har veldig lyst å ha den i egen seng på soverommet, men nøler litt med tanke på dette. Haha, uff :) Dette er på INGEN måte dømmende - er bare nysgjerrig! :)

Skrevet

Har et litt småkleint spørsmål jeg har gått å lurt på så nå må jeg bare spør :P

Dere som lar hunden såve på soverommet (feks i egen hundeseng), er ikke dette forstyrrende for når du og partneren skal...vell...kose dere? :P

Jeg skal snart ha valp og har veldig lyst å ha den i egen seng på soverommet, men nøler litt med tanke på dette. Haha, uff :)

Dette er på INGEN måte dømmende - er bare nysgjerrig! :)

Vel.. Uten å legge ut på nett om mitt du-vet-hva-liv, så ja - det er litt forstyrrende jaa.. Spesielt med nysgjerrig valp som vil være med på det han tror er lek :teehe:

Skrevet

Itt`no å bry seg med - bikkjene himler bare med øyene og sukker "...så var det på`an igjen".... :innocent: og sover videre.

Meeeeeeeen - ei venninne av meg hadde engang en boxer, og kjæresten hennes fikk et høyst ublidt møte med en laaaaaaang tunge i rumpesprekken midt i the humping act og det var - for å si det forsiktig - en sjokkartet opplevelse :D

  • Like 28
Skrevet

Har et litt småkleint spørsmål jeg har gått å lurt på så nå må jeg bare spør :P Dere som lar hunden sove på soverommet (feks i egen hundeseng), er ikke dette forstyrrende for når du og partneren skal...vell...kose dere? :P Jeg skal snart ha valp og har veldig lyst å ha den i egen seng på soverommet, men nøler litt med tanke på dette. Haha, uff :) Dette er på INGEN måte dømmende - er bare nysgjerrig! :)

Skal du kose deg i hundesenga da? :lol: Om hunden ligger og sover spiller et vel ingen rolle om den er i rommet eller ikke. Dersom man har en hund som kommer bort og stirrer på deg kan det sikkert oppfattes som distraherende.

  • Like 2
Skrevet

Itt`no å bry seg med - bikkjene himler bare med øyene og sukker "...så var det på`an igjen"... :innocent: og sover videre.

Haha, fin formulering!:)

Meeeeeeeen - ei venninne av meg hadde engang en boxer, og kjæresten hennes fikk et høyst ublidt møte med en laaaaaaang tunge i rumpesprekken midt i the humping act og det var - for å si det forsiktig - en sjokkartet opplevelse :D

Hahaha nå måtte jeg le!

Skrevet

Vi sender han ut på gangen vi :aww:

Det har jeg også gjort, når jeg har hatt mannebesøk.... :D Han er altfor nysgjerrig og hadde nok lurt på hva vi driver med.

Og med det er vel det problemet løst.... :P

  • Like 1
Skrevet

Apollo tok seg tidligere til rette i sengen, og hoppet opp når han var klar til å legge seg. Da den tobeinte kom inn i bildet tok det ikke lange tiden før jeg hadde vent den firbeinte til at han ikke fikk komme opp før jeg sa fra, og deretter vente han seg kjapt til at når den tobeinte er på besøk kan han ikke forvente å få ligge i sengen. Han kommer iblant bort og stirrer, men stort sett bare om morgenen når han mener det er på tide å stå opp :)

Guest Michellus
Skrevet

Det verste jeg vet er vel kanskje når bikkja begynner å stirre intenst på oss :| Akkurat sånn: :|

Noen ganger tror han også at vi lekesloss og vil være med på leken :P Ikke at vi er så hardhente, men.. Ja.. :P Ellers har sambis fått en snute oppi rompa et par ganger :lol: Og da er det slutt på moroa siden jeg bare begynner å hyle av latter mens sambis.. Ehh.. Mister futtet :lol:

Skrevet

Mine sover så nei, ikke særlig forstyrrende.. Om hunden blir nærgående så er det jo ikke verre enn at man A: Ber den legge seg eller B: hiver den ut og slipper den inn igjen etterpå.

Skrevet

Det verste jeg vet er vel kanskje når bikkja begynner å stirre intenst på oss :| Akkurat sånn: :|

Noen ganger tror han også at vi lekesloss og vil være med på leken :P Ikke at vi er så hardhente, men.. Ja.. :P Ellers har sambis fått en snute oppi rompa et par ganger :lol: Og da er det slutt på moroa siden jeg bare begynner å hyle av latter mens sambis.. Ehh.. Mister futtet :lol:

Den belgerstirringen altså :lol:

Har heldigvis sluppet unna nesen annet enn på hånden min en gang eller to :)

Skrevet

Jo, det er forstyrrende! :lol:

Boris (eldste min) begynte engang midt i akten og humpe på foten til eksen min.. jeg lo så jeg GREIN, jeg hyyylte av latter.. :D Det ble ikke satt pris på :whistle:

  • Like 8
Skrevet

Tenker ikke noe over det, han er jo ikke i menneske senga og vi har ikke sex i hundesenga. Jeg registrerer ikke at han ligger på gulvet, er jo opptatt med andre ting.

Katten hiver jeg ut, for han vil gjerne være med. :huh:

Skrevet

Hvis min har blitt liggende i ro på gulvet har han fått bli på rommet, men det er vel 50/50 om han tuppes ut eller ikke. Som Ozzy tenker jeg ikke engang over at han er der :P Han har dog aldri ville "blitt med" eller plutselig hoppet opp i senga, da tror jeg at jeg hadde dødd :lol:

Skrevet

Storehunden sover ikke på soverommet. Mini gjør. Og heldig vis avvennes hun sakte, men sikkert å måtte ligge i vår seng. Hun ligger mer og mer på gulvet. For noen som plutselig rundsleiker deg i øret eller noe sånt midt under action er ekstremt turn off. Spesielt når du har en hund som forventer å få ta del i absolutt alt du foretar deg :P

Skrevet

Her har bikkja lært seg at når det er mannfolkbesøk på soverommet er det nada adgang for han. Rett og slett fordi jeg vet at han er helt MED med en gang man bare snur seg i senga. Så har ikke noe lyst til å prøve. :P

Guest Klematis
Skrevet

Neida, det går så fint så. Vanligvis sover mini under dyna sammen med meg.

Pelsen har lært seg at når mor har herrebesøk, da må han sove i hundesenga på gulvet. Det hender han våkner, sukker og ser litt streng og litt oppgitt ut, ellers snur han rumpa til og gir totalt blaffen.

Skrevet

Hahaha, jeg ler av dere som skriver at hunden deres "vil være med" :lol:

Med x'en skjønte Blondie at hun ikke fikk komme i sengen når han var der, uansett hva vi bedrev med :) Kan se ut som at dette har overført seg til andre mannfolk også. Tidi vet man aldri med, hun er liksom litt overalt, men hun får ikke ligge i sengen :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...